Skocz do zawartości

Siemanko wszystkim ludziom dobrej woli


hviezdosz

Recommended Posts

Bronek: proszę cię, nie oglądaj pierwsze dwa sezony, bo mają PRZESTRASZNY dubbing. Od trzeciego sezonu już lepiej, ale jednak ma jeszcze trochę wad (głównie w piosenkach). Słowacy mają zupełnie lepszy dubbing niż Czesi imo.

 

Rainbow Guitar: dzięki za poprawkę. Będę to sobie pamiętał "na basie/gitarze basowej" ;)

1. Gram już jakieś 4 miesięcy i muszę powiedzieć, że się gra trudno, ale dam już sobie radę. Największe problemy mi robi "drum fills" (nie wiem, jak się powie po polsku). ZAWSZE ich zagram fałszywo, to znaczy nie łapię dobrego rytmu, kiedy gram jeden taki "drum fill".
2. Pełno ich jest. Ataraxie, Khanate, Trist, Author&Punisher, Voidsmoker, itd.
3. Polski stoner rock/metal jest na wysokim poziomie. Macie dużo fantastycznych zespołów jak Sunnata, MOAFT, Voidsmoker, Red Scalp czy Dopelord.
4. W Boga chreszcijańskiego nie wierzę, bo mam swoją, bardzo osobistą religię, która ulega wpływowi różnych religii. Wierzę w ideę generalnego bostwa, które jest w każdym z nas i które się różnym ludziom pojawia w różnych formach: muzułmanowi pojawia się w formie Allaha, Chrześcijaninom w formie Jezusa/Boga, itd. Jest to zawsze jedno i to same bostwo, ale ma więcej forem. Mnie się pojawia w formie fantastycznej Matki Przyrody i jej siły i gniewu.
5. Aktualnie pracuję na fanfiku "Můj malý poník: Drogy jsou magické" (=Mój mały kucyk: Narkotyki to magia") i dwóch poematach, jeden z nazwą "Kapkejky" (=Cupcakes) i drugi "k-p-tl". Fanfik jest oczywiście na temat narkotyków i opowiada o księżniczce Lunie i jej tripu na grzybach psylocybinowych. "Kapkejky" jest poemat inspirowany popularnym fanfikiem "Cupcakes" i jest faktycznie próbą o to powiedzieć tą fabułę w liryczny sposób. No w końcu "k-p-tl", to poemat na temat kapitalizmu inspirowany poematem "schtzngrmm" od autora austryjskiego pochodzenia, Ernsta Jandla.

Edytowano przez hviezdosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nową osobę :)

I tylko jedno pytanko :) Lunarny czy Solarny?

 

Ps: Widać, że nie Polak, ale muszę powiedzieć, że bardzo dobrze opanowałeś język, a jeśli uczyłeś się go tylko z TV, to widać, ze jesteś pojętnym i szybko uczącym się człowiekiem, jak na czas, w jakim się go uczyłeś. Polski język, ciężki język :(

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu hviezdosz napisał:

4. W Boga chreszcijańskiego nie wierzę, bo mam swoją, bardzo osobistą religię, która ulega wpływowi różnych religii. Wierzę w ideę generalnego bostwa, które jest w każdym z nas i które się różnym ludziom pojawia w różnych formach: muzułmanowi pojawia się w formie Allaha, Chrześcijaninom w formie Jezusa/Boga, itd. Jest to zawsze jedno i to same bostwo, ale ma więcej forem. Mnie się pojawia w formie fantastycznej Matki Przyrody i jej siły i gniewu.
5. Aktualnie pracuję na fanfiku "Můj malý poník: Drogy jsou magické" (=Mój mały kucyk: Narkotyki to magia") i dwóch poematach, jeden z nazwą "Kapkejky" (=Cupcakes) i drugi "k-p-tl". Fanfik jest oczywiście na temat narkotyków i opowiada o księżniczce Lunie i jej tripu na grzybach psylocybinowych. "Kapkejky" jest poemat inspirowany popularnym fanfikiem "Cupcakes" i jest faktycznie próbą o to powiedzieć tą fabułę w liryczny sposób. No w końcu "k-p-tl", to poemat na temat kapitalizmu inspirowany poematem "schtzngrmm" od autora austryjskiego pochodzenia, Ernsta Jandla.

Austriackiego pochodzenia* ;)

Pacz, nie dość, że zdolny, to jeszcze mądry skurczybyk.

Z polskich metalowych i rockowych zespołów to polecę Ci jeszcze TSA, Turbo, KAT (tu trzeba uważać na teksty), oczywiście Dżem, Perfect, Lady Pank, Budka Suflera. Jeśli słuchasz dużo polskiej muzyki to pewnie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...