Skocz do zawartości

[Film]Godzilla


Unbridle

Recommended Posts

Rozczarowanie jest moje przeogromne...czytam "Godzilla" i se myślę, że dyskusja o klasyce gatunku, a tu widzę amerykański szajs. Japoński oryginał to moja ulubiona seria filmowa z dzieciństwa (poza serialem Star Trek i I trylogią Star Wars). Obejrzałem większość, bo 31 części z serii i wciąż lubię do nich wrócić, mimo że w starszych widać tandetę na kilometr :D

  • +1 1
Link do komentarza

@Ahzek To jest temat o wszystkich Godzillach. Też wolę tą japońską, choć amerykańska to od razu szajs? Nie powiedziałbym, ale jak kto woli...

To poprawka...ale wciąż, jak używa się pewnej marki to się powinno być w miarę konsekwentnym w tym co się robi. Mamy np. Klątwę czy Ring. Oba w amerykańskiej wersji trzymały fabułę i atmosferę oryginału. I mamy Godzillę ,co to w ogóle jest jakaś niewyraźna...

Gdyby nazwali film i potwora inaczej, to by było znośnie, bo nie oczekuje się legendarnego "atomowego jaszczura". Tak jest w Cloverfield/Project Monster. A tu siedziałem i czekałem z nadzieją do samego końca na przybycie "prawdziwego" króla potworów...

Link do komentarza

@Lukpik Amerykanie to zrobili zrzynkę od Japończyków. "Swoją" Godzillę to oni mieli we wspomnianym Cloverfield (który mi się akurat podobał), parę lat później. To mogę porównać do Mam Talent czy co raz to nowszych seriali. Są u nas i cieszą się jakąś popularnością i wykonaniem, ale to wciąż nie jest nasze. To tylko zrzynka w naszym wykonaniu.

Link do komentarza

Hemmm...trudny wybór. Sądzę, że Godzilla vs Destroyah, bo w ciekawy sposób nawiązywała do innych części. No i postęp techniczny jest, że aż się miło ogląda! Ciekawe jest też, że Destruktor to jeden z zaledwie 5 przeciwników mogących się mierzyć z "królem potworów" (pośrednio przyczynił się do zagłady "starego Godzilli")

Dołączona grafika

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...