Skocz do zawartości

Forumowe wsparcie edukacyjne


FrozenTear7

Recommended Posts

Hej wesołe kucysie.

Chyba nie było tutaj takiej "inicjatywy" jeszcze i pomyślałem, że może warto by założyć taki temat.

A o co chodzi?

Sporo forumowiczów tutaj to ludzie, którzy uczęszczają do gimnazjum czy szkoły średniej i każdy miewa czasem problemy z nauką i potrzebuje pomocy. Sam starałem się jakoś wychodzić z inicjatywą do osób, które wspominały, że mają problem z matmą tu czy tam. I czy nie warto byłoby zrobić taki temat w którym Ci, którzy są gotowi i chętni pomóc w danym przedmiocie mogliby się tutaj wpisać na listę czy cokolwiek, a Ci którzy tej pomocy potrzebują wiedzą do kogo ewentualnie mogą się zgłosić po cichu bez ogłaszania na forum innym, że z czegoś im nie idzie co może być dla nich kłopotliwe.

Jestem obecnie na pierwszym roku studiów informatycznych i jestem gotów pomóc z dowolnego zakresu wiedzy z matematyki, informatyki, angielskiego i fizyki od biedy do tematów maturalnych włącznie. Zdawałem matmę rozszerzoną i jeśli ktokolwiek potrzebuje tłumaczenia, pomocy przy rozwiązywaniu zadanek i takie tam to służę konwersacjami i czy też rozmowami wideo czy cokolwiek będzie potrzebne. Z pewnością znajdą się tu osoby co albo są już super w szkole średniej czy siedzą na studiach i ogarniają ładnie biologię, chemię, polski itp.

 

Byłoby miło nawzajem sobie pomagać, jako że nie każdy może sobie pozwolić na regularne korki czy nie ma po prostu kogo poprosić o pomoc.

 

Jeśli sądzicie, że to głupi pomysł to się usunie nie wstydźcie się tego mówić, ale sam uważam że niektórzy na forum by mogli skorzystać.

Tylko jeszcze pytanko co jak ten temat już minie w 5 wyświetlanych nowych i niektórzy nie będą świadomi, że takie cuś w ogóle istnieje. Wyszedł właśnie temat o nieważnych już banerach i gdyby ten temat miał jednak jakiś sens to może fajnie by było gdzieś z boku podczepić w przydatnych odnośnikach.

 

Mówcie co sądzicie i jak już ktoś czuje, że przyda mu się pomoc - walcie śmiało.

 

FrozenTear - Matematyka, Informatyka, Angielski, Fizyka:

Fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001129186558

Skype: Klemens Memens

 

The Silver Cheese - Matematyka, Angielski, Polski, Informatyka (C++/ Algorytmika):

Fb: https://www.facebook.com/krzysztof.manka.792

 

Airlick - Angielski, Polski, Chiński, Japoński, Język anime i desu :wow:

 

Cahan - Biologia, Chemia, Geografia

 

bartek5398 - Gastronomia, Kuchenne rewolucje, BhP w zakresie gastronomii

 

WhiteHood - Historia, Religia, Ekonomia, Gastronomia, Hotelarstwo

 

Dabrowski - Historia, Geografia

Edytowano przez FrozenTear7
Ekstremalne Memuchy
  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie spadasz mi z nieba :D. W tym gimbazjum jest z matmy tyle tych hieroglifów że nie jestem wstanie tego ogarnąć. Ja ledwo wiem ile to 2+2 a co dopiero np średnica kuli czy inne marsjańskie obliczenia. Więc jeśli był byś tak miły pomógł byś mi w tym, proszę:flutterblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za i sam też zaoferuje pomoc :fluttershy4:. W czym mogę służyć ja, student 2 roku informatyki: 

 

- Matematyka

- J. angielski

- J. polski (TAK :yay: ! Mama polonistka mnie zaraziła niestety)

- Informatyka (głównie podstawy (jeszcze) języka C oraz C++ oraz wszelkie opracowywanie algorytmów)

 

 

@FrozenTear7 skoro już ten post jest i nawet ktoś jest zainteresowany, to może edytuj na bieżąco post pierwszy i wypisuj ludzi, którzy tą pomoc edukacyjną oferują. Będzie dla osób poszukujących prościej. Swoją drogą fajny wątek, który mógłby być z powodzeniem używany w dziale CMC u Cheerilee  :cheerilee:.   

