Skocz do zawartości

Nadaj nazwę Armii króla.


Prlixu

Recommended Posts

Tak jak w nazwie. Król wyznaczył mi zadanie, aby nadać jemu oddziałowi nazwę. Ale ja człowiekiem pomysłowym nie jestem :/. Więc zwracam się do was, wymyślcie jakąś ciekawą i fajną nazwę która wpisywała by się w klimaty króla.

Liczę na waszą kreatywność. Powodzenia! (miejmy nadzieje że królowi się spodoba)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legio Umbrae (po łacinie: legion cieni).

 

Łacina to język dla wielu niejasny, bo po prostu nie jest dzisiaj używany w codzienności, a najwyżej w pracach naukowych, albo dokumentach. W przypadku wyżej wspomnianej armii, nazwa w tym języku podkreśla pochodzenie z zamierzchłych czasów. No i, tak dla odmiany, nie jest żartobliwa.

 

Ew. wersja hiszpańska - la Legion de las Sombras. Czemu? Bo "sombra" to po hiszpańsku "cień".

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogożercy - na pohybel jednorożcom!

Legion Kości - bo wszystko, co ma w nazwie kości brzmi złowrogo

Czarna Gwardia - klasyka wiecznie żywa

Kły Północy - coś bardziej drapieżnego

Synowie Cieni, ew. po angielskiemu Sons of Shadows - w końcu to Królowi wszystko zawdzięczają

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
28.11.2016 at 17:53 Skoniu napisał:

Rogożercy - na pohybel jednorożcom!

Legion Kości - bo wszystko, co ma w nazwie kości brzmi złowrogo

Czarna Gwardia - klasyka wiecznie żywa

Kły Północy - coś bardziej drapieżnego

Synowie Cieni, ew. po angielskiemu Sons of Shadows - w końcu to Królowi wszystko zawdzięczają

Nieźle muszę przyznać, szczególnie podoba mi się Czarna Gwardia. Bardzo mi przypomina "Murkywater" o którym Ciaran mówi..

28.11.2016 at 17:26 Riddle napisał:

Legio Umbrae (po łacinie: legion cieni).

 

Łacina to język dla wielu niejasny, bo po prostu nie jest dzisiaj używany w codzienności, a najwyżej w pracach naukowych, albo dokumentach. W przypadku wyżej wspomnianej armii, nazwa w tym języku podkreśla pochodzenie z zamierzchłych czasów. No i, tak dla odmiany, nie jest żartobliwa.

 

Ew. wersja hiszpańska - la Legion de las Sombras. Czemu? Bo "sombra" to po hiszpańsku "cień".

Ahh Hiszpański... wspaniały język, oryginalnie pragnę rzec.

26.11.2016 at 17:35 Zirathel napisał:

Kryształowcy Sombrerry

Hmpf... Ciaranowi się to bardzo podoba... niewiem czemu...

26.11.2016 at 15:45 Arceus napisał:

Legiony Mi amigo de la Sombrerrozy. 

Nie sądzisz że troszeczkę zadługie? Takie długie nazwy pasują do tej miernoty Thoraxa...

26.11.2016 at 15:11 MasterOfRainbows napisał:

Z pozdrowieniami od Thoraxa : Oddział Specjalny Sombrero :drurrp:

...

26.11.2016 at 14:36 Ziemowit napisał:

Somberzy, Sombaria

Eh? I co to ma być? My jesteśmy rasą wojowników, takie nazwy się kompletnie nie nadają!

 

Stwierdziłem iż przyjmę propozycje od @Skoniu Czarna Gwardia! Gratuluję żołnierzu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sons of Sombra - 1 stworzona gwardia, zasluzeni rycerze.

Fists of Shadow - brygada pancerna.

Tears bearer - oddzial ciezkiej piechoty + szkoleni kaplani.

Legion 101 - 2 stworzona gwardia (oddzial 100 to Sons of Sombra), oddzial piechoty.

Spike Pirates - cala kadra lotnicza.

Land Eaters - oddzial uderzeniowy.

Moth legion - oddzial specjalnie szkolonych zwiadowcow/zabojcow.

Gemini legion - zabojcy szkoleni w swiatyni (tu wpisz nazwe) od urodzenia, szkoleni parami, potrafia uzywac czarnej magii, jest Ich bardzo Malo.

Legion 102 - caly transport I Handel.

Legion 103 - oddzialy wsparcie I technikow.

Armia jest Tez zasilana przez wielu "najemnikow" I piratow. Dowodcy I inni wysocy ranga w wiekszosci paraja sie czarna magia [cos ala voodoo(btw. VooDoo naprawde dzialanie)] przez co nie potrzebuja az tylu medyków I specjalnej broni, ponadto zdarzaja sie przypadki gdy wezwane zostaja tajemnicze byty pozaplanarne.

 

Ja to widze tak jesli mozna sie wtracic ^^

 

 

Edytowano przez Ciastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu Ciastek napisał:

Sons of Sombra - 1 stworzona gwardia, zasluzeni rycerze.

Fists of Shadow - brygada pancerna.

Tears bearer - oddzial ciezkiej piechoty + szkoleni kaplani.

Legion 101 - 2 stworzona gwardia (oddzial 100 to Sons of Sombra), oddzial piechoty.

Spike Pirates - cala kadra lotnicza.

Land Eaters - oddzial uderzeniowy.

Moth legion - oddzial specjalnie szkolonych zwiadowcow/zabojcow.

Gemini legion - zabojcy szkoleni w swiatyni (tu wpisz nazwe) od urodzenia, szkoleni parami, potrafia uzywac czarnej magii, jest Ich bardzo Malo.

Legion 102 - caly transport I Handel.

Legion 103 - oddzialy wsparcie I technikow.

Armia jest Tez zasilana przez wielu "najemnikow" I piratow. Dowodcy I inni wysocy ranga w wiekszosci paraja sie czarna magia [cos ala voodoo(btw. VooDoo naprawde dzialanie)] przez co nie potrzebuja az tylu medyków I specjalnej broni, ponadto zdarzaja sie przypadki gdy wezwane zostaja tajemnicze byty pozaplanarne.

 

Ja to widze tak jesli mozna sie wtracic ^^

 

 

Ajjjj widze za duzo Wh w tym miejscu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie tylko ^^ to sklejka roznych uniwersum, myslalem ze bedzie pasowac Bo maja dosc ciezki I mroczny klimat .. wiesz, tortury, smierc, cienie, niewzruszeni zolnierze, ciezkie skute metalem maszyny I okultyzm : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...