Skocz do zawartości

Odcinek 23: Where the Apple Lies


Niklas

Ocena odcinka  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      3
    • 6
      2
    • 7
      5
    • 8
      7
    • 9
      3
    • 10
      8
    • 11/10 APPULS
      7


Recommended Posts

Odcinek może i był zapychaczem, ale jak dla mnie bardzo dobrym zapychaczem.

Po prostu uwielbiam momenty w serialach, filmach i książkach, kiedy powraca się do przeszłości i pokazuje się, co działo się ileśtam lat wcześniej. Odcinek więc już na wstępie miał u mnie plusa za pomysł i formę jednej długiej retrospekcji, których dotąd w serialu było niewiele.

Zobaczyliśmy wiele znanych postaci młodszych o parę lat, w tym oczywiście AJ i Big Maca jako nastolatków (czyli jednak kuce nie zmieniają się magicznie ze źrebaków w dorosłych :rainderp:). Okazało się, że Applejack już od dawna zajmuje się rodzinnymi interesami, a Big Mac był niezłym gadułą, no i już wiemy, czemu teraz tak niewiele mówi. Może się to wydawać lekko naciągane, ale przecież nie było powiedziane, że ta przemiana zaszła w nim tak nagle, być może pracował latami, żeby dojść do obecnego poziomu milczenia.

Zastanawiająca jest tylko kwestia Apple Bloom, której tu w ogóle nie było. Osobiście dla mnie dziwne było już to, że nie pojawiła się w opowieści AJ o ty, jak zdobyła CM, ale tutaj to już kompletnie nie ma sensu. Ile lat temu mogło to być, z 10, może 12? (zakładając, że kucyki liczą je tak jak ludzie). Właśnie tyle ma AB. Jest to tym bardziej dziwne, że nie ma też ich rodziców (a naprawdę liczyłam, że w końcu się pojawią!) i wygląda to tak, jakby nie było ich już od bardzo dawna. Może w sezonie siódmym wreszcie czegoś się dowiemy, bo ileż można to odkładać?

Pomijając ten brak logiki, odcinek bardzo mi się podobał, więc daję 8/10.

 

Tych bliźniaczek jakoś nie zauważyłam przy oglądaniu, więc dzięki za zwrócenie uwagi. Ktoś z animatorów chyba lubi Lśnienie, bo to już co najmniej drugie nawiązanie w tym serialu.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Dabrowski napisał:

Wszyscy już wypisali zalety odcinka więc napisze tylko tyle, że gadający Big Mac jest lepszy od tego milczącego :(

Mogli by go dać więcej

Taa za mało z nim odcinków a przeciez jako starszy brat powinien się częściej uczęszczać w życiu aj np:doradzać jej jak ma jakiś problem tak jak to było z Apple Bloom gdy aj wyjechała i bm wpadł na pomysł z ta kuzynka widać że on ma łeb na karku 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz UziSlasherBass napisał:

Taa za mało z nim odcinków a przeciez jako starszy brat powinien się częściej uczęszczać w życiu aj np:doradzać jej jak ma jakiś problem tak jak to było z Apple Bloom gdy aj wyjechała i bm wpadł na pomysł z ta kuzynka widać że on ma łeb na karku 

To wytłumaczenie jest nierzetelne. Niby nic nie zrobił swoim gadulstwem a zamienił się w niemowę?

A może na tym stole amputowali mu język zanim nasza applejack zdążyła tam dotrzeć?

 

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Dabrowski napisał:

To wytłumaczenie jest nierzetelne. Niby nic nie zrobił swoim gadulstwem a zamienił się w niemowę?

A może na tym stole amputowali mu język zanim nasza applejack zdążyła tam dotrzeć?

 

On powiedział jakoś tak że będzie mniej mówił a wiecej słuchał tylko że on praktycznie nic nie mówi wygląda to tak jakby się cofnął w rozwoju 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz UziSlasherBass napisał:

On powiedział jakoś tak że będzie mniej mówił a wiecej słuchał tylko że on praktycznie nic nie mówi wygląda to tak jakby się cofnął w rozwoju 

O tym mówię ziom. gdyby nie to ze cos powiedział jak już zszedł ze stołu to aż bym załatwił teorie spiskową że ucieli mu język

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu Dabrowski napisał:

O tym mówię ziom. gdyby nie to ze cos powiedział jak już zszedł ze stołu to aż bym załatwił teorie spiskową że ucieli mu język

Gdyby ucięli mu język, nie mógłby nic mówić. A obecnie głównie mówi "tak" i "nie" oraz jakieś słowo piśnie (gra z Discordem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Lucas napisał:

Gdyby ucięli mu język, nie mógłby nic mówić. A obecnie głównie mówi "tak" i "nie" oraz jakieś słowo piśnie (gra z Discordem).

OMG weź nie hejtuj

 

mruknięcie typu Yep moze wydac  i niemy

Edytowano przez Dabrowski
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Lucas napisał:

Gdyby ucięli mu język, nie mógłby nic mówić. A obecnie głównie mówi "tak" i "nie" oraz jakieś słowo piśnie (gra z Discordem).

Szczegóły sa nie istotne liczy się to że za bardzo wziął do siebie własne słowa "mniej mówić więcej słuchać" 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Dabrowski napisał:

OMG weź nie hejtuj

Stwierdzam fakty na podstawie realnych dowodów. To nie jest hejt. 

 

Cytuj

Szczegóły są nie istotne liczy się to że za bardzo wziął do siebie własne słowa "mniej mówić więcej słuchać"  @UziSlasherBass

Ogiera ująłem tak samo w mojej opinii. Nie zrobili to zbyt najlepiej.

 

Jak chcecie dalej ze sobą rozmawiać, zapraszam na TS3 lub jakiś inny czat. Za duże drzewko tu się robi.

#Koniec offtopu

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na mnie to takie 7/10.
Niby ok, ale wciąż czegoś brakowało. Po cichu liczyłem, że dowiemy się czegoś o rodzicach AJ :|
Ponadto zauważyłem, że mamy okrojoną wersję i to ze scen/smaczków, które W OGÓLE nie nawiązują do cydru!!!

Być może właśnie dlatego mamy takie podświadome uczucie, że coś tu nie gra, że wszystko jest takie naciągane...
Jak wycina się kawałek materiału to trzeba go bardzo naciągnąć by zakryć wcześniejszą powierzchnię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, co się ludzie tak czepiają "naciąganego" wytłumaczenia na małomówność Big Macka? Jak chcecie, żeby więcej gadał to go wkurzcie, albo poproście Starlight o zaklęcie zmuszające do mówienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu Lucas napisał:

Motyw przewodni ze sprzedażą cydru poza farmą i sam cydr na końcu epizodu - nie ma "nawiązań" do cydru...

Chodziło mi o to, że wycięli sceny w których nie ma nawiązań do cydru przyjacielu :)
Polecam czytać ze zrozumieniem CAŁOŚĆ, a nie urywki wypowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu BiP napisał:

Nie wiesz co wie dziecko, a po za tym zobaczy napis "cydr" na butelce, lub usłyszy od dorosłych co jest w środku i zapragnie posmakować napoju swoich bohaterek z serialu...

Dobry rodzić by powiedział ze tego nie wolno pić i szlus po co ma tłumaczyć dziecku co jest w środku nie ruszaj znaczy nie ruszaj i nie ważne co w środku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...