Skocz do zawartości

Konkurs literacki: "For an Angel"


Cipher 618

Recommended Posts

xeUUbgK.png?1

 

Witajcie. Oto pierwszy działowy konkurs literacki. Spokojnie, nie zabraknie innych :squee: Motywem przewodnim jest zdanie: "For an Angel". Interpretacja dowolna. Poniżej zasady:

Spoiler

 

- Temat - "For an Angel". Podopieczny Fluttershy musi odegrać jakąś rolę. Mniej/bardziej istotną, ale jednak. 

- Termin - 12 grudnia do 23:59

- Limit słów - od 300 do 6000 (można go przekroczyć o max 300 słów, ale wpłynie to na ocenę). 

- Linki należy umieszczać tutaj w poście. Po zamieszczeniu nie można edytować tekstów.

- Tagi takie jak Violence, gore, clop są zakazane 

- Uniwersum Equestria Girls jest dozwolone

- W opowiadaniu muszą pojawić się: autor, tytuł, tagi. Nie są wliczane do liczby słów. 

 

Źródło

 

Sędzia - Triste Cordis. Najważniejsza jest treść, jakość tekstu (przyjemność wynikająca z czytania etc.) Gramatyka i ortografia schodzi na dalszy plan. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 7
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

I oto jest. Choć może wyciskacz łez byłby lepszy. Mimo wszystko, uważam, że jest nieźle. Jest to crossover; z czym? Myślę, że to będzie oczywiste.

Inspiracja do napisania opowiadania wzięła się głównie z tego obrazka:



large.png

Swoją drogą, bardzo fajnego.

Nie przedłużając, oto ono:

FUS! RO! YAY![Adventure][Crossover][Comedy]

Ten ostatni tag, to tak trochę na wyrost chyba, bardziej [Parody] by pasowało.

Jakieś ponad 5 000 słów jest.

 

Liczę skrycie na to, że każda osoba dająca repkę w tym temacie, napisze coś na konkurs. 7 prac powinno się pojawić :D

  • +1 2
Link do komentarza

W końcu! Swój tekst napisałem w ciągu 24h od ogłoszenia konkursu, ale dostał ode mnie notę 0/10 (ciekawe czy kiedyś wrócą czasy, w których tworzone przeze mnie opowiadanie dostawało status "nawet niezłe"...), więc postanowiłem, że poczekam aż ktoś inny rzuci swoją pracę i wówczas zrobię to, co ostatnio wychodzi mi w konkursach najlepiej - podbiję frekwencję!:wrWgR:

 

A więc:

Link do opowiadania ist hier.

Tytuł: For Bunny Angel!

Tagi: są :ming:

Słów: 500-600 jak dobrze pamiętam

Autor: Jego Ekscelencja Naczelny Podbijacz Frekwencji w Działowych Konkursach Literackich Foley (chociaż to jeden z tych tekstów, gdzie lepiej bym zrobił, gdybym się nie przyznał, że to ja pisałem).

 

Pozdrawiam! :ghost:

  • +1 3
Link do komentarza

Zgodnie z obietnicą przedstawiam wyniki. O ile wyłonienie najlepszej (moim zdaniem) pracy nie sprawiło mi problemu, to kolejnych już tak. Obie są pokręcone, dobrze napisane, ale w końcu wybrałem. 

 

Miejsce 1

Arkane Whisper - Fus! Ro! Yay. 

Bardzo fajna, dobrze napisana historia, która momentami bawi. Humor nie jest wymuszony, a Fluttershy w wersji Dovahkiin (Flutterkin? Dovashy?) wypadła rewelacyjnie. Została obdarzona darem, którego chyba (a raczej na pewno) chciałaby się pozbyć. Ogromny plus za słownictwo, które budowało klimat "dawnych dziejów". Do tego znakomite zakończenie :) Gratuluję.

 

Miejsce 2

Foley - For Bunny Angel

Nie przyznawać się? Wręcz przeciwnie. Chwalić na lewo i prawo. Jest krótko, ale zabawnie i z "puentą" (?) po której cieszę się, że nie mam pupila. Kto wie, czy nie należy do "tupiącej armii"? :drurrp:  

 

Miejsce 3

Coldwind - Fanfik, w którym Angel...

To dopiero było W...T...F? W pozytywnym znaczeniu tego słowa. Bardzo krótki, ale BARDZO pokręcony i śmieszny tekst. Wrzuciłem go do Ivony - serio xD

 

Inspiracją dla tematu był ten oto kultowy utwór (evergreen muzyki elektronicznej)

Paul van Dyk - For an Angel

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
godzinę temu Triste Cordis napisał:

Zgodnie z obietnicą przedstawiam wyniki.

Coś mi się wydaje, że się nieco pośpieszyłeś z wynikami, ponieważ:

27.11.2016 at 12:27 Triste Cordis napisał:

- Termin - 12 grudnia do 23:59

Chyba że przewidziałeś już, iż więcej prac się nie pojawi :)

 

Co do mojego tekstu, to uważam, że może lepiej by wyszło pojawienie się Angela, gdyby wyszedł jak jeden ze smoczych kapłanów, ale wpadłem na to dopiero wczoraj. Nie wiem czemu od razu o tym nie pomyślałem, ale tak to już jest. Muszę zobaczyć, jak taki pomysł się sprawdzi.

Fajnie że spodobała Ci się Fluttershy w wersji "bohaterskiej". Szczerze mówiąc, to nie miałem najmniejszych wątpliwości jak należy ją przedstawić (tak samo z Rainbow), a dzięki temu konkursowi miałem okazję napisać coś w klimatach Skyrima; tak więc, chyba znowu sobie zagram w niego :D Problemem było przedstawienie właśnie królika, któremu kilka razy zmieniałem rolę, ale tak wyszło chyba najlepiej. Jakoś w roli zwykłego więźnia do uwolnienia go nie widziałem.

Przy okazji, taki pasujący znalazłem ostatnio obraz do opowiadania mojego:



full.png

Dzięki za zorganizowanie konkursu, a pozostałym uczestnikom, za uczestnictwo :giggle:

Link do komentarza

D'oh! Faktycznie :/ Jeśli ktoś ma prace lub kończy pisać - wrzućcie. Naprawię błąd (byłem trochę zapracowany) Rąbnąłem się przy tej godzinie. Miało być do wczoraj do północy. Wyszło, że do dziś. Z mojej strony - MMMMMONSTER Fail. 

 

@Arkane Whisper

Dodam tylko, że od jakiegoś czasu chciałem zrezygnować z funkcji opiekuna. Termin - 12 grudnia. Chciałem, żeby był to poniedziałek, początek tygodnia i takie tam. Dziś wszystko było gotowe (ale ukryte): obrazek powitalny, poddziały, podstawowe tematy, a nawet ikonka działowa. Wystarczyło to wszystko odsłonić, co też zrobiłem. No nic, człowiek uczy się na błędach :)  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
7 godzin temu Triste Cordis napisał:

Nie przyznawać się? Wręcz przeciwnie. Chwalić na lewo i prawo.

Cóż, dziękuję za miłe słowa, chociaż wciąż uważam, że mi się nie należą. :MJTQO:

 

BTW, @Dolar84 mógłby się od Ciebie uczyć jak szybko powinno się sprawdzać prace konkursowe. :lol: Myślę też, że ustanowiłeś w tym absolutny rekord - wyniki padły w ciągu około -14h (słownie: minus czternastu godzin) od zakończenia konkursu. :rainderp:

 

Pomyłka rzecz ludzka, każdemu się może zdarzyć.  ;)

  • +1 2
Link do komentarza
  • 7 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...