Skocz do zawartości

Śląskie Stowarzyszenie


The Silver Cheese

Recommended Posts

Temat już był, ale ze względu na sytuację i pewne okoliczności na nowo go piszę.

 

Niektóre osoby wiedzą, że Śląsk zamierza (czy może próbuje) powrócić w wielkim stylu i robić zorganizowane Ponymeety. Jednak, aby tak się stało chcielibyśmy stworzyć stowarzyszenie non-profit, czyli takie, które nie ma trwałych dochodów, a utrzymuje się z darowizn, składek, itp. Jednak może napiszę to w bardziej klarownym stylu:

 

we-need-you.jpg

 

Tak jest. Poszukujemy ludzi ze Ślonzka, którzy mają zapał. Mają w sobie moc i wytrwałość, czas i pieniądze, aby podnieść Ślonzki fandom i pokazać, że my też możemy :badass:

 

Aktualnie jest nasz sześcioro, a potrzebujemy minimum 7 osób (PEŁNOLETNICH), aby Stowarzyszenie zaistniało i zostało zapisane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zależy nam bardzo, aby Śląsk również mógł się rozwinąć i zaoferować coś więcej, a niżeli co miesięczne spotkania w Silesia City Center w Katowicach.

 

Nawet jeśli nie jesteś ze Śląska to czy znasz kogoś z tych rejonów kto mógłby być chętny do takiej inicjatywy? Również zachęć jeśli masz taką możliwość.

 

Samo stowarzyszenie ma za zadanie pełnić rolę wolontariatu oraz organizować imprezy, wydarzenia, eventy, itp. nie tylko skupiając się na fandomie MLP (choć to jest nasz główny cel). Chcielibyśmy również zaproponować większe meety i pokazać, że nasz region fandomowy jest aktywny i chętny do integracji.

 

Ułatwiamy też bardzo zadanie, bo można powiedzieć, że jesteśmy już na półmetku. Po sprawdzeniu statutu stowarzyszenia przez odpowiednie osoby (kompetentne) to zostaje już tylko pouchwalać zarząd, statut i inne papiery i złożyć do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Zatem już nie wiele.

 

Każda osoba jest ważna i jeśli chcesz zrobić coś więcej, wnieść swój talent, wysiłek w fandom i mieszkasz na Ślonzku to pisz do mnie. Wyjaśnię jeśli nadal będą wątpliwości :aj5:.    

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrozenTear7 tak z pozdrowieniami z tego czego się nauczyłem :badass::

Spoiler

14184402_680391118790306_167201829986398

 

Wracając na dobre tory. Cóż tak na dobrą sprawę należałoby znaleźć 1 dzień, w którym wszyscy by się zebrali, uchwalilibyśmy zarząd, funkcje, statut, itp. a zabawa dopiero by się zaczęła przy organizacji pierwszych imprez. Oczywiście obowiązki zawsze są, ale te dopiero byłyby przy ponymeetach. A tak co miesiąc składki, abyśmy mogli ponymeety ziścić :fluttershy5:.

 

Co do @Polineks96. Nie widzę większych przeszkód. Jak już wyżej powiedziałem, należałoby na to jedno główne zebranie przyjechać, zadeklarować się bycie członkiem założycielskim, złożyć papiery itp. bo to jest dla nas najważniejsze. Jak to załatwimy to np. @Selenium v.2 witamy cię z otwartymi ramionami, bo zwykli członkowie mogą być już niepełnoletni między 16 a 18 rokiem życia. 

 

Tak to mniej więcej wygląda. Cóż proces tworzenia jest najbardziej uciążliwy, ale po nim będą już konkrety :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godziny temu Polineks96 napisał:

Głogówek ciut daleko, ale zawsze cuś.


Masz mniej więcej tyle co ja do Katowic ( Cieszyn ), więc wcale nie tak daleko. 

 

12 godziny temu Polineks96 napisał:

No tylko z finansami może być ciężkawo.

 

Raczej nie chodzi o duże sumy, tylko o regularne wpłacanie składek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godziny temu Salto napisał:


Masz mniej więcej tyle co ja do Katowic ( Cieszyn ), więc wcale nie tak daleko. 

 

 

Raczej nie chodzi o duże sumy, tylko o regularne wpłacanie składek. 

Więc tak to raczej nie powinno być problemów. Ale też chodzi o to że z samego Głogówka kiepski dojazd do Katowic, ale będzie git. Wszystko będzie ok.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu SPIDIvonMARDER napisał:

Mam wielką nadzieję, że to jaskółka zmian. Czekam na śląskiego meeta zorganizowanego :D

 

BTW jak najbardziej oferuję współpracę międzystowarzyszeniową.

Ja tam bym wolał jakąś ustawkę międzystowarzyszeniową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...