Skocz do zawartości

Nocne Makri


Sowenia

Recommended Posts

Proces samego zasypiania jest nieco nużący kiedy nie jest się zmęczonym, a u mnie samo spanie od jakiegoś czasu polega na tym że zamykam oczy w nocy i nagle budzę się rano albo po południu, bez żadnych snów między tym. Takie "skipnięcie" w którym nic się nie dzieje, oprócz minięcia sporej ilości czasu. Także meh. Ale leżeć za to lubię.

Edytowano przez Lemi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za to umiejętność zaśnięcia kontrolowanego w trakcie np. jazdy komunikacją miejską, w przerwie między zajęciami, kiedykolwiek. Przydatne bardzo kiedy czasu mam w dzień nadmiar, i kiedy wiem że mogę mało spać w nocy, wtedy odzyskuję siły od niedoborów też. Nie tracę wtedy czujności bo wiem co się wokół dzieje (jak np ktoś chce mnie strollować to ciężko mi się nie uśmiechnąć lub zasmiać psując szyki). Fajny skill, zawsze się każdy dziwi jak mi nie przeszkadza hałas albo autobusem rzuca :D

Edytowano przez Lemi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Lunar Zagłady napisał:

Wystarczyło by potrenować nad kontrolą snu, Mógł byś przejąć władze nad snem i w teorii będziesz panował nad nim oraz się nieźle bawił ale na dłuższa metę bywa to nużące 

W sumie praktyka świadomego snu jest na dłuższą metę. Żeby móc zacząć kontrolować sny, trzeba sporo ćwiczyć. Wiem z doświadczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie pamięta nie znaczy ze gdzieś w mózgu tego nie odnajdzie.
W końcu mózg to komputer tylko ze biologiczno-chemiczny
Druga sprawa aby władać snem nie trzeba go pamiętać wystarczy potrenować wejście w sen
Nie umiem tego wytłumaczy w prosty łopatologiczny sposób.
Zaśnięcie kontrolowane , tagi bajer faktycznie jest przydatny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele praktyk od medytacji po wchodzenie w sen przed snem ( wiem jak to brzmi ). Z racji tego iż sam napisałeś nie pamiętasz momentu śnienia proponował bym medytacje. Więcej info musiał bym podciągnąć z fachowych książek z neurologi. Każdy jest inny nie jestem ci w stanie powiedzieć która droga jest lepsza a która gorsza. Na internecie masz wiele metod wypisanych możesz znalesc odpowiednią dla siebie. Z resztą jestem tylko opiekunem nie lekarzem mogę doradzić a nie wskazać drogę. Ewentualnie być w ostatnich godzinach i pomóc pokonać strach i samotności

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Lunar Zagłady napisał:

Wystarczyło by potrenować nad kontrolą snu, Mógł byś przejąć władze nad snem i w teorii będziesz panował nad nim oraz się nieźle bawił ale na dłuższa metę bywa to nużące

 

Jak chcesz łatwo pamiętać sny to polecam ich zapisywanie i afirmację przed snem (powtarzanie "zapamiętam sen" itp.)

 

Sorry, ten cytat nie chce się usunąć. Nie wiem czemu.

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zastrzeliłeś , z jednej strony z chęcią bym pomógł z drugiej nie jestem pewny czy był bym wstanie. :flutterblush:

 

Dobra temat się pogrąża w tematykę snów to może coś takiego tu wspomnę
Gwiazdka na niebie a księżyc w pełni
wypowiedz życzenie to Ci się spełni.
Śpij sobie smacznie z uśmiechem na twarzy.
Niech Ci się przyśni to o czym marzysz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...