Skocz do zawartości

TTIP i CETA.


JBEDO51B

Recommended Posts

Umowy te spowodują, że jeśli jakieś państwo nakaże zbudować w jakieś elektrowni (np. Rybnik) dodatkowe zabezpieczenia, bądź inne rzeczy, to korporacja będzie się mogła odwołać do trybunału i zdobyć miliardowe odszkodowanie.

 

Po żadnym pozorem nie jest to wolny rynek - tak zrobić będą mogli tylko Amerykanie i Kanadyjczycy, a Polacy (i wszyscy inni Europejczycy) będą musieli normalnie męczyć się w sądach. Jakby tego było mało, Unia Europejska będzie musiała wpuścić na swój rynek mięso z Ameryki, które nie podlega takim standardom jakościowym jak to z Unii i jest przez to gorsze i tańsze. Ta druga cecha zabije rodzime (w tym polskie) rolnictwo, które - w przeciwieństwie do swego odpowiednika zza Oceanu - nie będzie mogło łatwo zdobyć wysokich odszkodowań za niekorzystne dla siebie decyzje.

 

Żeby było śmieszniej, PiS, Platforma i Nowoczesna zagłosowały jak jeden mąż ZA tym tworem, podczas gdy Polacy byli zajęci zasłoną dymną w postaci aborcji i czarnego protestu.

 

Jeśli ktoś chce mieć link do petycji przeciw temu, to prześlę mu go na PW - nie wiem, czy wstawienie go w tym poście jest zgodne z regulaminem tego forum.

Edytowano przez JBEDO51B
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Dabrowski napisał:

Jak zwykle nie mogę nic zrobić bo do 18 mam 359 dni

kocham tą bezsilność :P

 

 

2 godziny temu Selenium napisał:

To są właśnie efekty pisowskiej polityki socjalnej.

Poparłabym, ale niestety jak kolega powyżej, trochę mi brakuje.

 

Źle.

 

Wy też możecie coś zrobić - po prostu podeślijcie petycję waszym znajomym, który mają więcej niż 18 lat i piszcie o tym problemie na innych forach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Talar napisał:

Daj link do tego czegoś. Chociaż Twoja postawa mi się nie podoba, a same GMO propsuję.

 

CETA to nie tylko rolnictwo:

http://strefazieleni.org/wp-content/uploads/2016/06/Polish-version-CETA-TTIP-little-brother.pdf

- tu masz opisane czemu powinieneś się temu sprzeciwiać,

https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/rolnictwo

 

a tu masz petycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...