Skocz do zawartości

Odcinek 25,26: To Where and Back Again Pt.1 Pt.2


Niklas

Ocena finału  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena finału

    • 1
      2
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      1
    • 6
      2
    • 7
      2
    • 8
      7
    • 9
      10
    • 10
      11
    • 11/10 AWESOMENESS!
      45


Recommended Posts

Właśnie teraz PervKapitan napisał:

Przeczytaj mój post to się dowiesz. Mi szkoda na użeranie się z ignorantami którzy mimo braku wiedzy wiedzą lepiej. Nie wiem jaki to dla Ciebie będzie poziom ale rozpisałam się wiele o życiu owadów, na których trochę się znam bo sama nawet posiadam parę.

Dziecko, twoje gimbazjalne przepychanki słowne zachowaj dla swoich rówieśników dobrze? Po za tym co mnie obchodzą twoje owady i co one mają wspólnego z bajką dla dzieci, sugerujesz, że to jest dokument o świecie owadów :v A jak ktoś ma konie, bo mieszka na farmie, to będzie udawał mądrego speca od kucyków z serialu "bo ja mam koniki na mojej farmie"... I przeczytaj moje posty, bo chyba tego nie zrobiłaś, gdybyś to zrobiła, to byś nie pisała takich durnot nie związanych z moimi postami :facehoof: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi Thoraxa można tłumaczyć żuwaczkami jelonka rogacza, ale i tak podmieńce są na tyle podobne kucyków (chyba nawet mają kopyta), że muszą mieć coś z kręgowców. Zresztą nawet po wykluciu tył mają od larwy a przód od kopytnego. Myślę, że są one połączeniem dwóch gatunków, tak jak np. pegazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP Nie żeby co, ale to twoje posty są gimbusiarskie, a nie PervKapitan. Ona nikogo nie wyzywała, a ty owszem. Ona nie zaprzecza sama sobie, a ty owszem. Ona nie brnie bez sensu w zaparte ignorując argumenty, które inni podają, a ty owszem. 

Tak się składa, że ona rzeczywiście ma sporą wiedzę na temat owadów, a w poście, do którego przeczytania chciała cię zachęcić opisała dobrze jak to bywa z rozwijaniem się i takie tam oraz wytłumaczyła, że szaro-bury i nijaki owadzik może przeistoczyć się w coś tęczowego na swoim ostatnim stadium rozwoju. 

 

Sam przyznałeś...chyba...że podmieńce są wzorowane na owadach. A więc, drogi BiPie wiedz, że "brzydkie" owady mogą się przeobrazić w piękne i nie mówię tu jedynie o motylach :) Także jeśli uważasz, że przemiana podmieńców jest kiczowata to natura także taka jest. Bo na niej się twórcy niewątpliwie wzorowali. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP

Nie ma to jak mówić o przepychankach, kiedy zaczyna się kogoś wyzywać. Ale mniejsza. 

 

 

Cytuj

przeczytaj moje posty, bo chyba tego nie zrobiłaś, gdybyś to zrobiła, to byś nie pisała takich durnot nie związanych z moimi postami

 

Są to "durnoty" związane z Twoimi postami. Nie rozumiesz, więc wytłumaczę...

 

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale podmieńce chcąc nie chcąc są WZOROWANE na OWADACH i to aż kuje w oczy, prawda? Sam nawet o tym wspomniałeś, o tutaj:

 

Cytuj

A taki ul, gdzie pszczoły też żyją w sporym ścisku... Pewnie na tym opierali się twórcy.

 

TAK, na owadach się opierali. Ale jeszcze wspomnę o poście @fallout152'a

 

Cytuj

Rogi Thoraxa można tłumaczyć żuwaczkami jelonka rogacza, ale i tak podmieńce są na tyle podobne kucyków (chyba nawet mają kopyta), że muszą mieć coś z kręgowców. Zresztą nawet po wykluciu tył mają od larwy a przód od kopytnego. Myślę, że są one połączeniem dwóch gatunków, tak jak np. pegazy.

