Skocz do zawartości

[Konkurs] Zimowy Konkurs Literacki


D.E.F.S

Recommended Posts

Witajcie kochani.

 

Jest to pierwszy konkurs, który organizuję. Myślę, że i wam pomysł przypadnie do gustu. Wszak zbliżająca się zima szykuje nam mnóstwo niespodzianek, a to jedna z nich. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, chciałbym złożyć serdeczne podziękowania dla Dolara84 i Zodiaka, którzy zgodzili się na posadę Jurorów. Sam też zasiadam w tej loży.

 

Tematem przewodnim jest zima. Chciałbym, abyście napisali opowiadanie, zawierające zimową przygodę waszej ulubionej bohaterki z Mane6. Niech poniesie was wyobraźnia. Ważne, aby był zachowany zimowy klimat.

 

A teraz kilka zasad,które warto przeczytać ;)

 

1. Limit słów - maksymalnie 1500

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 03.01.2017

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 fanfik. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można publikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

5. Tagi - dowolne, zarówno w liczbie jak i w rodzaju (z wyłączeniem gore/clop). Przypominam, iż tu w konkursie, nie trzeba umieszczać tagów obowiązkowych - one wchodzą dopiero przy normalnej publikacji.

6. Możemy oddać jedno opowiadane.

7. Główna bohaterka musi należeć do Mane6.

8. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Trzy najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone upominkami MLP.

10. Bohaterka zwycięzkiego fica, zostanie ogłoszona "Królową Śniegu"

11. Przystępując do konkursu, uczestnicy w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę zadawać pytania w tym temacie. Postaramy się odpowiedzieć jak najprędzej.

 

Niech rozpocznie się bitwa na śnieżki!

Edytowano przez Darth Evill (Fire Sky)
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

O, prace można wysyłać do dnia moich urodzin <3. Miły zbieg okoliczności. Mówię od razu, iż coś będzie ode mnie, gdyż dawno nie było takiego konkursu co przypadł by mi do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Hedale 90 napisał:

Ej a jeżeli ktos jest M to też zostanie królową śniegu XD

Punkt siódmy Regulaminu. Tylko Mane6 czyli szóstka głównych bohaterek. A zdaje się, że tam są same klacze...

 



Tak! Rainbow Dash też jest klaczką...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
17/12/2016 at 20:43 Hedale 90 napisał:

Czyli że to np AJ ma być tą królową  w fanwiku

 

Applejack, oraz inne klacze z mane 6 otrzymają taki tytuł jeśli fanfik z ich udziałem zajmnie pierwsze miejsce.

 

 

Przypominam też, że do zakończenia konkursu jest już coraz mniej czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie spodziewałem się, że będę pisał na ten konkurs aż dwa fanfiki, ale co poradzić, skoro pierwszy przekroczył limit słów o... prawie tysiąc. :rd11:  Nie było nawet sensu ciąć, dlatego musiałem w trybie natychmiastowym wymyślić coś zupełnie innego, bo jednak wymogi konkursowe sprawiły mi nieco problemów. Nie mniej, coś tam się wymyślić udało. Nie jest tak dobry jak ten poprzedni*, ale przynajmniej łapie się w limicie słów. :dunno:

__________________________________________________________________

*Prawdopodobnie pojawi się w dziale, więc nic straconego, możecie go oczekiwać. Ale nie goni mnie czas, więc nie chcę się spieszyć.

 

Do rzeczy zatem...

12.12.2016 at 23:40 Darth Evill (Fire Sky) napisał:

waszej ulubionej bohaterki z Mane6

Nie wiem czy dobrze, ale uznałem to za wymóg konkursowy, do którego trzeba się zastosować, a że sporo osób doskonale wie, która jest moją ulubioną, to tego punktu nie miałem jak oszukać, bo by się wydało. :rdwild: A jak ktoś nie wie, która bohaterka jest moją ulubioną, to niech zajrzy do profilu (albo wykaże się spostrzegawczością i spojrzy na emotki w tym poście).:rd8:

 

A zatem przedstawiam dzieło z gatunku fanficus pospolitus średniacus, którego jedyną zaletą jest to, że podbija frekwencję w konkursie.

