Skocz do zawartości

[QUIZ] Zwierzęcy quiz - prawda czy fałsz


Cipher 618

Recommended Posts

Tu mi chodziło o prawdę, bo jakoś nie widziałem orangutana w zupełnie wyprostowanej.

 

Punktacja

1. Cahan - 12 pkt

2. BiP - 10 pkt

3. Cassidy - 5 pkt

 

Pytanie #5

Określenie płaszczka i raja można stosować zamiennie.

 

I teraz ogłoszenie. 

W niedzielę zadam ostatnie pytanie w tej serii, co oznacza, że ją zamykam, a powód jest chyba oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie. Każda raja to płaszczka, ale nie każda płaszczka to raja. Raja to rodzaj ryb morskich, nie zaliczymy do niego choćby słodkowodnych płaszczek z rodzaju Potamotrygon. 

 

A co do orangutanów:

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep! Prawda

 

Punktacja

1. BiP - 22 pkt

2. Cahan - 15 pkt

3. Cassidy - 5 pkt

 

Zwierzolubem Tygodnia i zarazem Miesiąca zostaje BiP.

Tym samym zabawę zamykam i się z wami żegnam. Może mój następca zechce ją kontynuować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Jeszcze następca następcy, ale tak! Zaopiekuję się chętnie tą zabawą ^^ 

Trochę zmieniłam zasady, więc jakby co proszę spojrzeć do pierwszego postu.

Tym czasem jedziemy dalej z tym koksem!

 

 

Edycja Luty 2018:

Pytanie 1. Krowy mają więcej niż jeden żołądek.

 

Pamiętajcie - odpowiedź prawda albo fałsz, edycja jakakolwiek dyskwalifikuje z obecnego pytania, trzy pierwsze poprawne odpowiedzi są nagradzane punktami. Nie trzeba uzasadniać odpowiedzi.

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałsz-ma jeden żołądek ale jest podzielony na 4 komory nazywają się:Żwacz,Czepiec,księgi które tworzą tzw.Przedżołądek,trawieniec czyli żołądek właściwy
. Transport jedzenia odbywa się między nimi. - Przeżuwacze najpierw zrywają trawę zębami i wstępnie ją szatkują. Ona wpada do pierwszego żołądka. Następnie następuje trawienie przy wydatnej pomocy bakterii. Później nieco przetrawione jedzenie wraca do jamy gębowej i tam dopiero jest przeżuwane, bardzo rozdrabniane i wraca do żołądka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście Fałsz.
Mit, że krowa ma parę żołądków był znany od dzieciństwa jako skrót myślowy. Krowa, jako przeżuwacz ma żołądek podzielony na komory. 
Przypominam, że wcale nie musicie pisać swojego uzasadnienia. Quiz jest bardziej taki na rozgrzanie, albowiem w przyszłości bardzo możliwe że wprowadzę bardziej wymagający quiz ^^

 

Edycja Luty 2018:
Pytanie 2. Samica sarny to koza.

 

Punktacja:
1. Cahan - 3pkt

2. Polineks - 2pkt

3. Glace Cordis - 1pkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To była prawda.

 

Punktacja:

1. Cahan - 5pkt
2. Glace Cordis - 4pkt

3. Polineks - 3pkt

 

Mimo, iż luty nie wygląda jakby miał się kończyć to niniejszym ogłaszam Cahan jako zwierzoluba miesiąca lutego!

Dlaczego tak się stało? Uznałam, że zabawa w prawda/fałsz ma wiele wad. Właściwie ani trochę nie trzeba się znać. Nie zaprzeczam waszej wiedzy, ale nie oszukujmy się, odpowiedzi takie można było znaleźć w google albo wystarczy strzelić czy też zerżnąć odpowiedź od osoby powyżej.

JEDNAK! To nie jest koniec jakichkolwiek quizów. Jak uzbieram odpowiednią pulę pytań zamierzam otworzyć nowy, tym razem  otwarty quiz, z nowymi zasadami. Kiedy wystartuje to wszystko będzie dokładnie opisane i zapoznacie się z nowymi zasadami quizu. Jeszcze nie mam pomysłu na nagrodę, bo raczej nic wielkiego to nie będzie, ale liczy się przede wszystkim zabawa!

Bądźcie na bieżąco z Chatką Fluttershy!

YAY! :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...