Skocz do zawartości

Propozycje nazwy nowej rasy changelingów


Szonszczyk

Recommended Posts

Witam! Jak już może niektórzy z was wiedzą, jest powiedziane, że w siódmym sezonie dowiemy się nowej nazwy podmieńców. Lecz teraz chciałbym, żebyście wy wymyślili najbardziej pasującą polską nazwę na nowy, tęczowy rój! Ruszcie głową, bo jest wiele możliwości: od  "Tęczowych Podmieńców", aż po "Oczo*ebne Chrzonszcze"!

 

"Moje Małe Jelonki" ... :drurrp:

No dajcie spokój, to wyżej wymyśliłem pisząc ten post, więc jak się chce, to można wymyślić coś naprawdę fajnego. Pokażcie, że macie fantazję i zaskoczcie mnie i Thoraxa!

Jak na wszystkich tematach na tym dziale, za dobre, śmieszne i ciekawe odpowiedzi przyznaję repki!

Edytowano przez Miszcz Tencz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu Ziemowit napisał:

Łośki :x

Genialne! Powiem szczerze, GE-NIA-LNE!!! :drurrp:

 

21 minut temu Gandzia napisał:

Podrabiańce, a nie żadne changelingi!

Podmieńce-odmieńce-podrabiańce-odrabiańce-odszczepieńce ... mam kontynuować?

 

16 minut temu bleflar3 (awaryjny) napisał:

Iris kiczowatós.

Znany popularnie jako Tęczeling podrabiany.

Tęczling? Rainbling! Fajne :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się, że nadawanie nowej nazwy jest trochę mało sensowne. W końcu to nadal ta sama rasa, nawet jeśli odmieniona... 

Ale jak już co wymyślać to tak jakoś do głowy przyszły mi "insektoidy"(choć to bardziej brzmi na nazwę rodziny czy gromady niż gadunkty). A zamiast "tęczlingów" już więcej sensu miałyby "tęczeńce"... choć obydwie te nazwy wydają mi się słabe. 

A może byłoby dobrze nawiązać jednocześnie do starej nazwy i do faktu ich przemiany, wtedy mielibyśmy "przemieńce"(tylko nie wiem co w angielskiej wersji... "convertlings"? "Redemptlings"? No, ale szczerze mówiąc to mnie akurat nazwa angielska mało interesuje i obchodzi.).

No i idąc w nawiązywanie do nazwy  ich nowego króla to myślę, że "thoraxowie" nie brzmi jak gatunek(raczej jak liczba mnoga imienia), więc może "thoraxeńce"?

 

Choć kto wie, może nazwa dwuczłonowa to jest dobry kierunek... niby nazwa rasy powinna być raczej jednoczłonowa, ale skoro już mamy kryształowe(choc osobiście to mam teorie, że te akurat powstały z ziemskich w czasie założenia Kryształowego Królestwa) i ziemskie kucyki to w sumie... 

W każdym razie na taką nazwę niby pierwsze nasuwa się "tęczowe podmieńce" lub "nowe podmieńce", ale tak jakoś do mojej głowy wpadło też "oświecone podmieńce". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu UziSlasherBass napisał:

Przecież to oczywiste 

Odmieńcy

Ale to już było ...

6 godzin temu Sonic song napisał:

Thoraxowie

Brzmi bardziej jak nacja, a nie rasa ...

9 godzin temu PervKapitan napisał:

Imago? :P 

Wyjaśnisz, bo nie rozumiem :flutterbad:

11 minut temu Lyokoheros napisał:

insektoidy

"Insektoidy Jelenio-podobne" :drurrp:

13 minuty temu Lyokoheros napisał:

"tęczeńce"

Niebezpiecznie blisko jakieś choroby ...

14 minuty temu Lyokoheros napisał:

"convertlings"? "Redemptlings"?

Jak coś to "redemptlings" brzmiałoby dobrze ... ale nie w naszej bajce :drurrp:

15 minut temu Lyokoheros napisał:

"oświecone podmieńce". 

<illuminati confirm>:Illuminati:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że nawet myślałem o napisaniu tego, że słowo "oświecenie" ma też jednak mimo teoretycznie pozytywnego znaczenia własnie pewne negatywne konotacje(właśnie masoneria/iluminaci, no i generalnie zakłamany antyklerykalizm epoki oświecenia(która to swoją drogą pasuje do niej jak pięść do nosa tak właściwie)...). Choć jednak nie spodziewałem, się, że ktoś będzie miał takie skojarzenia...

Spoiler

szczególnie na forum serii z odcinkiem antymasońskim

I nie wiem czemu "redemptlings" nie miałoby brzmieć dobrze w świecie kucyków... 

A co w "tęczeńcach" jest "blisko choroby"(jakkolwiek nie uważam tej nazwy za wyjątkowo dobrą, to jednak takie skojarzenie mnie mocno dziwi)?

 

Imago... hm... ciekawe wyjaśnienie, ale to słowo wydaje mi się zbyt ogólne na nazwę rasy. Mogłoby być dobrym rdzeniem słowotwórczym, ale w stanie surowym raczej nie nadaje się na nazwę rasy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że powinna pozostać stara nazwa, ale niestety twórcy chcą ją zmienić.

Hmmn... Rainbowlings? Tęczowce? Nie... to jakoś słabo brzmi. Raczej coś bez tęczy. Nie mam żadnego sensownego pomysłu na nazwę :(

Ciekawe kto w serialu nada tą nową nazwę. Thorax? A może Twilight zacznie badać ten gatunek i coś wymyśli?

 

Edytowano przez Bronek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Bronek napisał:

Ciekawe kto w serialu nada tą nową nazwę. Thorax? A może Twilight zacznie badać ten gatunek i coś wymyśli?

Odcinek o tym, że Twilight będzie badała nową rasę i nadawała jej nazwę? Brzmi zbyt dobrze, żeby tak się miało stać ... :flutterbad:

7 minut temu Bronek napisał:

Osobiście uważam, że powinna pozostać stara nazwa, ale niestety twórcy chcą ją zmienić.

No a co z czarnuchami? Będą dwie nacja z tą samą nazwą? Przecież już teraz są wrogo do siebie nastawione, a mają jeszcze o nazwę walczyć?

8 minut temu Bronek napisał:

Tęczowce?

Z czymś mi się to kojarzy ... hmmm... a wiem! Z jeżowcami! :drurrp:

 

Kolejny mój pomysł: "Nie Dziurawe Odmieńce-Podmieńce".

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu MasterOfRainbows napisał:

No a co z czarnuchami? Będą dwie nacja z tą samą nazwą? Przecież już teraz są wrogo do siebie nastawione, a mają jeszcze o nazwę walczyć?

A no tak. Przecież sam gdzieś pisałem, że Chrysalis założy nowy rój XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...