Skocz do zawartości

Bardzo Dziwne Opowiadania - czyli nietypowe fiki czytane na youtube


Jedenrożek

Recommended Posts

Hej,

W fandomie siedzę od dawna, ale polskiej sceny nigdy specjalnie nie śledziłem. Nagrywałem kiedyś podcast a lubię bardzo krótkie formy pisane które często są bardzo dziwne i niepokojące. Stwierdziłem, że spróbuję to połączyć. Tak powstał projekt wstępnie nazwany Bardzo Dziwne Opowiadanie. Czytam fiki na tubie, ot cała historia.

 

Na pierwszy ogień poszedł fanfik SS Clop Mit Uns autorstwa TW Soli.

PS Nie wiem nic o języku niemieckim, przepraszam z góry bardziej wtajemniczonych. Znaczy kiedyś się takie filmy na VHS widziało, ale ciii....

 

 

 

 

Macie swoje propozycje na kolejny odcinek to byłbym wdzięczny. Najlepiej równie zakręcone i dziwne, wszelakie patosy i gore odpadają, póki co długie serie także.

 

 

Edytowano przez Jedenrożek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosiłeś autora fanfika o zgodę na nagranie filmiku z jego własnością intelektualną? SS Clop Mit Uns to zbyt cenne dzieło polskiej sceny opowiadań fanowskich, by tak byle kto mógł je odczytywać na YouTube. :twistare:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kajam się bo zachowałem się jak dziecko w sklepie z cukierkami - wszedłem, wybrałem fanfic i przeczytałem. Cóż za zuchwalstwo! Soli nie widzi sprzeciwu, więc zostaje na tubie. Przy kolejnych tworach tego typu najpierw będę pytał, własność intelektualna i takie rzeczy, jasne.

 

Znalazłem i przeczytam sobie tę Siekierę, ale czy nagram to zobaczę, niczego nie obiecuję.

Edytowano przez Jednorożek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu ot tak z ciekawości wpisałem na google tytuł swojego opowiadania. I co? Ktoś je czytał. Miło, ale mógłby łaskawie zapytać o zgodę :burned: Nie chodzi tu o prawa autorskie (przeciętnego tekstu jakich wiele), ale o grzeczność. Nie wrzucałem ich gdzie popadnie. Są na tym forum i podstronie z opowiadaniami. Wysłanie PW to nie problem. 

 

@Jedenrożek A wiesz, że takie "filmy edukacyjne" są dubbingowane? :drurrp: W Niemczech wszystkie filmy muszą mieć niemiecki dubbing. Siedzi sobie pani w studiu nagraniowym i dubbinguje xD Uprzedzając pytanie - wiem to z dokumentu, który pokazywał kręcenie legalnych filmów zza kulis. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Aha. Jeśli ktoś liczy na "te" sceny - było ich kilka. Jak dokument to dokument. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Lektorem jesteś bardzo dobrym, masz ciekawą barwę głosu i wyraźnie Cię słychać. W pierwszym filmie się trochę zacinałeś, ale później to naprawiłeś. Jednakże fajnie by było gdyś czytał coś bardziej ambitnego, niekoniecznie dłuższego, ale po prostu mniej randomowego. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...