Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dżem

[Dyskusja z Octavią] Instrumenty

Recommended Posts

Chyba najbardziej uwielbiam skrzypce. Ten piękny dźwięk który zawsze kojarzy mi się z piękną łąką pełną kwiatów. Jak ja chciałbym umieć na tym grać. Fajne są też wszelkie gitary, wiolonczele i tego typu instrumenty. Fortepian i pianino również napełniają mnie niesamowitym natchnieniem i inspiracją.

Odkopujemy temat! :cheese:

Gram na wiolonczeli już sześć lat, a kolejne (wpisz liczbę, nie wiem ile trwa ta szkoła) lat będę grać dalej w II stopniu. Jest to również mój ulubiony instrument.

Bardzo lubię kontrabas. Chciałam grać, ale na moim zadupiu klasy nie było :octcry: Marzę o ksylofonie. No kocham ten dźwięk!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9p0BqUcQ7i0 - najlepsza piosenka muzyki klasyczno - nieklasycznej.

No i  ta:

http://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4

Nie mam instrumentu którego nie lubię. Wszystkie są absolutnie niesamowite i 20% fajniejsze.

Lindsey Stirling - czy trzeba dodawać coś więcej? Uwielbiam ją, jej styl. Wydawać by się mogło, że skrzypce są nudne, a to co ona z nimi wyczynia odbiera mowę. Aha. MI2 to genialny film

Ja osobiście mogę się pochwalić grą na instrumentach klawiszowych, prawie wszystkich. Jednak nie jest to zbyt wielki wyczyn gdyż dźwięki są powtarzalne i trzeba jedynie nauczyć się nut oraz rozstawu palców (lub kopyt, zależy o kim mowa) na odpowiednich gamach...

Jednak moim ulubionym instrumentem, którego słucham kiedy tylko mogę i w każdej postaci są skrzypce. I choć niektórzy uważają je za nudne dla mnie ich ciepłe przeciągłe dźwięki są cudowne i odczuwam kojące ciepło za każdym razem gdy je słyszę. Ponadto ogarnia mnie podziw za każdym razem gdy widzę ludzi grających na tym, dość ciężkim instrumencie z grają i lekkością której mi brak nawet na fortepianie...

Cóż... sam bardzo ambitnie podeszłam do sprawy grania na instrumentach. Na różnych grałem i każdy przypadł mi do gustu. Jeden wszczególności mi się spodobał. Była to lira korbowa. Instrument ten... nawet nie wiem jak trzymać, a co dopiero grać. Wydaje z siebie dość specyficzne dźwięki niczym "męczenie kota" jak skomentował je właściciel liry. I to właśnie przez tą nietypowość mi się podoba.

Czy jakiegoś instrumentu nie lubię? Hmm... chyba nie.  Osobno dla mnie co drugi jest do niczego, ale w połączeniu tworzy się z tych dźwięków magia.

Guest ChrisEggII

Ulubiony instrument muzyczny? Zdecydowanie jest to krtań! Zawsze jak z zespole znajduje się wokalista, to na nim koncentruje się moje 80% uwagi.

Rola tego instrumentu nie ogranicza się tylko do wokalu, ale również może zastąpić tradycyjne instrumenty. Profesjonalni beatboxerzy potrafią zdziałać takie cuda:

Przy bardziej konwencjonalnym podejściu, wybrałbym prawdopodobnie flet i jego pochodne. Po prostu uwielbiam jego brzmienie. Szkoda tylko, że nie jest zbyt popularny w muzyce nowoczesnej. Dlatego też bardzo cenię wykonawców potrafiących wkomponować ten instrument do swoich utworów.

Zgadzam sie z komentarzem powyżej...:) Wokal dla mnie jest priorytetową sprawą. Zazwyczaj jak słysze po raz pierwszy jakiś utwór to zwracam uwagę na barwę głosu...:)

W temacie instrumentów. Nie będę za bardzo odkrywcza...;) Kocham skrzypce...:) Dlaczego? Zakochałam sie w tym instrumencie mając juz 5 latek. Zauroczył mnie ich dźwięk. Od tego momentu zaczeła się moja przygoda ze szkołą muzyczną...;)

Skrzypce mają dusze i grają tak jak pokieruje nimi muzyk...:) Subtlenie, delikatnie ale też i z pazurem...;) Każde mają zupełnie inna barwę...:)I cudownie komponują sie w każdym stylu muzycznym.

