już nie wchodzę

Konkurs poetycko-prozatorski "Zwierciadło pęka w odłamków stos"

Recommended Posts

a_rare_case_of_investigation_by_huussii-

Nowy świat nie różnił się od starego. Inne domy i ulice zwane zaułkami, inne ubrania, ale ludzie tacy sami jak zawsze. Może trochę inaczej mówili, ale wciąż na te same tematy

~Agatha Christe, Zwierciadło pęka w odłamków stos

Tymi o to słowami rozpoczynamy pierwszy w odnowionym dziale Rarity konkurs. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej w temacie Porad i Pochwał, jest to konkurs literacko-poetycki. Wszystkich pisarzy i poetów fandomu zapraszamy do wzięcia udziału, zarówno debiutantów, jak i starych wyjadaczy!

~ REGULAMIN UCZESTNICTWA W KONKURSIE ~

1. Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać opowiadanie, nowelę lub wiersz nawiązującą do tematu "Zwierciadło pęka w odłamków stos" interpretowany w sposób dowolny.
2. Utwór musi być otagowany zgodnie z znajdującą się w forumowym dziale opowiadań listą i nie może zawierać treści [Clop] i [Gore].
3. Prace konkursowe muszą być pracami własnymi, niesprawdzanymi przez osoby trzecie i niepublikowanymi wcześniej nigdzie indziej.
4. Utwór musi być napisany w języku polskim oraz być utrzymany w klimacie MLP.
5. Utwór musi być umieszczony w pliku Google Docs i zajmować co najwyżej 30 stron czcionką Times New Roman 12.
6. Utwór musi być opowiadaniem/nowelą lub wierszem.
- można przesłać maksymalnie 1 opowiadanie lub nowelę. Obowiązkowym tagiem w tej kategorii jest [Noir].
- można przesłać maksymalnie 3 wiersze, z czego do oceny zostanie wybrany najlepszym. Brak tagów obowiązkowych.
7. Utwór należy przesłać do 24.12.2016r. do godziny 23.59.
8. Jury składa się z @Rarilicious i @Seluna w kategorii prozatorskiej, a w kategorii poetyckiej sędzią został również @WhiteHood

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Edytowano przez Rarilicious
  • +1 8

To właściwie coś nowego. Skąd pomysł na limit stron, a nie słów? Pewnie i tak go w całości nie wykorzystam, ale tak z ciekawości.

Co do samego konkursu natomiast, temat przewodni i wymagany tag, bardzo fajne, naprawdę duży plus za taki konkurs. Coś na pewno zamieszczę. Coś mrocznego, tajemniczego i ponurego.

Coś, co już się rozpoczęło :)

Jak jedna osoba wiersz wyśle, to i tak będę zadowolony. Jednakowoż nie wydaję mi się, by ktokolwiek się tego podjął.

Edytowano przez WhiteHood
  • +1 1

3.12.2016 at 13:26 Seluna napisał:

Utwór musi być umieszczony w pliku Google Docs

Cześć, jestem tu nowy i tak nie bardzo wiem gdzie dokładnie miałbym wstawić ten plik Google Docs. Ktoś podpowie?

Można przesłać wiersz i opowiadanie? Tak tylko teoretycznie pytam...

Edytowano przez Wuchta

9.12.2016 at 15:11 Arkane Whisper napisał:

To właściwie coś nowego. Skąd pomysł na limit stron, a nie słów? Pewnie i tak go w całości nie wykorzystam, ale tak z ciekawości.

Co do samego konkursu natomiast, temat przewodni i wymagany tag, bardzo fajne, naprawdę duży plus za taki konkurs. Coś na pewno zamieszczę. Coś mrocznego, tajemniczego i ponurego.

Coś, co już się rozpoczęło :)

No cóż, pierwszy powód jest taki, że po prostu uważam, że liczba stron jest zwyczajnie praktyczniejsza i dla mnie łatwiej "wyobrazić" sobie objętość tekstu. Drugi powód jest taki, że lubię być oryginalna :D .

7 godzin temu Wuchta napisał:

Cześć, jestem tu nowy i tak nie bardzo wiem gdzie dokładnie miałbym wstawić ten plik Google Docs. Ktoś podpowie?

Oto poradnik: PORADNIK ^^

• +1 1

Pozwolę sobie to napisać, bo czemu nie? A więc razem z @Seluna "sfinansowaliśmy" ów konkurs. Mianowicie nagrodą jest kod PSC w wysokości 20PLN. Tak wiemy, nie są to bajońskie sumy, ale hej 20 zł piechotą nie chodzi :v. Więc zachęcam was raz jeszcze do brania udziału. Nie jest to duży wysiłek, a nóż widelec wygrasz 20 zł. Kto wie :dunno:

Właśnie teraz WhiteHood napisał:

Piniądź jest do wygrania? Czemu ja się zgodziłem być sędzią?

Kto to to wie? :fluttershy5:

• +1 1

Przypominam o oddawanie prac w terminie, pragnę również zaznaczyć że prace możecie również oddawać do mnie :3 Gdyż Seluna jest troszkę zajęta :c

11 godzin temu Ciaran (Prlixtilicious) napisał:

Przypominam o oddawanie prac w terminie, pragnę również zaznaczyć że prace możecie również oddawać do mnie :3 Gdyż Seluna jest troszkę zajęta :c

To opowiadanie należy wysłać do Was, a nie zamieścić tutaj?

Od razu zastrzegam, że okazało się, iż mogę się nie wyrobić, ale postaram się :)

3 godziny temu Arkane Whisper napisał:

To opowiadanie należy wysłać do Was, a nie zamieścić tutaj?

