Skocz do zawartości

Statystyki Sezonu 6


Szonszczyk

Recommended Posts

Wszystko pięknie ładnie, ale te oceny i tak nie są w stu procentach rzetelne, bo dla wielu osób odcinek "średni" to taki 8/10 i na ogół nie dają ocen mniejszych niż 7. Jednak sama statystyka ładna bardzo i tu propsy za zmarnowanie czasu akurat w taki sposób, a nie inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast podziękować to ... ehh ... to "nie lubię was za to" to chodziło o to, że zniszczyło mi to trochę szyki, bo chciałem "11" ustawić jako 11, a musiałem na 10, ale cóż ...

1 minutę temu Dayan napisał:

Jak już robisz badania statystyczne, rób to rzetelniej i na większej grupie badanych.

Rzetelniej? Na większej grupie badanych? CO? Wiesz jak trudno z tego forum JAKIEKOLWIEK statystyki wyciągnąć? Bo ja wiem i korzystam z tego co jest!

 

4 minuty temu Dayan napisał:

Jesteś jakimś administratorem "bez kolorku", że dyktujesz nam jak mamy zakładać ankiety w tematach? Ile masz lat?

Odpowiem, aczkolwiek nie podoba mi się w jaki sposób to napisałeś: czy zauważyłeś że użyłem tam słowa "proszę".

2 godziny temu MasterOfRainbows napisał:

Następnym razem proszę wszystkich o wstawianie w ankietę tejże oceny.

Nie "karzę", nie "to jest suabe macie to od razu zmienić", ale napisałem proszę ... tak trudno zrozumieć? :fluttercry:

 

8 minut temu Dayan napisał:

Mi natomiast nie podoba się twój ton.

Już usunąłem zbędną informację, możesz spać spokojnie :drurrp:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że czasem @MasterOfRainbows ma kontrowersyjne zdanie, ale wątpię, aby te statystyki były robione na odwal. 

 

3 minuty temu Dayan napisał:

Jak już robisz badania statystyczne, rób to rzetelniej i na większej grupie badanych.

 

A forum to grupa tylko 10 osób? Weźmy też pod uwagę, że mało kto chciałby się w takie wykresy, wnioski się bawić, więc akurat tu przyznaję repkę, bo sam bym o tym nie pomyślał. Nie mówiąc już o fakcie, że ja mam na ćwiczeniach ze statystyki lub maty dyskretnej również pewną ilość badanych ludzi i na jej podstawię mam wyliczyć miary położenia, pozycyjne, rozproszenia (lub w licealnym stylu: średnią arytmetyczną, medianę, odchylenie standardowe, etc.) i tam również badamy grupy osób w okolicach 30 - 50 osób, a to już uznaje się za dopuszczalne do statystyki. No i tu mówimy o forum, a nie o całym polskim fandomie. I nie wymagajmy, aby każde statystyki były mega dokładne, bo nie każdy jest matematykiem czy ekonomistą.

 

4 minuty temu Dayan napisał:

Jesteś jakimś administratorem "bez kolorku", że dyktujesz nam jak mamy zakładać ankiety w tematach? Ile masz lat?

 

Użył jeszcze słowa proszę, a nie w stylu "Dawajcie 10 maks, a nie 11 bo do kitu później statystyki się robi przez tą waszą numerację :pinke_tongue:". To już jest wredne, ale jego wypowiedź taka nie była. 

 

@Dayan teraz ty dałeś ciała moim zdaniem, bo zamiast docenić starania, to wolałeś kolegę pojechać, a nic przecież złego nie zrobił. Bez obrazy, ale to zdanie:

 

12 minuty temu Dayan napisał:

Jesteś jakimś administratorem "bez kolorku", że dyktujesz nam jak mamy zakładać ankiety w tematach? Ile masz lat?

 

dla mnie już podchodzi pod nienasycony hejt. Ale to tylko moja opinia. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drobne korekty babolków:

 

3 godziny temu MasterOfRainbows napisał:

"Gauntlet Of Rire

 

FIRE

 

3 godziny temu MasterOfRainbows napisał:

The Times They Are a Changelings

 

Bez "s" na końcu.

 

24 minuty temu Dayan napisał:

pewnie dlatego, że był to mój temat i każdy się bał wstawić tam ocenę, która by mi się nie spodobała ...

 

Srsly xDDD

 

***

 

Ciekawe statystyki z tego wyszły, no i ładne słupki :x I ciekawie z tym 19 odcinkiem... Wedle wykresu otrzymał zdecydowanie najwięcej "11", przebijając finał sezonu, a mimo to średnia wyszła mu "zaledwie" 8.3. Ot, magia tabelek :rariderp: 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Niklas napisał:

 I ciekawie z tym 19 odcinkiem... Wedle wykresu otrzymał zdecydowanie najwięcej "11", przebijając finał sezonu, a mimo to średnia wyszła mu "zaledwie" 8.3.

9,14 ... dzięki za pokazanie błędów ...