 

Owszem, podmieńce nie są owadami, tylko są OPIERANE w większości na owadach, mają anatomie bliską kucykom, które dobrze znamy od początku serialu. Występowanie roju, jego królowa, owadzie oczy, chitynowe skrzydełka, sama nazwa Chrysalis, to wszystko nam podpowiada, że to stworzenie bardzo podobne do owadów.

 

 

Cytuj

Po za tym co mnie obchodzą twoje owady i co one mają wspólnego z bajką dla dzieci, sugerujesz, że to jest dokument o świecie owadów

Cytuj

Podobał się przed przemianą, teraz tak jakoś nope. Po co te oczojebne kolory i cała ta otoczka?

Ponieważ robiąc podmieńców wzorowali się właśnie na owadach (co sam zauważyłeś wcześniej) i próbuje wytłumaczyć dlaczego i jak BARDZO podobne to wszystko jest do owadów, bo niektórzy mogli nie zauważyć aż tylu rzeczy. które to między innymi:

- Owady jako poczwarki są dość brzydkie, czarne, brązowe, szare i wyglądają niezbyt ładnie. Natomiast kiedy przechodzą w stadium imago ich ubarwienie często jest bardzo kolorowe, wręcz tęczowe. Nawet z nimf do imago potrafią ogromnie zmienić swoją kolorystykę

- "jelenie rogi" Thoraxa nie są jelenimi rogami. Wiele chrząszczy ma takie rogi, jak wspomnieli wcześniej najpopularniejszym jest jelonek rogacz, ale jest też ich o wiele więcej (np. rohatyniec herkules, rohatyniec nosorożec), tak, owszem, nie ma owada, który wygląda dokładnie jak Thorax, bo oni się WZOROWALI a nie robili owady w MLP, więc skoro jest to podobe do owadzich rzeczy, na których się wzorowali, czemu nazywasz to na siłę jelenimi?

 

 

Cytuj

A jak ktoś ma konie, bo mieszka na farmie, to będzie udawał mądrego speca od kucyków z serialu "bo ja mam koniki na mojej farmie"...

 

Wiesz... właściwie to jak ktoś ma konie i na nich się zna, bo to jego hobby to owszem, może zauważyć o wiele więcej rzeczy w serialu niż inni, to trochę przykre, że Cię to dziwi.

To znaczy...to w końcu bajka dla dzieci i na wszystko wytłumaczenie jest "bo magia" albo "ale to przecież bajka", co nie? to w takim razie nie wiem po co w ogóle dyskutujesz na ten temat, skoro i tak Twoja argumentacja ma się na tym kończyć... jeśli ktoś się na czymś zna i widzi wiele nawiązań to dlaczego ma nie dzielić się tym z innymi? Niektórych to naprawdę interesuje.

Jak pisałam wcześniej. Nie mówię, że wszystkim musi się podobać ani wygląd ani to, że podmieńce się przemienili w dobrych, bo to zależy od gustu. Ale mnie się podoba właśnie dlatego, że widzę wiele nawiązań do owadów, którymi się interesuję i uwielbiam, dlatego też dziele się tym z innymi. Lecz Ty wszystkim, którzy Tobie tłumaczą, że przemiana w bardziej kolorowe, czy rogate podmieńce, mówisz, że się mylą. Więc sorry, ale jak tu z takim rozmawiać?

 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uszatka poczytaj posty UWAŻNIE, bo kolejna osoba już która tego nie robi... Po pierwsze ja nikogo nie wyzywam od ignorantów, tak więc... Po drugie gdzie ja sobie sam zaprzeczam? Nie czytasz moich postów uważnie i nawet nie rozumiesz ich treści, a zarzucasz mi pisanie gimbusiarskich postów :facehoof: l czy ten temat dotyczy owadów, czy może odcinka mlp???? Ja opisałem odcinek (tłumaczę dla tych, co jeszcze do tego nie doszli...). I jakie niby ja argumenty ignoruję? Wy ignorujecie moje posty, bo zwyczajnie ich nie czytacie co doskonale widać. I to że ktoś ma owady w domu, powoduje że tylko ta osoba ma prawo do własnego zdania i udzielania się w tym temacie :lol: niech założy własny temat "moje owady" i tam niech szpanuje...

@PervKapitan sama to zaczełaś ale mniejsza.