Od razu zastrzegam, że okazało się, iż mogę się nie wyrobić, ale postaram się :)

Najlepiej by było gdyby prace były wysyłane do nas, jeśli chcesz możesz również zamieścić to tutaj, by np. dowiedzieć się co sądzą o tym inni uczestnicy :P

Co do twojego nie wyrobienia się, postaram się pogadać z Seluną o np. jeden dodatkowy dzień na wysyłanie prać. Jeśli będzę to konieczne ;)

Hej, chciałam przeprosić za długą nieobecność.

Opowiadania można zamieszczać zarówno w tym temacie, jak i wysyłać do nas. Co do terminu - jeśli w przeciągu następnych 2-3 dni nie pojawią się już pierwsze prace, a zaczną napływać prośby o przedłużenie terminu, to prawdopodobnie przesuniemy go tak 0 dwa dni.

• +1 1

4 minuty temu Coldwind napisał:

Pierwszy.

Moja pierwsza próba w kryminały.

Rozgrywka [Noir][Mystery][Violence]

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Wyczuwam motyw z piły :wow: choć mogę się mylić.

Ale jedno trzeba przyznać ten cytat sprawił że moja szczęka dostała nóg i uciekła :v

Spoiler

Sombra nie wiedział o niewolnictwie , itd

MAŁE INFO ODNOŚNIE NAGRODY! MOŻE POJAWIĆ SIĘ MAŁE OPÓŹNIENIE, MAKSYMALNIE DO DWÓCH DNI OD MOMENTU WYBRANIA ZWYCIĘSCY. JEDNAKŻE NIE BÓJCIE SIĘ NAGRODA BĘDZIE WCZEŚNIEJ LUB PÓŹNIEJ. (miejmy nadzieje że wcześniej :V)

9.12.2016 at 16:31 WhiteHood napisał:

Jak jedna osoba wiersz wyśle, to i tak będę zadowolony. Jednakowoż nie wydaję mi się, by ktokolwiek się tego podjął.

^ Jak komuś wypali oczy, to winny jest ten pan tutaj. ^

Także ten, żeby WhiteHood nie zrobił się smutny, to postanowiłem, że skrobnę wiersz. Problem jest taki, że za ch:yay: nie potrafię ich pisać.

Ekhm... Ponieważ:

3.12.2016 at 13:26 Seluna napisał:

nawiązującą do tematu "Zwierciadło pęka w odłamków stos" interpretowany w sposób dowolny

Moja interpretacja może się wydać niezauważalna, więc wyjaśnię swój tok myślenia:

Zwierciadło pęka w odłamków stos --> Agatha Christie --> Kryminały

Czyli uznałem, że jak napiszę kryminał, to będzie git. Chwila moment... Nie umiem pisać kryminałów. A jak wspomniałem wyżej, nie umiem też pisać wierszy. Hej, a może to tak jak w matematyce, że dwa minusy dają plus? :lunathink: Byłoby fajnie, ale niestety nie... :derp4:

Uprzedzam, że przeczytanie tego może powodować następującą reakcję. Czytasz na własne ryzyko. (Człowieku oszalałeś?! Nie czytaj tego! Grozi wypaleniem oczu, rakiem i najazdem zmutowanych chomików na Equestrię!)

LINK

Okej, czyli zostały mi do dyspozycji dwa wiersze (:crazytwi:) i jedna proza... i dwa dni... Czasu niby sporo, ale nie wiem jak z weną będzie, także ciężko stwierdzić czy coś jeszcze ode mnie się pojawi.

EDIT: Nie wiem czy ów "wiersz" faktycznie podpada pod tę definicję, ale hej, przecież w poezji podobno nie ma ograniczeń. :rainderp:

Edytowano przez Foley
  • +1 2

List do babci Smith [Poetry][Normal]

Tak więc dodaję wiersz, skoro WhiteHood wjechał mi już na ambicję :)

9.12.2016 at 16:31 WhiteHood napisał:

Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko tak jak powinno być, ale jeżeli pomyliłem się w procedurze to proszę o zwrócenie mi uwagi. Dzięki za konkurs!

Edytowano przez Wuchta

H Wiersze wklmacie noir to dla mnie coś nowego ale co mi tam spróbuje coś z sklecić w końcu jeden z moich wierszy o Rarity był prawie na pudle

10 minut temu Rarilicious napisał:

Nyiet

Cóż a zatem wysyłam ci mój jak narazie jedyny wiersz o Rarity teraz proszę wybaczyć ale wiersze na konkurs same się nie napiszą

Spoiler

Dobra. Pomimo tego, co pisałem w pierwszym moim poście tutaj, jednak niczego nie zamieszczę. Wybaczcie :derp4:

Mój pomysł zwyczajnie okazał się w połowie niewypałem, ponieważ choć początek i obmyślone zakończenie mi się podobały, tak to, co pomiędzy, było słabe. Teraz natomiast już nie mam ani czasu, ani weny, która zdaje mi się, wyjechała na święta.

Nie podbiję Wam tym razem frekwencji, ani nic, a szkoda. Może następnym razem.

Najem się słodyczy i odzyskam formę :D

Powodzenia uczestnikom :giggle:

PRZYPOMINAM O DZISIEJSZYM ODDANIU PRAC, JEŚLI JAKAŚ OSOBA JESZCZE TEGO NIE ZROBIŁA :D

PS. JA RARITY ORAZ SELUNA I PRLIXU ŻYCZYMY WAM WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ NIE ZAPOMNIANEGO SYLWESTRA! :rwink:

TEMAT TYMCZASOWO ZAMYKAM DO CZASU WYBORU ZWYCIĘZCY. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZGŁOSZONE PRACE :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się