Skocz do zawartości

Dyskusja na temat spoilerów sezonu VII


Niklas

Recommended Posts

Ja tam uważam, że jest po prostu córką poprzedniej królowej podmieńców. 

Choć wedle komiksów żaden z nas nie ma racji - według nich wszystkie podmieńce razem z Chrysalis powstały w połaczenia... muchy, drzewa i jakichś magicznych/radioaktywnych odpadów. 

Ale to było słabe i mam nadzieję, że serial da jednak jakieś lepsze pochodzenie podmieńców dekanonizując ten komiks. 

No i cóż Chrysalis w tęczy to może i zły pomysł, ale ciągłe knucie zemsty też. Znaczy jak już teraz wyszło jak wyszło, to niech się spróbuje zemścić, ale potem moim zdaniem lepiej by już się nawróciła. 

Zresztą wątpliwe jest by po jej nawróceniu Thorax chciał zachować władzę tylko dla siebie - on nawet o nią nie prosił. 

No choć i sam nowy wygląd podmieńców to pomysł trochę średnio trafiony, znaczy można się przyzwyczaić, ale... no mogli dać coś lepszego jak chcieli zmieniać ich wygląd. Ja rozumiem, że chodziło o pokazanie, że kompletnie się zmieniły, ale tu Hasbro ciutkę przegięło. A odmieniona Chrysalis mogłaby wyglądać tak:

Spoiler

360px-Queen_Chrysalis_by_artist-dalagar.

Lub ewentualnie(dla zgodności z obecnym stylem podmieńców) tak:

Spoiler
(SPOILERS!) - What could've been.

 

A same podmieńce moim zdaniem znacznie lepsze byłyby własnie w takim stylu jak Chrysalis na tym pierwszym obrazku(tylko może ciut bardziej w tym stylu jak z obrazka z Chrysalis):

Spoiler

the_times_they_are_a_changeling_by_mylit

 

A powrót Sombry? Bez interwencji z zewnątrz(kogoś kto by znalazł jego róg i z niego go jakoś wskrzesił) nie wydaje się to możliwe. 

 

No i z tego co pisali w temacie o samych spoilerach raczej będzie odcinek z Ember. A przynajmniej o smokach. To dobrze, bo bardzo podoba mi się kierunek w jakim zaczęli rozwijać wątek tej rasy w "Turnieju Ognia". 

 

I zauważyłem, że w sumie w temacie o spoilerach jest jakby pewien błąd, którego ku mojemu zdziwieniu nikt nie zauważył

26.10.2016 at 16:54 Niklas napisał:

#PotwierdzoneInfo

 

Odmienione changelingi aka. podmieńce otrzymają zupełnie nową nazwę!

 

emsnWQb.jpg

 

 

W tej odpowiedzi wcale nie pisze, że podmieńce otrzymają nową nazwę, ale jedynie że tego się dowiemy w 7 serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odmieniona Krysia ma być taka:

Spoiler

Ez4c6wR.png

 

:x

 

6 minut temu Lyokoheros napisał:

W tej odpowiedzi wcale nie pisze, że podmieńce otrzymają nową nazwę, ale jedynie że tego się dowiemy w 7 serii.

 

IMO do tej pory w podobnych okolicznościach, jeśli ktoś pytał o coś związanego z pucami Big Jima, jeśli czegoś miało nie być, od razu nam to pisał (jak na przykład, że w S6 nie będzie Babs Seed), a jeśli coś było na rzeczy, zasłaniał się tym, że nie może powiedzieć,.tudzież musimy czekać na kolejny sezon, by poznać odpowiedź. Także szanse na zmianę ich nazwy jest całkiem spora.

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora może, ale takie zdanie to za mało by uznać to za potwierdzoną informację. 

Szczególnie biorąc pod uwagę, że niema żadnego logicznego powodu by podmieńce zmieniły swoją nazwę. Zresztą na co? Przecież nie na tęczlingi, takie coś to tylko w żartach przejdzie. 

Zresztą było już raz mówione, że w 23 odcinku 6 serii zostanie potwierdzona śmierć rodziców Applejack, a jakoś tego nie było. 

Tu nawet nie mamy powiedziane bezpośredni że tak będzie, ale jedynie, że dowiemy się w 7 sezonie. Zresztą forma "If it wasn't mentioned" też wygląda na takie trochę zasłanianianie się.

