Skocz do zawartości

Pomysły i sugestie.


BiP

Recommended Posts

  • 3 months later...

Chyba było coś takiego kiedyś, albo podobnego. Zasadniczo czemu nie, choć wolałem unikać tego typu zabaw, ale pomysł dość ciekawy i pasujący do działu :cmc: Postaramy się ją jeszcze w tym tygodniu ją ogarnąć. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
10 godzin temu votamanifesto napisał:

Czy byłaby możliwość stworzenia listy fanów CMC? Jeżeli tak, proszę o dopisanie mnie.

No taka lista była w oryginalnym "Domku na Drzewie", ale od 2013 straciła ona sens, bo do tego roku, był limit, później każdy mógł dopisywać się do każdej listy, a nie tylko do 2 jak to było wcześniej. Ja osobiście, wolę zamiast listy, gdzie większość "fanów", tylko się raz dopisze i znika z działu na zawsze, ludzi którzy biorą aktywny udział w życiu działu i to jest dla mnie lepszy wyznacznik, niż jakaś tam lista, pełna ludzi, których nie ma w dziale. Oczywiście możemy zrobić taką listę, ale nie wiem czy to ma jakiś większy sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Dobrze więc, zainteresowanych grą w "Państwa-Miasta" prosił bym o wyrażenie swoich opinii odnośnie sugerowanych przeze mnie opcji, oraz ew. zasugerowanie własnych. 

Ja proponuję kategorię "Film", przy czym musielibyśmy trzymać się pewnych zasad żeby nie zrobił się bajzel. Powiedzcie czy odpowiada wam to żeby tytuły podawać jedynie w oryginalnych wersjach, bez spolszczeń. "Frozen" będzie poprawnie pod literę "F", z kolei "Kraina Lodu" już nie zagra pod literką "K". I czy chcecie aby przedimki typu "The" grały z literą "T", czy pomijalibyśmy je? 

Można by jeszcze pokusić się o kategorię "Gra", i tu również musielibyśmy określić się w tych samych kwestiach które zamieściłem powyżej. 

@BiP 
Poczekamy jakiś czas i zobaczymy czy w ogóle kogoś to zainteresuje. Jeśli nie to chrzanić, i gramy dalej tak jak dotychczas. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym właśnie ze względu na te wszystkie "the" został przy polskich nazwach, ale to wykaże głosowanie.

Co do kategorii, to myślałem, żeby zamiast łączenia nowych ze starymi, zrobić zupełnie nowe i tura trwać będzie do ok 100 punktów, po czym otwarta będzie kolejna tura z nową listą kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BiP napisał:

Ja bym właśnie ze względu na te wszystkie "the" został przy polskich nazwach, ale to wykaże głosowanie.

Przecież w takich nazwach "the" jest dawane na koniec :) Osobiście wolałbym angielskie nazwy, ale większość osób kojarzy pewnie polskie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem powinny być i polskie i angielskie. A The zwyczajnie powinno się pomijać (chociaż powinniśmy pisać to w grze ale zaliczać kolejną literkę). Film mógłby być zarówno tytułem jak i aktorami.

Mogła by być jeszcze kategoria marka samochodu. W sensie i mogłoby być osobno "skoda" pod s i "fabia" pod f.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Siema, to jaka decyzja, zostajemy przy tych kategoriach, czy wymyślacie jeszcze jakieś nowe?

-Film:

-Bajka (także serial animowany):

-Książka: (tytuły)

-Gra (nie tylko te konsolowe, czy pecetowe gdzie podawany byłby tytuł, ale też te z np Olimpiady): przykład Lekkoatletyka/Loki

-Muzyka (tu ponownie tytuły, lub rodzaje muzyki, albo wykonawcy):

-Zawód (ogólne pojęcie jak np lekarz):

-Aktor/aktorka (ich imiona):

Czekam na odpowiedzi do soboty, bo w weekend chciałbym już zaczynać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ogólnie spoko, a w ramach wyrażenia opinii przerobie nieco treść powyższego posta. Bez urazy oczywiście - staram się jedynie uściślić pewne kwestie, co by uniknąć późniejszych problemów. Decyzję ostateczną zostawiam rzecz jasna Tobie. ;)
- Film/bajka animowana/serial (jedna kategoria)
- Gra (bez dyscyplin sportowych)
- Muzyka (został bym przy samych zespołach/piosenkarzach)
- Zawód
- Aktor (literka powinna grać pod nazwisko, nie pod imię, to samo się tyczy piosenkarzy)
- Samochód
+ 6 podstawowych kategorii


Taka jest oto moja wizja. Czekam na opinię reszty ekipy. 
 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...