Skocz do zawartości

Królestwo Twilight [NZ] [Alternate Universe]


Recommended Posts

Cześć! Postanowiłam napiasć jakiś fanfick (cóż za oryginalność!) o naszej ukochanej Księżnice Twilight. To mój pierwszy fic, więc proszę o wszelką krytykę, komentarze, itp. Wstawiam wstęp. Niestety będzie nie oddzielony, bo.nie umiem oddzielać. Wstawiłabym opis, ale tą funkcję będzie pełnił wstęp. Nie umiem oznaczć tagów więc piszcie w komentarzach. Miłego czytania!

 

Wstęp

 Twilight spokrzała. To był ostatni klucz, była pewna. "Co się stanie, jak go włożę? Harmonia mnie nie zje, prawda?" Włożyła medalion, który dostała od Discorda. Magia Harmonii uwolniła się, poczuła to. Oślepiający błysk uniósł ją i kek przyjaciółki, zostawiając zdezorientowanego Ducha Chaosu na ziemi. Tymczasem oczy fioletowego alicorna stału się całkowicie białe. Twilight poczuła okropny ból. Zaczęła przeraźliwie krzyczeć, błagając o pomoc. Słyszała głosy swoich przyjaciół, jednak nie rozumiała co mówią. I nagle ból ustał. Twilight wylądowała. Lekko się zachwiała, jednak nie wywróciła się. Z uśmiechem. Spodziewała się, że reszta Powierniczek Elementów odwzajemni u$miech, jednak zobaczyła zdziwione spojrzenia.

- Czy coś ze mną nie tak? I dlaczego jesteście takie niskie?- Alicorn nie wiedząc co się dzieje zrobil krok do tyłu. Discord postanowił pokazać swojej przyjaciółce o co chodzi, więc jednym pstryknięxiem wyczarował wysokie lustro. Twilight przelewitowała je swoją magią. "Och odzyskałam magię!"-pomyślała i spojrzała w swoje odbicie. Zobaczyła Zobaczyław nim wysokiego, fioletowego alicorna, mającego piękną "powiewającą" grzywę.

-SŁODKA CELESTIO!- wykrzyczała.

 

Edytowano przez Sweet Aurora
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

23 minuty temu Dolar84 napisał:

Brak tagów, w tym obowiązkowych. Zła forma zamieszczenia opowiadania. Czas na poprawę - 2 dni.

 

PS: Przed publikacją czegokolwiek w tym dziale, zobacz jak robią to inni, a przede wszystkim zapoznaj się z TYM tematem.

Czy teraz dobrze? Przepraszam za poprzednie błędy. Jeżeli jeszcze mam coś źle proszę o informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi są poprawne jednak forma zamieszczenia fanfika nadal jest zła.

 

Odpowiedni punkt regulaminu: "4. W pierwszym poście tematu powinien zostać umieszczony link do danego dzieła. Forma obowiązująca to link do google docs. Dopuszczamy również opowiadania w wersji audio."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Dolar84 napisał:

Tagi są poprawne jednak forma zamieszczenia fanfika nadal jest zła.

 

Odpowiedni punkt regulaminu: "4. W pierwszym poście tematu powinien zostać umieszczony link do danego dzieła. Forma obowiązująca to link do google docs. Dopuszczamy również opowiadania w wersji audio."

Nie mogę dodać tak, jak jest teraz? Chodzi mi o to, że nie mam jeszcze konta Google, ponieważ aby go posiadać trzeba mieć 13 lat, a ja mam 12. Oprócz tego widziałam fanficki, które były pisane tak jak mój (niestety żadnego nie wymienię, ponieważ już nie wiem które to).

Proszę o szybką odpowiedź

Aurora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu Sweet Aurora napisał:

Chodzi mi o to, że nie mam jeszcze konta Google, ponieważ aby go posiadać trzeba mieć 13 lat, a ja mam 12.

Z tego co wiem, TO administracja serwisu ma obowiązek sprawdzić, czy dane które podałeś są prawidłowe. Może to moralnie złe, ale nic złego się nie dzieje przecież, posiadanie maila będąc w niższym wieku niż wymagane w usłudze, to nie jest przestępstwo :)

Zakładaj śmiało i twórz dokumenty :) A jeśli będziesz miał z tym jakiś problem, to ja - albo ktoś inny - raczej chętnie ci pomoże i wyjaśni. Ja też pierwszy raz używając gdoksa, pytałem znajomego :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twilight jako pełno wymiarowy alicorn mnie zaciekawił, a to oznacza że ten fanfic ma potencjał. Tylko proszę cię, pisz trochę dłuższe teksty, bo wygląda to trochę biednie i zrobione na szybko. Jeżeli będziesz potrzebowała jakiś szczegółowych porad, pisz na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sweet Aurora napisał:

Nie mogę założyć konta Google, ponieważ rodzice mi zabraniają (jestem za młoda itp.) ;(

A masz jakiegoś innego maila? Mógłbym utworzyć dokument na swoim koncie, i dać ci pełne prawa edycji tekstu, nawet bez logowania mogłabyś zmieniać tekst, po prostu wchodząc w doksa :)

Oczywiście administracja być może pozwoli na taką formę, znając sytuację. Wtedy musiałabyś edytować pierwszy post, jakbyś dopisywała dalsze kawałki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w takim wypadku zrobię wyjątek - możesz publikować tak jak dotychczas.

