Skocz do zawartości

Czy według Was MLP jest za mało poważne?


MatthewMLP

Recommended Posts

3 minuty temu Uszatka napisał:

W Puchatku może jeszcze się jakichś doroślejszych przekazów doszukasz, ale w Misiu Uszatku? Mowy nie ma.

Zgoda. Tu masz całkowitą rację. Co nie zmienia faktu, że Puchatka ("Nowe przygody...",serial) nadal, od czasu do czasu, lubię sobie obejrzeć :D 

Jak i wiele innych starych bajek, jak się tak dobrze zastanowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Arkane Whisper napisał:

Jak i wiele innych starych bajek, jak się tak dobrze zastanowić

 

Puchatka już dawno nie oglądałam, ale nie miałabym nic przeciwko temu :P A poza kucami to chętnie oglądam Tabalugę i Muminki jeszcze. Z tym, że Muminki są dość specyficzne i nie nazwałabym tego bajką dla dzieci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Uszatka napisał:

A poza kucami to chętnie oglądam Tabalugę i Muminki jeszcze.

Muminki są spoko, też lubię je oglądać. Kiedyś w technikum wyszliśmy z inicjatywą ogłoszenia "Światowego dnia Buki", ale chyba byliśmy jedynymi w szkole, którzy ten dzień obchodzili :) Tabalugi natomiast nigdy szczególnie nie lubiłem, ale za to uwielbiałem "Scooby Doo, gdzie jesteś?". Jak tak teraz to piszę, to chyba sobie coś obejrzę :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Scooby Doo nawet się podobał, ale przez krótki czas. Potem zaczęło mnie trochę irytować, że po tylu razach kiedy łapali "potwora" i okazywał on się człowiekiem oni nadal się straszliwie tych stworów bali i myśleli, że są prawdziwe :grumpytwi: Ja wiem, że na tym polegała ta kreskówka, ale no...przeszkadza mi takie coś bardzo. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu UziSlasherBass napisał:

Czym irytuje zachowaniem ? Tekstami ?

Zachowaniem, tekstami i tym, że często wpierdziela się w fabułę. Były fajne odcinki ze Spikiem, ale jego zachowanie jest irytujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu UziSlasherBass napisał:

będzie na ich poziomie

Yyy, nie do końca. OK, zawsze Faust będzie mówić, że serial jest dla małych dziewczynek, ale i tak robi odcinki, które są robione coraz bardziej pod starszych fanów, choć przyznam ci racje, iż zawsze serial będzie miał w sobie to coś bardzo dziecinnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że MLP jest dobrą odskocznią od seriali typu Gra o tron, czy jakichś animeu. Fabuła jest przystępna, prosta i nie wymaga doszukiwania się ukrytych przekazów.

Ale to jest takie dziecinne, to chyba tylko małe dziewczynki mogą oglądać!

A nie, bo kucyki doskonale balansują swoim charakterem pomiędzy dziecinnością, a dobrym odbiorem, który nie przyprawia o mdłości. Jak komuś serial jest zbyt dziecinny to tak jak wyżej piszący polecam fanfiki. :fluttershy4: Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby MLP:FIM było takie poważne to chyba raczej bym nie koniecznie chciał dla celów relaksacyjnych to w ogóle oglądać. Błahość show w pewnych aspektach jest jego zaletą. Fajnie że są odcinki luźniejsze i te ciut mocniejsze, aczkolwiek twórcy chyba robią raczej źle przedstawiając dzieciakom sytuacje gdzie któraś z bohaterek nagle wpada na jakiś genialny pomysł, którego dziecko nie rozumie. To takie pójście na skróty, bo dzieciakom wykształci się tzw czekanie na mannę z nieba, podczas gdy powinno się kłaść nacisk (w szczególności w odcinkach problemowych) na dojście do rozwiązania problemu, a nie przedstawienie nagłego oświecenia.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...