Jump to content

Jakie reformy ty byś przeprowadził?


Prlixu
 Share

Recommended Posts

Witajcie! Nasz władca nie ma ostatnio pomysłów w jaki sposób mógł by usprawnić swoją armie/królestwo. Ja niestety też nie mam dobrych pomysłów :/.

Dlatego zwracam się do was! Jestem pewien że uda wam się wymyślić coś ciekawego co przydało by się w przyszłości. Niech poniesie was kreatywność!

Ah..  wszystkie sugestię związane z podbojem innych terenów są zawsze mile widziane! Król napewno to doceni... na swój sposób...

Link to comment
Share on other sites

Reformy? Czekałem na taką okazję to wykazania się. Żeby tylko nie było głosowania. Z chęcią  przeszedłbym do spraw wojska. Jednak, jak mawiał pewien jegomość: ,,Do prowadzenia wojny potrzeba trzech rzeczy: Pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy." Najskuteczniejszy byłby merkantylizm, jednak nie wiem kto byłby na tyle głupi...znaczy odważny by z nami handlować. Mimo wszystko, podstawą gospodarki powinno być...może inaczej. Mieszkańców podbitych wiosek, winniśmy nie mordować, a odesłać do: ,,pracy na rzecz państwa". I to właśnie oni, muszą pracować na utrzymanie nawet plebsu, bo nawet hołota, może stać się podwalinami przyszłej armii. Wracając...Cóż tacy pozbawieni wolności mogliby robić? Na północy, gdzie ziemia niezbyt urodzajna? Pewien jestem, że w górach pełno złota, rudy, kryształów i wiele innych cennych złóż. Do tego, handel żywym towarem może przynieść zyski dodatkowe.

 

Jeszcze polityka. Jasnym jest, by obrać absolutyzm, gdyż demokracja i republika, to najgorsze wymysły. Ale to raczej jasne.

 

No i najmilsze ze wszystkich. Przede wszystkim, by jak najszybciej wygrywać wojny, gdy uda nam się przejąć to przeklęte, Kryształowe Miasto, musimy zacząć tworzyć państwo militarne. Co to znaczy? Musimy zaangażować maksymalną ilość obywateli w działalność militarną. A pozostałych (niewolnicy) przymusić do pracy na rzecz walczących. Podporządkowanie życia, wolności i własności jednostki interesowi społeczeństwa. Kształtowanie takich wartości, ideałów moralnych, które sprzyjają cnotom wojennym, męstwu, wytrwałości, odporności na ból.

Edited by Zegarmistrz
Kolory zostaw waść Ekipie.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Proponuje wladze Absolutna, niech czuja respekt, a demokracja czy inne takie zawsze wyniszczaja od srodka. 

 

Ciezkie prace istot z podbitych krain, moga pracowac w kopalniach Bo z kopalnie beda najwiekszym zastrzykiem I pieniedzy I mocy.

Wsrod mieszkancow organizowane turnieje na arenach, to wojowniczy lud, trzeba tradycje podtrzymac wraz ze sila.

 

Jak najwiekszy nabor do armii, specjalnie miejsca kultu na praktykowanie I uczenie sie magii, wiezienia i tortury wsrod ludzi aby znali sile I czuli respekt .. kazdy z Nas to zrozumie, a jesli nie to z pokoleniem to minie zasada zaklimatyzowania sie I przyzwyczajenia (to po prostu bedzie normalna rzecza). 

Najazdy na wioski, karawany I inne takie .. najlepiej przez najemnikow bo nie ma po co wysylac naszych swietnych piratow.

 

Handel zywym towarem jak najbardziej.

 

Jeszcze na pewno cos wpadnie do glowy ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Przede wszystkim musimy wprowadzić obowiązkową służbę wojskową dla każdego kto skończył 23 lata.

Potem należy jak najbardziej zmodernizować nasze wojsko:

- Zbudować fabryki nastawione na produkcję zaopatrzenia dla naszych wojsk

- Wprowadzić karabiny laserowe

- Wprowadzić wojska zmechanizowane

- Wprowadzić ciężkie pancerze wspomagane ( dla elity)

- Jako, że nie mamy jeszcze dostępu do morza, musimy zbudować flotę statków powietrznych.

Pieniądze na to wszystko można załatwić za pomocą magii lub z rezerw krajowych.

Inwestycja będzie dość kosztowna, ale biorą pod uwagę, że nikt nie posiada takiej armii, będziemy mogli później podbić każdy kraj jaki sobie wymarzymy.


W kwestii prawnej mam pewne propozycje:

- Zamiast kary śmierci lub dożywocia wprowadzić przymusowe prace społeczne ku chwale Imperium

- Zamiast rozstrzeliwać jeńców proponuje zmusić ich do prac przy okopach lub zrobić im pranie mózgu i scielić do armii jako nisko budżetowi szeregowi. ( lub posłużyćsiępunktem pierwszym)

 

Link to comment
Share on other sites

Trzeba dorzucić pion wojsk wewnętrznych/Gwardii, najwierniejsi z wiernych, gotowi sprzedać dla króla własną matkę. Takie wojska wewnętrzne zapewniałyby pełną lojalność armii jako takiej oraz przeciętnego tow... mieszkańca. Zaufaj mi Sombrero, znam się na takich rzeczach jak nikt.

 

Mam flashbacki z poprzedniego działu Sombry. Wew, co to była za zabawa.

Edited by Po prostu Tomek
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...