 

Prosiłbym jedynie, żebyś kolejne części dodawała w pierwszym poście i ukrywała je w spoilerach. Dzięki temu wszystko będzie wyglądało schludnie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w tekście. Głównie nieodpowiednie litery w wyrazach, znajdujące się na klawiaturze obok siebie lub niedaleko. Albo piszesz szybko, co często powoduje taki błąd, albo niedbale. Postaraj się wyłapywać takie rzeczy, zanim opublikujesz cokolwiek. Co ciekawe, wstęp do tematu ma tylko jeden taki.

Wracając do meritum. Skoro to ma być wstęp/opis, to na razie wstrzymam się z komentowaniem. Poczekam, co będzie dalej i wtedy napiszę coś więcej. Już teraz jednak dam Ci jedną radę. Popracuj nad opisami, ponieważ ich w zasadzie nie ma.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę, przyznać, że zaimponowałaś mi swoją postawą  - że nawet w tak błahej sprawie chciałaś być uczciwa, dziś takie osoby to rzadkość i prawdziwy skarb.

 

Przejdę jednak do meritum, czyli początku Twojej historii. Jest nie ukrywam krótki, choć zaczyna się nawet ciekawie. Co prawda nie sądzę, by to mogło tak wyglądać. Nie to, że Twilight nigdy nie będzie takim "pełnowymiarowym" alikornem, ale uważam, że do tego jeszcze duuużo czasu. Grubo ponad tysiąc. Po tysiącu to by zaledwie taką alikornią sylwetkę zyskała, ale jeszcze nie grzywę. Która według mnie jest efektem przepełniającej alikorna magii, która rośnie z wiekiem. A o tysiącu lat mówię, bo tyle zajęło Cadance przybranie takiej sylwetki(zawsze zakładałem, że Cadance jest córką prawowitych władców Kryształowego Królestwa obalonych przez Sombrę). Znaczy to wszystko tylko teorie, ale jednak będące mniej lub bardziej bezpośrednimi wnioskami z serialu.

Niemniej jednak taka nagła przemiana to ciekawa alternatywa. Choć nie bardzo rozumiem oporu Twilight przed założeniem amuletu. W końcu to był jednak zwykły przedmiot... choć tekst "Harmonia mnie nie zje, prawda?" był rozbrajający

 

Ale niestety jak inni mówili masz tu nieco dziwnych błędów, na przyszłość spróbuj odczekać z dzień dwa, poprawić i dopiero potem publikować. To bardo pomaga, mówię z własnego doświadczenia(no czasem czekam nawet dłużej i mam jeszcze grupkę osób do pomocy).Ale tym razem pozwole sobie dać upust moim "naywkom moderatorskim" jak to nazywam i wskazać gdzie pokolei były błędy(w formie "[tekst ktory masz]"-> "[tekst jaki powinien być]"/[uwagi]):

"spokrzała" -> "spojrzała"

 "Co się stanie, jak go włożę?" -> lepiej by chyba było "jeśli go włożę"

"ją i kek przyjaciółki" -> "ja i jej przyjaciółki"

"alicorna stału" -> "alikorna stały"(piszesz po polsku więc powinnaś raczej używać polskiej formy, czyli przez "k")

"u$miech" -> "uśmiech"

"Alicorn" -> "Alikorn"

"pstryknięxiem" -> "pstryknięciem"

"spojrzała w swoje odbicie." -> "spojrzała na swoje odbicie"

"alicorna" -> "alikorna"

"wykrzyczała" -> "wykrzyknęła" chyba brzmi lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Lyokoheros napisał:

Cadance jest córką prawowitych władców Kryształowego Królestwa obalonych przez Sombrę

Candance to osierocony jednorożec, który pokonał wiedźmę mocą miłości, został za to wypromowany na księżniczkę i przygarnięty przez Celestię. Chyba takie jest oficjalne backstory z którejś książeczki MLP.

Edytowano przez Ylthin Maruda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh. Nie mam zbytniego pojęcia co tu stwierdzić.

 

Radą jest to, że duża część internetów, oraz większość programów tekstowych, ma coś takiego, jak podkreślanie błędów. A nawet jeśli dostaje to wszystko szału i ogólnie pojętego zgonu, zawsze możesz(Właściwie to zawsze powinnaś) przeczytać kilka razy to co zostało napisane i powyłapywać babole(Nie, żeby było tego dużo, także sprawę masz mocno ułatwioną:jedrula:).  

 

Dalej nie ma co komentować, bo... tu nic nie ma. Zacznij stosować opisy, bo nie ma tu co krytykować, a co dopiero chwalić.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...