"Mówisz że się mylą"...  Ty zaś próbujesz obrazić każdego, kto ma inne zdanie niż ty. To że masz tam owady i chcesz szpanować tym na forum, nie powoduje, że masz prawa do wywyższania sie ponad innych...

 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu BiP napisał:

Po pierwsze ja nikogo nie wyzywam od ignorantów,

 

A kto powiedział, że wyzywasz od ignorantów. Poczytaj sobie mój post uważnie :rainderp: 

 

godzinę temu BiP napisał:

Po drugie gdzie ja sobie sam zaprzeczam?

 

Na początku sugerujesz, że twórcy wzorowali się na ulu. Zatem zapewne uważasz, że podmieńce są wzorowane na owadach, czyż nie? A potem za wszelką cenę chcesz udowodnić, że Thorax nie był wzorowany na jelonku rogaczu...no proszę cię. Przecież wszystko na to wskazuje! Ma rogi jak jelonek rogacz, ma pancerzyk na grzbiecie, ma skrzydełka.  Zerknij sobie tylko: 

Spoiler

jelonek-rogacz,-kamienie-230700.jpg

jelonek-rogacz-164320.jpg

 

Nawet ci tęczowe znalazłam ^^ 

 

godzinę temu BiP napisał:

I jakie niby ja argumenty ignoruję?

 

No...choćby to, że Thoraxa wzorowano na jelonku rogaczu (najpewniej). 

 

godzinę temu BiP napisał:

I to że ktoś ma owady w domu, powoduje że tylko ta osoba ma prawo do własnego zdania i udzielania się w tym temacie :lol: niech założy własny temat "moje owady" i tam niech szpanuje...

 

13 godziny temu BiP napisał:

Po za tym co mnie obchodzą twoje owady i co one mają wspólnego z bajką dla dzieci, sugerujesz, że to jest dokument o świecie owadów

 

A z kolei te dwa fragmenty twojej wypowiedzi pokazują twoje chamstwo i ignorancję. Tak się składa, że tu nie chodzi o to, że jak ktoś ma w domu owady to jest specem na ich temat, nie. To po prostu dowód na to, że coś nie coś o tych zwierzętach wie więc warto posłuchać co ma na ten temat do powiedzenia. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A potem za wszelką cenę chcesz udowodnić, że Thorax nie był wzorowany na jelonku rogaczu...no "

Otóż nie, przeczytaj ten post raz jeszcze :facehoof: 

"Ona nikogo nie wyzywała, a ty owszem. " "A kto powiedział, że wyzywasz od ignorantów. Poczytaj sobie mój post uważnie " tak więc tego... 

"A z kolei te dwa fragmenty twojej wypowiedzi pokazują twoje chamstwo i ignorancję. Tak się składa, że tu nie chodzi o to, że jak ktoś ma w domu owady to jest specem na ich temat, nie. To po prostu dowód na to, że coś nie coś o tych zwierzętach wie więc warto posłuchać co ma na ten temat do powiedzenia. "

Tak oczywiście, bo każdy kto ma SWÓJ rozum i zdanie to cham i ignorant :lol: Ja  nie zniżę się do twojego poziomu i nie dam się sprowokować na te gimbozaczepki... Ps ten temat dotyczy odcinka, a nie wykładu o robalach :facehoof: 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.10.2016 at 17:37 BiP napisał:

Takiego chrząszcza też nie ma, a twoje nazewnictwo mnie nie przekonuje za bardzo...

 

25.10.2016 at 18:29 BiP napisał:

Zauważ, że jakoś ten Thorax nie wygląda jak ten owad.

 

Well...więc twierdzisz, żeeee...nie sugerowałeś, że Thorax nie był wzorowany na jelonku rogaczu? 

 

I BiP...naprawdę, z postu na post wychodzi z ciebie coraz większy cham. Spójrz na swoje posty. Nie potrafisz odpowiedzieć normalnie, musisz się uciekać do prześmiewczych tekstów czy emotek. A robale dotyczą tematu tego odcinka. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" BiP...naprawdę, z postu na post wychodzi z ciebie coraz większy cham. Spójrz na swoje posty. Nie potrafisz odpowiedzieć normalnie, musisz się uciekać do prześmiewczych tekstów czy emotek."

