Skocz do zawartości

Kołysanki


Sowenia

Recommended Posts

RII8eN2.png?1

 

Być może niektórzy z was lubią posłuchać przed snem kołysanek. To spokojne i piękne piosenki, kołyszące do snu, uspokajające skołatane nerwy. Znacie jakieś ładne utwory? Podzielcie się nimi~ 

 

Są jednak dwie zasady: 

- Kołysanka to spokojny utwór, którego tekst dotyczy spania, nocy, sennych marzeń, dobranocnych bajek i tym podobnych. 

- Linki proszę zamieszczać w spoiler. 

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rainderp:


Szukałem "oryginału", nie znyalazłem. Ale wersja z gupa też jest super. Chociaż to nie do końca z gupa.



Ogólnie jednak wolę zasnąć przy dobrym metalu, albo odpalając sobie >>w tle<< stream z czegokolwiek, osoby, której głos mi się podoba.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu Uszatka napisał:

Znalazłam wczoraj. Trochę takie...niepokojące, ale piękne

Mama mi to śpiewała na dobranoc, jak byłem dzieckiem, a potem mojej siostrze młodszej także. Tej kołysanki nigdy nie zapomnę i chyba już wiem, skąd u mnie ten gust na wszystko co mroczne, ponure, o smutnym zakończeniu, by nie powiedzieć tragicznym :lunathink:

Przy okazji, zawsze kojarzyła mi się ta kołysanka z legendą o królu Popielu.

Ale to nie jest cała piosenka, zwykle pierwszą zwrotkę pomijają; nie wiem czemu, ale mniejsza o to. W podanej przez Ciebie, Uszatko, wersji, brakuje początku animacji, bez którego nie wiadomo o co chodzi w zakończeniu:

 

 

 

A żeby nie było, że tylko poprawiam, itp., wrzucam inną kołysankę, która mi się spodobała i stała się motywem muzycznym dla mojej postaci, którą stworzyłem na potrzeby pewnej sesji RPG (samozwańczy sędzia o wypaczonym, skrajnie bezlitosnym poczuciu sprawiedliwości).

 
Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie spodziewałem się takiego utworu :rainderp: Nawet mi się spodobał. Ale skoro granice tematu poszły sobie gdzieś dalej, to i ja wrzucę coś, przy czym kiedyś spałem.

 

 

 

Właśnie, lubicie sobie słuchać binauralnych nagrań? Mi się szczególnie spodobały nagrania burzy. Cholernie to lubię.

Edytowano przez GoForMagnez
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę to:

 

 

 

Na co trafiłem dzisiaj, i można spokojnie podciągnąć to pod kołysankę. Jakoś wątpię bym zasnął przy tych, co podaliście wyżej :)

Przy okazji, jeśli ktoś nie miał okazji przeczytać serii "Ziemiomorze", to polecam :giggle:

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może z deka odkop, ale nie mogłam się pogodzić z brakiem jednego z klasyków. Babcia śpiewała mi to, kiedy byłam mała; a ja z kolei podobno śpiewałam to młodszemu bratu. Podobno, bo oboje byliśmy wtedy mali i po prostu tego nie pamiętam. :flutterblush:

W spoilerze wykonanie oryginalne (nieźle się zdziwiłam, jak odszukałam to kiedyś na YT i zobaczyłam, że to z dość starego filmu).

 

Spoiler

 

 

Edytowano przez Midday Shine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Gdy byłam małym dzieckiem jak każda dziewczynka oglądałam przygody Barbie :D

 

Jedna piosenka z filmu : "Barbie jako księżniczka wyspy" utknęła szczególnie w mojej pamięci. Czasami puszczam sobie ją przed snem - przepiękna kołysanka :D

 

https://youtu.be/68bXVuWnJz4

Przepraszam, że nie w ukrytej zawartości ale siedzę akurat na telefonie i tutaj nie ma takiej opcji 

:(  :(

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...