Skocz do zawartości

Co wiesz o Księżniczce Lunie?


Arjen

Recommended Posts

Witam,

wiele działów ma taką zabawę, więc i ja spróbuję jakąś rozkręcić. Niestety Księżniczka Nocy pojawia się na parę sekund w pierwszym sezonie, i ma tylko jeden "własny" odcinek w drugim sezonie. Mimo to postaram się aby pytania były ciekawe i różnorodne, czasami może troszeczkę sięgnę do fandomu, ale ogólnie będę się trzymał kanonicznej Luny. Czasami będą to normalne pytania, czasem trzeba będzie wskazać

w zdaniu.

Zasady:
- Jeśli ktoś już odpowiedział, a Ty masz takie samo zdanie, masz dwie opcje: albo nie pisz nic, żeby nie nabijać postów, albo napisz swoją odpowiedź, ale poprzyj ją jakimś argumentem/artem/czymkolwiek. W ten sposób unikniemy sytuacji w której padnie kilkanaście identycznych odpowiedzi.

- Ja wskazuje poprawne odpowiedzi i zadaje pytania. Jeśli nie będę mógł przez dłuższy czas, powiadomię o tym osobę/osoby trzecie.

- Jest to zabawa, więc lepiej wysilić szare komórki niż przeszukiwać internet w pośpiechu w celu znalezienia odpowiedzi.

- Nie edytujemy postów, nie poprawiamy ich.

- Jeśli ktoś edytował post, a jest poprawny i przyjdzie drugi user, którego jedynym wkładem jest przepisanie posta z odpowiedzią - uznaje jego odpowiedź, ale ma on zakaz udzielania odpowiedzi na następne pytanie.

- Pytania będę zadawał seriami (2-4 dziennie) w miarę regularnie, poinformuję na końcu posta, gdy stwierdzę, że narazie wystarczy pytań.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=aoqfdb2ws3Q



Nie, nie przegapiłaś niczego Księżniczko. Zaczynamy... na początek coś łatwego...


Co dokładnie znaczy "Luna"?
Link do komentarza
  • Odpowiedzi 436
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Słowo Luna pochodzi z Łaciny, a oznacza ono Księżyc.

Tak tak, nie tylko z Łaciny.

Luna oznacza również boginię księżyca w mit. rzymskiej.

Owszem, niestety jest to w tym wypadku imię, a mi chodziło o znaczenie. Rozumiesz, gdyby ktoś tak nazwał samochód, sytuacja byłaby taka sama, np. Lamborghini Luna :rainderp:

Na witrażu w Zamku Canterlot:

a) Luna jest większe od Celestii

b) Luna jest mniejsza od Celestii

c) Siostry są tej samej wielkości

Link do komentarza

Oczywistą odpowiedzią wydaje się odpowiedź c, z powodu równowagi i harmonii jaką mają prezentować.

Oczywiście, żadna z księżniczek nie jest ważniejsza! Przykład:

Dołączona grafika

Teraz więcej na myślenie.

Podaj 3 powody, dla których Księżniczka Luna używa Tradycyjnego Głosu Canterlotu (Traditional Canterlot Voice). Niektóre Luna wymieniła w jednym z odcinków.(ciekawe którym)

Link do komentarza

1). Bo w czasach, z których ona pochodziła, tak po prostu robił monarcha w stosunku do "plebsu". 2). Gdy chciała, aby zwrócono na nią uwagę podczas jej obwieszczenia (konkretniej odwołania święta Nightmare Moon) 3). Aby wczuć się w rolę Nightmare Moon podczas "straszenia" innych. Przy dwóch pierwszych jestem na 100% pewien, przy trzecim mam pewne wątpliwości, ale chyba też poprawnie :D

Link do komentarza

1). Bo w czasach, z których ona pochodziła, tak po prostu robił monarcha w stosunku do "plebsu".

2). Gdy chciała, aby zwrócono na nią uwagę podczas jej obwieszczenia (konkretniej odwołania święta Nightmare Moon)

3). Aby wczuć się w rolę Nightmare Moon podczas "straszenia" innych.

Przy dwóch pierwszych jestem na 100% pewien, przy trzecim mam pewne wątpliwości, ale chyba też poprawnie :D

Chyba najlepiej opisane :luna: Na dziś to koniec, zapraszam jutro, pytania będą ciekawsze!

Link do komentarza

Wiem o niej: - Jej imię pochodzi albo z mitologi rzymskiej (bogini księżyca) albo od nazwy kosmicznego aparatu produkcji CCCP (ZSRR) o nazwie Łuna-3 po amerykańsku brzmi Luna-3, aparat ów miał fotografować księżyc (nie wiedziałem że moje zainteresowanie ZSRR wyjdzie mi na dobre :rainderp: miłe zaskoczenie) - Jej grzywa i ogon pod czas dnia przybierają kolor niebieski (jak niebo) zaś podczas nocy jej grzywa i ogon przybierają kolory nieba w nocy przywdzianego w gwiazdy oraz drogi mlecznej (takie moje skromne przypuszczenia :D) :salut:

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...