Skocz do zawartości

Nocne Makri


Sowenia

Recommended Posts

Tak a propos komarów; czasami są takie wredoty które cały czas latają i ciężko je upolować. Takie osobniki zazwyczaj latają gdzieś po okolicy ale ciężko je ubić... do tego celu używam pianki do czyszczenia monitorów lcd (taka która po rozpyleniu bardzo pęcznieje) jej drobiny przytwierdzają się do skrzydełek komara a ten spada. Trzeba mieć czujne oko i refleks ale metoda w moim wykonaniu jest skuteczna.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Uszatka napisał:

 

Co to jest farmakoekonomika?

 

Cytuj

 

Farmakoekonomika – interdyscyplinarna nauka z pogranicza nauk ekonomicznych i farmakologii, zajmująca się ekonomiczną oceną farmakoterapii. Podstawą tej oceny jest badanie relacji między kosztem farmakoterapii a uzyskanymi dzięki niej efektami zdrowotnymi (mogą one być mierzone skutecznością, ale też wartością pieniężną lub wpływem na długość / jakość życia). Podstawowe rodzaje analiz farmakoekonomicznych to analiza efektywności kosztów (cost effectiveness) oraz analiza użyteczności kosztów (cost utility). Do narzędzi oceny farmakoekonomicznej należą także analityczne modele decyzyjne. Analizy farmakoekonomiczne stanowią część oceny lekowych technologii medycznych.

Farmakoekonomika jako część ekonomiki zdrowia pozostaje w obszarze zainteresowania wszystkich interesariuszy systemu zdrowotnego. Rozwojem farmakoekonomiki jest zainteresowany także przemysł farmaceutyczny, opracowujący nowe leki - zastosowanie farmakoekonomiki umożliwia opracowanie strategii badawczo-rozwojowych, pomagających określić priorytety prac badawczych i ocenę, czy koszty poniesione podczas badań klinicznych nad określonym lekiem mogą zwrócić się po wprowadzeniu leku do sprzedaży. Przeprowadza się także analizy ekonomiczne, które pomagają określić odpowiednią cenę leku. Po wprowadzeniu preparatu do sprzedaży, oceny farmakoekonomiczne mogą zostać poszerzone o najświeższe informacje dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności terapii, co umożliwia pełną ocenę opłacalności i uzasadnienie polityki cenowej w myśl zasady value for money, a więc dodatkowej wartości zdrowotnej uzyskanej dzięki wyższym nakładom finansowym.

 

A przynajmniej tak twierdzi ciocia Wikipedia :drurrp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Chip napisał:

Tak a propos komarów; czasami są takie wredoty które cały czas latają i ciężko je upolować. Takie osobniki zazwyczaj latają gdzieś po okolicy ale ciężko je ubić... do tego celu używam pianki do czyszczenia monitorów lcd (taka która po rozpyleniu bardzo pęcznieje) jej drobiny przytwierdzają się do skrzydełek komara a ten spada. Trzeba mieć czujne oko i refleks ale metoda w moim wykonaniu jest skuteczna.

Ja potrafię doskonale polować na latające owady, bo wprawiłam się kiedy łapałam dla moich modliszek :rainderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Siper raczej nie będzie się bóldupił o temat "pochwal się swoim kolankiem". W końcu to do niego pisałam by zezwolił na temat z parówkami :rainderp: 

Nie chcę tu rzucać nickami, ale mam na myśli dwie osoby, które mogłyby się o to czepiać. 

 

@Chip A tak jakoś spontanicznie wyszło, że grupa osób zaczęła gadać o parówkach i się zebrali w "elitę", która elitą nie jest i się po prostu tak nazwała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W sumie to nie musiałabyś do niego pisać jakbym wówczas nie był modem, bo tak po prawdzie to zareagowałem tylko dlatego, że jakby administracji nie przypadł do gustu to po łapkach oberwałby mod (w tym przypadku ja).

Osobiście nie mam niczego do tematów bez konkretnego tematu (masło maślane masłem polane :drurrp: ), o ile nie panuje w nich totalny bajzel :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie rozumiem, wtedy się nad tym nie zastanawiałam. Tak czy siak on się zgodził i z jego wypowiedzi wywnioskowałam, że też nie ma nic przeciwko o ile się z tym nie przesadza. A temat ze zdjęciami kolan to bym chciała zobaczyć, bo to by była istna komedia XD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...