Skocz do zawartości

[QUIZ] Zwierzęcy quiz - prawda czy fałsz


Cipher 618

Recommended Posts

Coś w ten denies, znaczy tak, znaczy to był fałsz. Sam się już plączę. Lepiej spojrzeć na punktacje.

 

Punktacja 1 - 5 II

Spoiler

 

1. BiP - 4 pkt.

 

Pytanie #2

Wibrysy kota są osadzone tylko przy nosie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fałsz. Wibrysy, inaczej włosy czuciowe lub wąsy rosną także nad oczami czy w okolicach łap.

 

Punktacja 1 - 5 II
 

Spoiler

 

1. BiP - 4pkt.

2. Uszatka - 4 pkt.

 

 

Pytanie #3

 

Symulowanie śmierci to mechanizm obronny oposa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podam "Pingwiny z Madagaskaru" :D

Innymi słowy to prawda. Dodatkowo zwierzak wydziela zapaszek upodabniający do rozkładających zwłok.

 

Punktacja 1 - 5 II
 

Spoiler

 

1. BiP - 8 pkt.

2. Uszatka - 6 pkt.

3. Vezz - 3 pkt.

 

Pytanie #4

 

Niektóre termity mają skłonności "wybuchowe".

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jak najbardziej. Dziwnie to zabrzmi, ale chciałbym to zobaczyć.

 

Punktacja 1 - 5 II
 

Spoiler

 

1. BiP - 12 pkt.

2. Uszatka - 6 pkt.

3. Vezz - 3 pkt.

 

Pytanie #5

 

Ochwat to groźna choroba końskich kopyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest i raczej będzie

 

Punktacja 1-5 II
 

Spoiler

 

1. BiP - 12 pkt.

2. Uszatka - 6 pkt.

3. Vezz - 3 pkt.

 

Co oznacza, że pierwszym "Zwierzolubem tygodnia" miesiąca lutego jest BiP.

 

Luty:

Spoiler

 

1.BiP

 

 

Pytanie #1

Pasikonik to to samo co konik polny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest pod ochroną. Jak nie patrzeń symbol Tatrzańskiego PN.

 

Punktacja 6 - 12 II

Spoiler

 

1. BiP - 4 pkt.

 

Pytanie #3

 

Sęp plamisty mógłby bez problemu usiąść na szczycie Mount Everestu. (chodzi o wysokość lotu, a nie to że tak robi naprawdę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polineks96, owady nie są moją specjalnością, ale według szybkiego researchu nie ma takiego gatunku jak "konik polny". Jest to nazwa zwyczajowa, która jest dość nieprecyzyjna. Tak jak i nie ma gatunku "słoń".  A przynajmniej według systematyki. Btw. w quizie już wcześniej widywałam różne błędy, w tym takie z dziedzin biologii, w których bardziej siedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Cahan napisał:

@Polineks96, owady nie są moją specjalnością, ale według szybkiego researchu nie ma takiego gatunku jak "konik polny". Jest to nazwa zwyczajowa, która jest dość nieprecyzyjna. Tak jak i nie ma gatunku "słoń".  A przynajmniej według systematyki. Btw. w quizie już wcześniej widywałam różne błędy, w tym takie z dziedzin biologii, w których bardziej siedzę.

No tak. To możliwe. Tak to jest, gdy historyk bierze się za quiz o zwierzętach. Sam trochę biorę się za to na szybko i wychodzą z tego "kruczki". Jeśli chodzi o te owady to tu się posługiwałem wiedzą znajomego, który mi tłumaczył, że jeden ma długie chude czułki, a drugi krótkie i grube i parę jeszcze innych różnic mi podawał.

Przy okazji dziękuję za zwrócenie uwagi i cóż. Mogę tylko przeprosić, bo błądzić rzeczą ludzką, ale mi to za często się zdarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu się mogę mylić, bo polegałam na Internetach, a nie na jakiejś literaturze naukowej. A jednak specjalizuję się raczej w rybach i organizmach wodnych. Ale jednak zachęcam do robienia dobrego researchu oraz umiejętności selekcji źródeł (w Internetach piszą takie kwiatki jak to, że pirania pacu pływa w Bałtyku i gustuje w męskich klejnotach - a to ryba z dorzecza Amazonki, do tego roślinożerna). No i dobra jest też podstawowa wiedza z zakresu systematyki i ewolucji zwierząt.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...