 

A Twoja wersja odmienionej Chrysalis - choć nie jest taka zła(nawet jeśli jej korona wygląda jak czapka błazna) - to jednak moim zdaniem jest gorsza od obydwóch które zaproponowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mogliby ją zamienić w kamień tak jak Discorda. Za dużo tych zreformowanych villainsów już biega po Ponitown, mogliby pokazać, że nie wszystkich można przetrzepać na swoją stronę. (Tak jak Discord, chociaż to całkiem inna bajka, bo Chrysia nie ma teraz swojej armii i nie jest OP bez minionków, a Discord może odkurwić po prostu wszystko xD)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat właśnie ta wielka liczba nawróconych antagonistów jest ogromnym plusem serii, czymś co ją w sumie w pewien sposób wyróżnia. 

Właśnie pokazanie, że każdy może się zmienić na lepsze jest ogromną wartością. Byłaby to piękna kontynuacja tego co twórcy zaczęli w "Przemianie podmieńca", nawrócenie Chrysalis byłoby takim zwieńczeniem tego odcinka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że poszliby w kierunku czegoś co już nie raz słyszałem, czyli Krysi ściemniającej, że się nawróciła (tylko ciekawe kto się na to da nabrać). Mam też czasem wrażenie, że Starlight będzie taką postacią, która wbije nóż w plecy Mane6. Fakt, że to głupie, ale mam wciąż co do niej dziwne podejście.

Ciekawa może być postać Shadowlocka (strzelcie mnie bo zapomniałem jak się nazywa więc kręce). Choć fajerwerków z nim się nie spodziewam.

Ogólnie to na razie dość mało info, by cokolwiek wnioskować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo... 

Nie zmienia to jednak faktu, ze to rzadko spotykany przypadek(i podejrzewam, że jakby porównać ilość nawróconych antagonistów do długości serii MLP wciąż by wygwywało;) Naruto przecież miało ich chyba kilkaset...).

Zresztą tak skrajnie różnych serii nie ma co porównywać.

 

A Starlight zdradzająca nasze bohaterki? Nie wydaje mi się to możliwe. Akurat jej przemiana była tak pokazana, że co do jej szczerości nie można mieć wątpliwości raczej. Choć mam przypuszczenie skąd może to dziwne podejście się brać - że twórcy coś za często próbują pokazać, że jest niby lepsza od Twilight... 

Chrysalis wiadomo, inna para kaloszy, do niej by takie udawanie pasowało... a kto by się nabrał... cóż o ile nie nauczyła się grać lepiej niż w "Ślubie w Canterlocie" to pewnie nikt. A nie zaraz, tam tylko Twilight się nie nabrała... tylko, że tu nie będzie raczej skąd brać poszlak. 

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Raczej nie. Z tego co podali wynika, że poznamy historię poznania się rodziców AJ.

W sumie ciekawie. Siódmy sezon,a dopiero mamy poznać rodziców AJ i RD.

Fakt w szóstym byli rodzice FS. To przypadek?

Może Scootaloo w końcu nauczy się latać lub jak kto woli, skrzydła ją uniosą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Polineks96 napisał:

W sumie ciekawie. Siódmy sezon,a dopiero mamy poznać rodziców AJ i RD.

Jak dla mnie to jest spoko dawkowanie informacji, bo poznaliśmy już rodzinę AJ w pierwszym odcinku, rodzinę Twilight też znamy już jakiś czas, tak samo rodzinę Pinkie, Rarity i Fluttershy, teraz nadeszła kolej na Rainbow. Gdyby tak dali wszystkich w jednym sezonie, to byłoby to trochę za dużo na raz.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja.

Tylko mnie ciekawi jak to będzie z tym 13 odcinkiem (chyba miało być w trzynastym). Co by się nie skończyło jak z "Where the Apple Lies".

Poniekąd to ojca RD CHYBA widzieliśmy w "Igrzyskach w Equestrii".

Coś czuję, że dziś lub jutro wypłyną kolejne spojlery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam w sensie wyglądał jak RD czy ten sam jako postać pokazana przy okazji spojlera? (nie widziałem obrazków żadnych)

Bo przy okazji pierwszej opcji to równie dobrze może być wujek dziadek czy inny krewny.

(Tak, wiem że za dużo kombinuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mi się podoba to, że poznamy rodziców mojej malutkiej słodziutkiej Dashie <3 :3
Ta informacja mnie chyba bardziej rusza, niż to, że dowiemy się jak poznali się rodzice AJ.


