Skocz do zawartości

[QUIZ] Zwierzęcy quiz - prawda czy fałsz


Cipher 618

Recommended Posts

KfSNX4e.png?1

 

Witajcie. Wraz z Fluttershy przygotowaliśmy dla was quiz. Jej wiedza pozwoli układać najróżniejsze pytania. 

Nie przesadzaj proszę. A jeśli się pomylę? :flutterblush:

Nie pomylisz się. Jesteś ekspertem. Sprawdzimy to w internecie. Bez obaw. Wystarczy, że odpowiecie "prawda" lub "fałsz". Nie musicie pisać nic więcej. Fluttershy, jesteś gotowa?

Chyba tak... 

W takim razie ja napiszę zasady, a ty pierwsze pytanie. 

 

Spoiler

 

Zasady:

Na zadane pytanie należy odpowiadać: "prawda" lub "fałsz".  Nie trzeba podawać uzasadnienia

- Pierwsza osoba, która odpowie prawidłowo otrzyma 3pkt, druga 2pkt, trzecia 1pkt. 

- Zakaz edycji postów. Post edytowany = zmiana odpowiedzi na prawidłową = zero punktów :)

- Pytań nie piszę regularnie, wiele zależy ode mnie, ale wiele też od odpowiadających

 

Nagrody:

- Na koniec miesiąca wyłonię "Zwierzoluba Miesiąca". Wygra ten, kto zdobędzie najwięcej punktów w danym miesiącu

 

 

Pytanie 1, 

Ptasznik olbrzymi to największy pająk na świecie (brrr...). 

 

 

Punktacja:

 

1. Cahan - 5pkt
2. Glace Cordis - 4pkt

3. Polineks - 3pkt

 

Zwierzoluby:

 

Luty 2017 - Cahan

 

 

 

 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomicie! Zero pomyłek :) Co prawda ptasznik olbrzymi jest... olbrzymi i można go legalnie trzymać w domu, ale "na Goliata nie ma bata". Wedle wikipedii osobniki trzymane w terrarium mogą urosnąć nawet do 30cm (wliczając w to "rozpiętość" odnóży). Co prawda jego jad nie jest groźny dla człowieka, ale to bydle potrafi przegryźć paznokieć (ałć). O wiele gorszy jest jednak jego system obronny. W razie zagrożenia pociera odnóżami o włochaty odwłok. Włosy te są niczym wata szklana = kontakt ze skórą jest bardzo, ale to bardzo bolesny.   

 

Pytanie #2

W wielu krajach Europy żyją / żyły ryby bez kości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się nie zgodzić, ale miałem inny punkt widzenia :) Pamiętacie francuskie ryby lądowe, które inni nazywają ślimakami?  

 

Pytanie #3

Mrówka przeżyje każdy upadek.

 

Spoiler

1. Rainbow Guitar - 8pkt

2. CalevaN - 6pkt

3. Uszatka - 4pkt 

4. PervKapitan - 3pkt 

5. Vezz - 2pkt

6. 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie była jedynie terminologia handlowa? W systematyce raczej nic się nie zmieniło.

 

Prawda.

 

Z tego co pamiętam na ryby nałożono mniejszy podatek lub/i można je częściej łowić. Innymi słowy po francuskich łąkach hasały ryby :crazytwi3: Na szczęście zniesiono ten kretyński "przepis".

 

 

O to też mi chodziło. raczej w systematyce tego nie zmieniali bo to obejmowało jedynie Unie Europejską

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź: prawda. Ze względu na swoją wagę przeżyje upadek nawet z bardzo dużej wysokości (pomijam "lądowanie" w sieci pająka czy ognisku :P )

 

Pytanie #4.

W przeciwieństwie do większości ssaków, oddychanie u delfina to odruch warunkowy (ma nad nim całkowitą kontrolę, niczym my nad chodzeniem, co więcej z własnej woli może przestać oddychać na dobre). 

 

Obecna punktacja

Spoiler

1. Rainbow Guitar - 10pkt

2. PervKapitan - 7pkt  

3. CalevaN - 6pkt

4. Uszatka - 4pkt 

5. BIP - 3pkt / Vezz - 3pkt

6.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Mówił o tym facet odpowiedzialny za tresurę delfinów na potrzeby serialu Flipper (ktoś pamięta? :) ). Polecam dokument "Zatoka delfinów". Jest na tyle szokujący, że nie podam tutaj linków. Bez problemu można go znaleźć na legalnych serwisach VOD. 

 

Pytanie #5

Futro niedźwiedzia polarnego jest białe


Punktacja

Spoiler

 

1. Rainbow Guitar - 13pkt

2. PervKapitan - 11pkt  

3. CalevaN - 6pkt

4. Uszatka - 4pkt 

5. BIP - 3pkt / Vezz - 3pkt

6. bleflar2 - 2pkt


 

 

Zapomniałem o jednym: każdy edytowany post uznam za zmianę na prawidłową odpowiedź. Przepraszam, że nie pomyślałem o tym wcześniej. W związku z tym, że prawo nie działa wstecz, bleflar2 otrzymał punkty :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na drobną awarię forum, quiz zostaje chwilowo wstrzymany. Podliczę punkty oraz podam następne pytanie gdy wszystko wróci do normy :) 

 

A odpowiedź - fałsz. Futro jest półprzeźroczyste, a biały kolor to swego rodzaju złudzenie optyczne / iluzja. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że sytuacja powoli się stabilizuje, a działy otrzymały ładne ikonki, podjąłem decyzję o wznowieniu zabawy. Quiz wraca jutro :) Podliczę punkty, wymyślę nowe pytanie i wyłonię... hmm... jak by to nazwać... :hBB25:... zoologa tygodnia... eksperta tygodnia... Jakieś propozycje (co do tytułu)? 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...