Skocz do zawartości

[Film]Godzilla


Unbridle

Recommended Posts

Skoro już ktoś odkopał...

 

Godzilla - potwór-legenda. Nie wyobrażam sobie mojego dzieciństwa bez starego, poczciwego "gumiaka". Te piękne czasy, gdy wracało się z miasta z całą masą filmów na VHS, z czego połowa to Godzilla... Zresztą VHSy miały w sobie jakiś swój urok, nie uważacie? (Gandzia, ogarnij się, zgredziejesz!)

Taka mała ciekawostka - Japończycy stworzyli swego czasu całkiem niezłego crossovera - Godzilla spotyka King Konga. Co ciekawe, film wyszedł w dwóch wersjach, jedna dla Japonii, druga dla Ameryki.

 

I jeszcze jedno - mały news.

http://www.kaijuworld.cba.pl/infopage.php?id=246

Link do komentarza
  • 3 months later...

Godzilla - któż się na tym nie wychował :) Te powtarzalne schematy rodem z Power Rangers (tych pierwszych), te gumiaste potwory... Klasyk. Sam widziałem parę części, ale najbardziej utkwiła mi w głowie "Godzilla vs King Gnidorah".
PS Gandzia VHSy z Pokemonami (tymi bardziej "nowożytnymi") i połowicznie sprawny odtwarzacz wciąż jeszcze znajduje się u mnie w domu ;) I zgodzę się że to był klasyk (wbrew wszelkim pozorom wiek wcale nie musi świadczyć o poziomie "zgredzenia").
 

Link do komentarza
  • 2 months later...

Po obejrzeniu trailera moje przemyślenia są takie:

Jakiejkolwiek alternatywy bym nie miał, nieważne, czy wydarzyłaby się sesja egzaminacyjna, napad, urodziny dziewczyny, zamieszki, pożary, strajki, stan wojenny, inwazja obcych, zwycięstwo Korwina w wyborach. Na ten film MUSZĘ pójść.

Link do komentarza
  • 3 months later...

Jak dla mnie - film świetny, zwłaszcza że prawdopodobnie będzie początkiem nowej serii (co, biorąc pod uwagę sukces kasowy filmu, jest pewne). Co prawda wersja z 1954 nadal jest nie do pobicia, ale i tak obraz Edwardsa jest godny polecenia.

  • +1 1
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...