Powiedziała ta, co z postu na post próbuje mnie obrazić zamiast prowadzić normalną dyskusję... Jak już pisałem wcześniej, takie prowokacje mnie NIE ruszają i możesz sobie darować.

Ps. @Sosna możesz ogarnąć ten spam? Jak ktoś ma jeszcze nieścisłości to moje pw czeka... 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że ignorant nie oznacza kogoś kto ignoruje?

Wyzywałeś mnie od dzieci i gimbusów, ja Cie nazwałam ignorantem, a nie rzuciłam nic nie znaczącym wyzwiskiem. Polecam słownik języka polskiego do tych dwóch słów.

 

A dyskusja jest na temat, bo jest o podmieńcach. Gdzie tutaj offtop? Nie masz argumentów ani racji to chcesz żeby mod usunął te posty?

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty natomiast wmawiasz mi rzeczy, których nie napisałem. Ponadto od samego początku wywyrzszasz się, "bo ja wiem, a ty nie". I ani przez sekundę nie wzięłaś pod uwagę, że ktoś może mieć inne zdanie, bo każdy kto się z tobą nie zgadza, to ignorant.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sosna A ja apeluję o nie usuwanie tych postów. Są co prawda przepychanką i ukazują głupotę BiP'a, ale jednak tyczą się dalej tych nieszczęsnych podmieńców i są zbyt zabawne, szkoda ich ^^ 

 

Tak w ogóle to liczę na to, że w przyszłym sezonie dojdzie do bitwy pomiędzy podmieńcami przepoczwarzonymi i nową kolonią Chrysalis, która niewątpliwie powstanie :squee: Małe są na to szanse, bo to jednak nadal bajka dla dzieci, ale pomarzyć sobie wolno, a to by było epickie~ 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przychodzisz poczytać o odcinku i teoriach z tym związanych, a znajdujesz tu dyskusję na poziomie mentalnym Nauczyciel vs Gniewne Dziecko z Podstawówki. Super. Tylko tak dalej. :megusta: 

Pomijając to, mam szczerą nadzieję, że przyszły sezon da trochę więcej danych i/lub spekulacji na temat naszych robako-koni. Bo wraz ze smokami wyszły znacznie ciekawiej niż nasi zwykli kopytni.(Mimo, iż zapewne zostanie to wkrótce jeszcze mocniej przemielone przez "FRIENDSHIP EX MACHINAAAAAAA!", ale co zrobić, takie show.)

Odnośnie samego finału napiszę krótko: moim zdaniem wyszło najciekawiej, ba, nawet koniec tak bardzo nie wbijał mi się w oczy swoją naiwnością. Miało się co prawda nadzieję na mhroczną erę zniewolenia i nieświadomości, tworzącą niewolniczą utopię, pełną... nieważne. W każdym razie, jedynie szkoda mi, że tak szybko się skończyło: chciałem zobaczyć więcej Discorda i Trixie oraz ich wzajemnych relacji, które dla mnie wygrały drugi odcinek.

Mam tylko nadzieję, że droga Krysia wróci w jakiś fajny sposób i najlepiej, żeby ktoś w końcu ruszył bardziej temat Sombry(Najlepiej w klimatach Dark Souls, albo innego dark fantasy :D). 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też moim zdaniem ciekawie zrobili, że Krysia teraz odrzuciła propozycję, by "stać się dobrą", bo to oznacza, że znów ją zobaczymy ~ nie mogę się doczekać jej imago formy. Oczywiście w internecie już jest mnóstwo propozycji artowych :3 

Na Sombrę też czekam, już od dawna ^^ Szkoda tylko, że te postacie najprawdopodobniej tylko w finałach będą, więc czekania będzie. W sumie trochę szkoda... Lubię to że zanim zamknął jeden większy wątek to rozpoczynają drugi, ale niestety tylko w finałach sezonów możemy oczekiwać rozwiązania ich.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu PervKapitan napisał:

Też moim zdaniem ciekawie zrobili, że Krysia teraz odrzuciła propozycję, by "stać się dobrą", bo to oznacza, że znów ją zobaczymy ~ nie mogę się doczekać jej imago formy. Oczywiście w internecie już jest mnóstwo propozycji artowych :3 

Na Sombrę też czekam, już od dawna ^^ Szkoda tylko, że te postacie najprawdopodobniej tylko w finałach będą, więc czekania będzie. W sumie trochę szkoda... Lubię to że zanim zamknął jeden większy wątek to rozpoczynają drugi, ale niestety tylko w finałach sezonów możemy oczekiwać rozwiązania ich.