Moją największą isnpiracja jest tu Jelonek!;))

Na drugim miejscu jest gitara elektryczna:)

Marzyło mi sie też zawsze granie na harfie ale pozostanie to na razie w samej strefie marzeń...;)

A nie znoszę dźwięku fletu poprzecznego. Sama nie wiem tak na prawdę dlaczego. Po prostu ten instrument okrutnie mnie irytuje. 

Beatbox - nigdy, ale to przenigdy nie zniosę tego plucia w mikrofon dłużej niż przez pół minuty (z całym szacunkiem). Co innego normalny wokal. Dla mnie to właśnie wokalista / wokalistka jest wizytówką zespołu. Dla przykładu Łzy - dla mnie bez A. Wyszkoni to nie są Łzy. Nikt nie zaśpiewa refrenu piosenki "Gdybyś Był" z takim "powerem" jak ona.

Mój ulubiony instrument (jak u większości :giggle: ) to skrzypce, i to dzięki Lindsey Stirling, tak jak to Triste określił: to co ona z nimi wyczynia, odbiera mowę. W zupełności się z tym zgadzam, skrzypce to piękny instrument, a Lindsey tworzy nimi coś jeszcze piękniejszego c: ( i to połączenie Skrzypce + Dubstep = AWESOME :soawesome: ) np. "Crystallize" mój ulubiony utwór ;>

I tak, wiem, jestem dziwnym człowiekiem, lubie mocną muzykę elektroniczną, ale i też wielbie muzykę klasyczną... :P

To nie instrument, ale... "drogi święty Mikołaju... wydrukuj trochę "ojro"... Grzeczny byłem.  :fluttershy3:

Pioneer wypuścił jakiś czas temu mini zestaw DJski podłączany do laptopa przez USB. Integruje się on z najpopularniejszym na PC programem Virtual DJ (oraz innymi). Całość wygląda obłędnie.

Pioneer DDJ-ERGO V

Edited by Triste Cordis

Ooooo czemu wcześniej nie zauważyłam tego tematu? :D Moje klimaty! :3 Dla mnie praktycznie każdy instrument brzmi pięknie o ile ktoś dobrze na nim gra. Największą słabość mam do mruczących dźwięków saksofonu, energicznej trąbki i nostalgii klarnetu. Tak, klarnet podobno jest lamerski dla większości, ale ile razy wyłapuję go w ścieżkach dźwiękowych - zawsze uwielbiam. Skrzypiec mam szczerze dość, po 6 latach muzycznej. >.> Chyba, że kilka na raz gra cicho w tle jakiegoś utworu tworząc nastrój- wtedy brzmią cudnie. Fortepian i flet poprzeczny również są klasykami, które nigdy się nie zestarzeją. :3

Z mainstreamowych rzeczy, gitara elektryczna i dobra perka zawsze były fajne. Nie ma dyskusji. ;D

Ze skrajnie rzadkich rzeczy... zdecydowanie duduk. Ma takie... usypiające, tajemnicze brzmienie. *.* I tak niewiele osób potrafi na nim grać! Byłabym zaszczycona, gdyby ktoś kiedyś nauczył mnie gry na tym starożytnym instrumencie lub gdybym chociaż mogła sama się nauczyć (w co wątpię).

A ja powiem że znienawidziłam skrzypce, powód? Zmuszenie mnie do grania na nich. Teraz gram na flecie poprzecznym i nie mam z tym żadnego problemu, a w sumie to jest jeden. Moja mama grała na flecie. Moimi ulubionymi instrumentami są instrumenty perkusyjne i altówka.

• Upvote 1

Guest ChrisEggII

Ludzka pomysłowość nigdy mnie nie przestaje zadziwiać. To co ten człowiek stworzył jest wręcz niesamowite. Pomysł zdawałoby się prosty, po prostu dać masę plastikowych rur i walić w nie... Ale efekt jest świetny.

Edited by ChrisEggII

• Create New...