BTW.: Tutaj możemy poznać tak przemyślany model biznesowy, że to jest SZOK. Ha$bro jest coraz lepsze w zdobywaniu $$$ i ogólnie mi się to podoba (ach ta moja wolnorynkowość) ponieważ oni będą się starać wyciągnąć więcej pienionszków, a nie wyciągną winkszych pinionszków wypuszczając kicz.

Więc tak:
Fabuła będzie powolna przez co wątki im się nie skończą (pomysł dobry, jeśli dobrze to rozegrają)
Śmierć rodziców AJ raczej będzie jedynie wspomniana, albo nawet nie.
Rodzice RD też pewnie tylko PRZELOTEM (xD).

A my mamy pewność, że nasze ulubione kuce będą się pojawiać wiecznie. Jeśli nie w takiej formie, to w formie Gen 4.5 albo nawet G5 gdzie raczej już nie zrezygnują ze znanych charakterów (zbyt dużo pracy wymagało stworzenie ich tak wyrazistych, z taką historią, motywem itd.)

Od tego filmu będzie zależało praktycznie wszystko. Nie ważne czy będzie dobry czy zły, na pewno będzie przełomowy. Otworzy nowy rozdział w naszym fandomie :)
Być może będzie to ostatni rozdział i po tym filmie fandom upadnie raz na zawsze, a Ha$bro zostanie zmuszone do porzucenia marki.
Być może będzie to rozdział, który będzie naszym poniaczowym renesansem, być może Ha$bro zmieni trochę targeta, albo zrobi to w ten sposób co Andersen (opakowanie dla dzieci, ale głębia dla dorosłych) i myślę, że są w stanie to zrobić, widzieliśmy próby i to całkiem udane przemycania niektórych treści w ładnym kolorowym opakowaniu. Myślę, że dotychczas prowadzili eksperymenty, a po tym filmie przyp*^&%ą z grubej rury :)


Czas pokaże TIK TAK TIK TAK! A zegar tyk tyk tyka ;)

@Midday Shine
Heh, to nazwiązanie do innej kreskówki/bajki/animacji
Dokładnie do Xelora z Wakfu.

Edytowano przez LPHusarz
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Okej z tego co zobaczyłem w "Spoilerach" to Twi i Celestia zostały w pewnym stopniu duchami (znaczy widać je ale nie oddziałują na ten świat) a Sunburst i Starlight próbowali otworzyć portal do tego świata/wymiaru. Coś czuje że to sprawka nowego antagonisty (Shadowlocka).

A co do prawdopodobnego finału spodziewałem się że Starlight zostanie jeszcze jeden sezon uczennicą Twi (no bo to było do przewidzenia że Starlight w końcu przestanie być uczennicą i wyruszy swoimi ścieżkami). No bo można jeszcze jakieś odcinki z tymi dwoma postaciami zrobić, np: o tym jak Twi jest być ciężko nauczycielką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discuś nadal w formie, to mi się podoba xd

 

Na pewno niezwykły zwrot akcji, bo Starlight skończyła Wyższą Akademię Magii i Przyjaźni im. Księżniczki Twilight Sparkle, czego nie wszyscy się spodziewaliśmy. 

Dużo zaskoczenie też przy spolierze gdzie Celestia i Twilight jako "duchy" patrzą na zwariowane eksperymenty Star i Suna. Mam tylko nadzieję, że zobaczymy jakiś nowy wymiar, a może jakiś ciekawy antagonista, a może kompletna rozwałka. Coś z tych rzeczy byłoby niezłe na początek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pojawiła się informacja że komiksy 51-53 mają być powiązane z sezonem 7. To oficjalne czy tylko domysły? 

Zastanawiam się w jaki sposób twórcy mieliby połączyć komiksową historię z serialem. No i ten Shadow Lock...

Spoiler

shadow_locke_full_view-01.png

Czy tylko ja tu ↑ widzę znaczek Twilight? 

 

Chciałabym żeby wystąpił w serialu. Fajny jest :fluttershy5: i mógłby być naprawdę dobrym antagonistą o ile znalazłby odpowiedni powód do bycia złym. 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to pewne, że będzie on tym złym? Może będzie tajemniczą postacią działającą w cieniu na zlecenie jakieś innej albo po prostu obserwator, w którego głowie się kręci coś o czym pamiętałem jeszcze pięć sekund temu, a już mi uciekło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo w opisie mówią że to złodupiec...

Spoiler

Twilight is startled to find that the most important history books in Equestria are going missing. Will she and her friends be able to uncover the identity of the mysterious new villain responsible?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...