Pojedynek [Violence][Adventure]

Słów: około 1000

Also, zazwyczaj tego nie robię, ale do czytania polecam posłuchać sobie tego. Powinno pasować.

 

Zimowy klimat jest, ulubiony pastelowy taboret z M6 jest... chyba o niczym nie zapomniałem. :rd7:

 

Do napisania.:rd4:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc oficjalnie zamykamy konkurs. Serdecznie dziękuje uczestnikom. Już wkrótce pojawią się recenzje i oficjalny wynik. Co prawda frekwencja była niewielka, ale to nie oznacza koniec konkursów. Kolejny Wiosenny Konkurs już niebawem :) Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuje. Dzisiaj wszyscy są zwycięzcami!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już recenzję i oceny trzech jurorów. A o to i one.

 

 

Ocena/Recenzja Dolar 84

Ocena/Recenzja Zodiak

Ocena/Recenzja Darth Evill

 

Arkane Whisper zajął pierwsze piejsce, a Twilight Sparkle Otrzymała tytuł Królowej Śniegu. W celu ustalenia reszty formalności kontak ze mną poprzez PW.

 

Z tego miejsca jeszcze raz chciałbym podziękować moderacji za możliwość zoorganizowania tego konkursu. Dziękuje także tym, którzy zdecydowali wziąść czynny udzial w tym małym przedsięwzięciu. :3

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Darth Evill (Fire Sky) napisał:

Arkane Whisper zajął pierwsze piejsce

Zdecydowanie zasłużenie z resztą. Co do tego chyba nikt nie miał wątpliwości.

 

Jestem natomiast mile zaskoczony ocenami mojego tekstu, spodziewałem się nieco niższych not. Widzę jednak, że moja koncepcja tajemniczości okazała się zbyt przesadzona, ale jednocześnie cieszy fakt, że przynajmniej jeden z jurorów dostrzegł i poprawnie zinterpretował mój zamysł. Dodatkowo jeśli wziąć pod uwagę, że ów tekst był planem C (A przekroczył limit, B porzuciłem w trakcie pisania), to mogę być naprawdę zadowolony z wyniku. :) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie spodziewałem się aż tak dobrych opinii o moim opowiadaniu.

Co do samego opowiadania, to jestem z niego dość zadowolony. Pomysł, jak zwykle u mnie, dojrzewał w trakcie pisania i co chwila coś w nim zmieniałem. Sama idea wyrosła właśnie na gruncie faktycznej historii (sam pomysł zaginięcia w mrozie, fabuła już zupełnie inna), ale dotyczyła ona rosyjskich alpinistów. "Kholat", to przez tę grę zapoznałem się z tamtą historią, choć w samą grę nie grałem, tylko czytałem o niej. Intrygujące. Drugim elementem było oczywiście "The Crystalling" z serialu :)

Co do kontynuacji, to nie wiem czy się pojawi, ponieważ nie przewidywałem takiej. Pomyślę o tym, ale nie chciałbym zepsuć klimatu opowiadania, a z doświadczenia wiem, że w tego typu tekstach, im mniej wiadomo, tym jest lepszy, a jak zacznę coś dorzucać, to może stać się równie dobrze gorszy.

Fakt, że musiałem się nieźle namęczyć, żeby zmieścić się w limicie, ponieważ co bym nie robił, kończyłem co najmniej kilkanaście słów ponad, ale w końcu, jak widać, się udało :)

 

Twilight Sparkle Królową Śniegu, jak być powinno :twiblush:

Ciekaw teraz jestem, jak będzie wyglądać opowiadanie o koronacji, o którym wspominałeś, mające być kontynuacją mojego. Liczę, że utrzymasz klimat, bo inaczej :lyraaxe: Powodzenia :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...