@Niklas Dobrze, że ktoś dba bym nie robił głupich błędów ...

Edytowano przez MasterOfRainbows
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powtórzę to co pisało już paru użytkowników: propsy za staty, zawsze miło zobaczyć jakiś ciekawy wykresik.

Parę uwag:

1) Jeżeli będziesz (lub ktokolwiek inny) robił coś takiego, to proponuję się ograniczyć do 2-3 liczb znaczących w kolumnie ze średnimi. Wpłynie to bardzo pozytywnie na czytelność tabelki, a o to trzecie czy czwarte miejsce po przecinku i tak nikt nie dba.


2) Uważam że "top bolt" miał najmniej ocen, gdyż najmniej osób go obejrzało. Wydaje mi się, że wraz z trwaniem sezonu, coraz mniej ludzi go na bieżąco śledziło. Widać ogólną tendencję. Powiedziałbym wręcz, że wbrew ocenom, sezon był raczej słaby, w innym wypadku oglądalność raczej by nie spadała.

.

3) Jestem przeciwny ocenie 11/10. Zawsze ją traktowałem jako żart, lub ocenę dawaną gdy odcinek będzie lepszy niż wszystkie inne w całym cholernym serialu. Fakt, że chyba z 20% ocen to były jedenastki, jest dowodem na to że użytkownicy tego forum nie są gotowi na dostęp do tejże. Jeżeli to nie jest nadużycie, to nie wiem co nim jest. Trochę nie rozumiem, czy użytkownicy boją się dawać słabe oceny odcinkom? Chyba tak.

Np. ja osobiście dałbym z maksymalnie 4 razy dziewiątkę, i może raz dziesiątkę (odc. 21).

A może rzeczywiście sezon by taki ultra super dobry i zasługiwał na takie oceny? Cóż, jeżeli tak to dlaczego tak drastycznie spadła liczba ocen w czasie jego trwania? Patrz punkt 2).
4) O co chodzi z tymi hejterami? Jak jakiś odcinek się komuś nie podobał, (np. 14) to powinien wlepić dwóję. Według mnie z połowa odcinków sezonu była raczej słaba, i zasługiwała na oceny poniżej 5.

I komentarz do ludu forume naszego: Panie i Panowie, nie bójcie się dawać niskich ocen. Serio, powinniście normować oceny, tzn. próbować tak je rozdzielać, by wasza średnia była pomiędzy 5 i 6. Dzięki temu te oceny nabierają więcej sensu i dokładności. Dzięki temu paru odważnych malkontentów nie zrzuci pałami waszego ulubionego odcinka na sam dół tabeli. Dzięki temu sami to zrobicie owym malkontentom.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za to, że ci się chciało. Serio. 

 

Zwłaszcza, że te oceny to moim zdaniem jeden wielki żart :rainderp: Ktoś powie: słaby ten odcinek, dam 6/10. Ktoś inny: słaby ten odcinek, dam 2/10. I co teraz? No właśnie. Moim zdaniem ankiety do odcinków są robione źle. Skala od 1 do 10, a tym bardziej 11 jest moim zdaniem o wiele za duża. Różni użytkownicy różnie interpretują te cyferki więc, sorry, ale trzeba by być głupim by wierzyć, że te oceny o czymś świadczą. 

 

Jak to powinno wyglądać? 

Po pierwsze oceny od 1 do 5, a po drugie opisane dokładnie co każda z ocen oznacza. np. 1 - beznadzieja, 5 - wyśmienicie! I za każdym razem dawać tę samą skalę z tym samym opisem. Wtedy dopiero dostaniemy rzetelną ankietę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Mordoklapow napisał:

1) Jeżeli będziesz (lub ktokolwiek inny) robił coś takiego, to proponuję się ograniczyć do 2-3 liczb znaczących w kolumnie ze średnimi.

Przyjąłem do wiadomości.

 

2 minuty temu Mordoklapow napisał:

Powiedziałbym wręcz, że wbrew ocenom, sezon był raczej słaby, w innym wypadku oglądalność raczej by nie spadała.

To jest ogólna tendencja w każdym sezonie. Nie odnosi się do tylko tego jednego.

 

3 minuty temu Mordoklapow napisał:

Jestem przeciwny ocenie 11/10.

Ja daję 11/10 chyba 4-5 odcinkom na przestrzeni wszystkich sezonów. Więc nie mam pojęcia skąd się wzięło tego tak dużo w tym zestawieniu ...

 

4 minuty temu Mordoklapow napisał:

Panie i Panowie, nie bójcie się dawać niskich ocen.

Ja nie lubię dawać zbyt niskich ocen, u mnie już 4/10 to dno i wodorosty. Jak widać trzeba by zmniejszyć skalę ocen z 1-11 do 1-5 lub 1-6. Wtedy średnia powinna wyjść gdzieś koło 3:

śr specj.PNG

Śr. Specj. Wagi: 1->0, 2,3->1, 4,5->2, 6,7->3, 8,9->4, 10,11->5

No i nie wyszła xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...