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to wpierw pisz do mnie tutaj lub na Facebooku: (https://www.facebook.com/krzysztof.manka.792)

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawi jeszcze ktoś to będę robił jakiś ładny arkusz i wrzucał update obrazkiem po prostu w pierwszym poście.
I jak masz jakiś kontakt do siebie co chcesz ew. dać to napisz też i jak kolejna osoba byłaby chętna się dopisać do listy to też ew. jakiś kontakt inny możnaby dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z czasem u mnie krucho, ale w miarę możliwości z chęcią pomogę z angielskim. Ewentualnie sprawdzę coś z polskiego pod względem stylu, ortografii czy interpunkcji.

 

Mogę też pomóc z chińskim i japońskim, jeśli komuś potrzeba. :kappa:

 

Kontakt przez PW, stamtąd ewentualnie jakiś inny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pasuje to moge pomóc ze zrozumieniem higieny osobistej oraz w miejscu pracy (głównie w kuchni) oraz jak posługiwać się nożem, filetowanie i takie tam, gastronomia to też ważna lekcja oczywiście w szkołach gastronomicznych...

Nie mniej polecam się na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrozenTear7

 

Oferuję Pomoc z dziedzin

 

Historia Rozszerzenie - Poziom Szkoła Średnia lub jak kto woli coś dodatkowego

Geografia Rozszerzenie - Szkoła Średnia + Orientacja na mapie świata i poszczególnych Państwach Europy

Oba przedmioty z zamiłowaniem

 

jak ktoś chętny w zamian przyjmę pomoc z matmy

 

 

@Prlixu 

W Gimbazie było 4, W Liceum 2-. Naprawdę nie polecam

Tryb Ból dupy ON:

Spoiler

Nie polecam podejścia takiego jak ja: "Te 2 pierwsze rozszerzenia mi pasują i są zajebiste to jakoś dam rade na 2/3 z tej matmy"  ;-;

Zwłaszcza jak trafi ci się głupi nauczyciel który nie tłumaczy a wymaga, i nie możesz napisać  na 2 tak jak 2/3 klasy której średnia to 4.3  czyli 2 najlepsza w całym Liceum które jest najlepsze w powiacie. i to mimo 3h korków w weekend i przerobieniu połowy zbioru zadań

PS średnica kuli przy takiej prostej trygonometrii z podstawy to pikuś do jakiego chciałbym wrócić i za nim tęksnie bo miałem z tego 3+ w gimbazie 2 lata temu

Edytowano przez Dabrowski
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli ktoś potrzebuje pomocy na etapie nauczania wczesnoszkolnego, to jestem do usług :crazy: A tak na serio - mogę pomóc, ale odrobinę. Taka porada wróżbity Macieja. Mogę sprawdzić czy coś brzmi po polsku, a nie polskawemu, ewentualna interpretacja jakiegoś (nudnego) arcydzieła na zasadzie "burzy mózgów". Sprawdzić czy tłumaczenie polski <=> angielski jest dobre. Nie pytać o te wszystkie czasy. Co prawda miałem w LO rozszerzony angielski, ale za cholerę nie pamiętam teorii. Ma się nijak do praktyki. Możecie zaryzykować i podpytać o coś z zakresu biologii (matura na piątkę). Zachowałem na pamiątkę podręczniki dla LO, także w razie czego będę mógł sprawdzić :) 

 

Minister zdrowia, edukacji oraz Antoni M. (co to Polskę obroni) ostrzegają. Wszystko na własne ryzyko (za wyjątkiem nauczania wczesnoszkolnego :rainpriest:

 

PS. Mogę też przynajmniej postarać się w wyborze profilu czy kierunku studiów. Dziś za cholerę bym na nie nie poszedł. Kumpel pracował w zawodówce, czasami sobie żartowaliśmy i co... "Magistry" siedzą na kasie w Biedronce, a on pracuje w zawodzie (mechanik). Ale to już temat na inną dyskusję. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...