Skocz do zawartości

Dyskusja na temat pamiętnika


Flutteryay

Recommended Posts

Jak sobie życzysz, Flutter xd Po pierwsze: brak odstępów przy myślnikach, zarówno w dialogach, jak i w tekście. Więcej spacji i będzie dobrze :) Po drugie: bywa, że zapominasz o przecinkach, ale spokojnie, z czasem to wyczucie przyjdzie. Po trzecie: mało opisów. Brakuje emocji w dialogach - w zasadzie to tylko przedstawiłaś same wypowiedzi, nie wiem, jak reagowały nasze bohaterki podczas tej wymiany zdań xd Wiesz, nie było słów typu "powiedziała, rzekła", "odpowiedziała zdziwiona" - czegoś takiego. To tak na szybko. A jeśli chodzi o historię... No jest ok xd Nie, żeby była epicka i błyszcząca, ale jest w miarę porządku xd Zecora fajnie wyszła :) Znaczy się, jej słowa xP Trudno mi więcej coś powiedzieć, bo fragmentu króciutki ^^'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis do pamiętniczka sam w sobie jest całkiem fajny. Ale jak już napisał Niklas, brakuje w nim więcej szczegółowości i opisów... Jesteś w tym dość oszczędna, bo kompletnie ignorujesz fakt jakiejkolwiek reakcji ze strony bohaterek... nie wiadomo z jakimi minami przyjęły słowa swoich przyjaciółek - a to podstawa dobrego tekstu... czytelnicy są złaknieni takich szczegółów, serio!

A póki co, uraczyłaś nas skromnym opisem i dużą garścią różnorakich wypowiedzi... gdybyś nie pozaznaczała ich kolorami, to nawet nie bylibyśmy w stanie ocenić, co mówi który z kucyków... Także, zapamiętaj - warto jest "podpowiedzieć" czytelnikowi, zwłaszcza w przypadku opowiadań, jak kto zareagował na czyje słowa, a także, co kto powiedział i w jaki sposób. Czy to był szept, może krzyk, a być może zdziwiony ton?

Dzięki tego typu radom jesteś w stanie popracować nad własnym stylem i ulepszyć swój warsztat - nie traktuj naszych słów jako złośliwości, a przeciwnie! Konstruktywna krytyka to jest to! Możesz wykorzystać nasze rady i spostrzeżenia - dzięki temu zapunktujesz nawet w szkole :)

Przemyśl proszę nasze słowa, droga Flutteryay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Wychwyciłam kilka błędów, których nie dostrzegłam :P:

- Och, Spike, nic ci nie jest? – spytała ze zmartwioną miną, uważnie oglądając całe cało smoczka.

Zgubiona literka "i".

- Właśnie Twilight – rzekła stanowczo Crystal. – My też chcemy wiedzieć. Prawda, Fluttershy? – nie czekając, co odpowie przyjaciółka, ciągnęła dalej. - Musimy wiedzieć wszystko, jak ten wampir się tu znalazł i jak ugryzł Spike’a .

Zaznaczyłam, gdzie powinna być kropka. Na końcu zdania jest niepotrzebna przerwa pomiędzy "Spike'a" i kropką.

- no nic. W takim razie, pójdziemy zbadać cię do naszego laboratorium…

Powinno się zaczynac z dużej litery :)

1.

Fluttershy powoli odzyskiwała zdolność do poruszania się. Wyjęła miecz z ziemi i ruszyła w kierunku swoich przyjaciółek, nadal przestraszona.

2.

Fluttershy westchnęła, wyjęła miecz z ziemi i ruszyła za nimi.

Fluttershy dwa razy wyjmowała miecz :P

To chyba tyle, bo na razie nic nie widzę.

Przepraszam musiałam zaznaczyć kolorem bo nic nie widziałam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Moi drodzy! Przychodzę do Was z zapytanie o tym, co sądzicie o poszczególnych tematach w dziale z pamiętnikami... Chcę znać Wasze zdanie na temat każdego z istniejących tu tematów, mam na myśli:

1. (Fan-ficowy) Pamiętnik Fluttershy

2. Niezwykła przygoda Fluttershy

3. Pamiętnik Fluttershy według Geledrina

Czego chcę od Was? Otóż chciałbym, byście wypowiedzieli się konkretnie, który temat chcecie zostawić a który przenieść do archiwum. Zostawione wątki będę kontynuował... pamiętajcie jednak, że moja kontynuacja może nie być tak dobra jak moich poprzedników :flutterblush:

Można też zrobić inną rzecz... chociaż nie wiem, czy Wam się spodoba... chodzi mi o założenie nowego tematu w którym opisałbym Pamiętnik Fluttershy dokładnie tak, jak się pisze pamiętniki (Wpisy w stylu "Drogi pamiętniczku...") opisujący jakoś konkretny czas spędzony, przez Fluttershy, w Ponyville. Jeżeli jednak założyłbym nowy temat, to stare zostawiłbym w dziale, by można było je czytać... i może kiedyś bym je wznowił... dając wpis raz na jakiś czas :fluttershy5: Ale głównie skupiłbym się na nowym temacie.

Pozdrawiam Avatar Stachul

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co od razu przenosić wszystko do archiwum? Przecież znajdą się userzy, którzy jeszcze nie czytali pamiętników i będą chcieli to zrobić... Dlatego najlepiej będzie jeżeli zostawicie te pamiętniki tak jak są i założycie nowy pamiętnik, tak jak zresztą każdy kolejny avatar ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny pamiętnik. I dałeś mi do myślenia, czy ona faktycznie by to tak pisała, czy mimo wszystko byłaby bardziej rzeczowa, bez specjalnego zwracania się do... Pamiętnika.

Nie wiem.

W sumie z psychologicznego punktu widzenia, skoro zwraca się doń osobowo, jak większość ludzi, to byłoby to możliwe ^^

P.S.

1. Fanficowy zostaw

2. Archiwum

3. Archiwum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny pamiętnik. I dałeś mi do myślenia, czy ona faktycznie by to tak pisała, czy mimo wszystko byłaby bardziej rzeczowa, bez specjalnego zwracania się do... Pamiętnika.

Nie wiem.

W sumie z psychologicznego punktu widzenia, skoro zwraca się doń osobowo, jak większość ludzi, to byłoby to możliwe ^^

W sumie ten pamiętnik miał być napisany tak, jakby to była rozmowa Fluttershy z zeszytem... Wybrałem właśnie taki sposób pisania, gdyż postanowiłem połączyć historię związaną z Twi i nowe doświadczenie - pisanie pamiętnika. Dlatego też napisałem tam, że czytała ona podręcznik do pisania pamiętników, który jej podpowiedział jak najlepiej go napisać... no i wyszła jej taka rozmowa :P

Ale dziękuję za miłe słowa! :fluttershy4:

P.S.

1. Fanficowy zostaw

2. Archiwum

3. Archiwum

Też tak nad tym myślałem, jednak nie jestem co do tego pewny... niech ludzie zadecydują a potem się zrobi porządek. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...