Ano, powroty tej dwójki mają taki potencjał, że aż człowieka nosi, gdyby się nad tym zastanowić. Pozostaje trzymać wszystkie kciuku za to, że dojdzie do jak najbardziej klimatycznego, krwawego i uroczego rozpierdzielu z ich udziałem :cool:.

 

#Sombraweźjużwróć

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reupload finału z napisami w wersji 1080p iTunes CC:

 

6x25 - To Where and Back Again - Part 1

Openload: https://openload.co/f/VFe132FuRMI/6x25_-_Subbed_PL.mp4

Dailymotion: https://goo.gl/aWQ9kK

 

6x26 - To Where and Back Again - Part 2

Openload: https://openload.co/f/JRu--kLBrsg/6x26_-_Subbed_PL.mp4

Dailymotion: https://goo.gl/SwOUi0

Edytowano przez Artem
6x26 dm
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry finał. Przyjemnie się oglądało. Starlight, Trixie, Thorax i Discord współpracujący razem. No i powrót Królowej Chrysalis :chrysalderp:

Cieszę, że jednak postanowiła pozostać po "ciemnej stronie mocy" xD Może kiedyś jeszcze powróci :)

Nie odczułem nawet brak piosenek w finale. Ale może i dobrze, że żadnej nie było, zważając na ich poziom ostatnio...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zakończeniu ciekawe jest to że główny antagonista zakończenia 5 sezonu (Starlight) jest teraz bohaterem, no nie tylko ona. Dzięki temu to nie Twilight ani mane 6 nie są tymi co ratują equestrię.Starlight działa bez magii i to wszystko daje tym odcinkom na plus, chociaż mimo wszystko bardziej podobało mi się zakończenie 5 sezonu no ale tam....pokonanie tych serowych...dziurawych podmieńców też było świetne, kolejnego wroga mniej, jednego sojusznika więcej :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kurczę pieczone:1xkfz: Pamiętam, jak po obejrzeniu finału 5. sezonu stwierdziłem, że będzie mi brakowało nowych odcinków kucyków, a nim się obejrzałem, już premierę miał finał 6. sezonu. Fakt, że w polskiej wersji finał 5. serii miał premierę na początku tego roku, więc wyjątkowo późno, ale co mnie zmienia faktu, że czas w moim odczuciu bardzo szybko leci i przyspiesza.

 

Sam finał jest bardzo wciągający. I pomimo pewnych mankamentów, na które zwróciłem uwagę, czytając wasze komentarze, wciąż uważam to za wybitny dwuodcinkowiec. Widząc kadr z Trixie, Discordem i Starlight wiedziałem, że będzie epicko. Trixie i Discord w jednym odcinku, to musiało być epickie i było :D:trixie::discord2: Sam pomysł na team, zamiast Mane6 jest pomysłem znakomitym.

I jeszcze dochodzą do tego podmieńce. Ogółem było bardzo wciągająco i na pewno wrócę do tego finału. Cieszę się, że Christalis nie przyjęła propozycji przejścia na dobrą stronę, bo to byłoby jakieś takie w złym guście. Odnoszę wrażenie, że twórcy puścili nam oczko w scenie, w której królowa miała już przejść na stronę dobra, tak jak to już miało miejsce wcześniej w tym serialu, A TU NIE! Twórcy wiedzieli, że wszyscy się spodziewali przemiany, a tu nic takiego nie zaszło, ucieszyłem się bardzo. Przemiana pozostałych podmieńców była bardziej sensowna, bo jako poddani byli podatni na bodźce.

Jak już mówiłem, pewnie znów mi będzie brakowało nowych odcinków "My Little Pony: Przyjaźń to magia", ale znowu będzie tak, że nim się obejrzę, będzie finał 7. serii.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...