Skocz do zawartości

Co Rapid narysował


Rapid

Recommended Posts

Są takie momenty że najdzie mnie chęć zrobienia jakiegoś "dzieła sztuki". Na tablecie rysuję od pół roku, wcześniej była myszka ale...z tego tragedia wychodziła.

Co tu dużo gadać, zapraszam do oceniania i komentowania :D

Spoiler

robimy dalej.jpg

Spoiler

punk_pony_by_rapid9-damikdr.jpg

Spoiler

next_random_pegasus_pony_xd_by_rapid9-da

Niebawem jeszcze jednego wstawię bo wymaga poprawki :P

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne prace i to doceniam, coś samodzielnego, bo ostatnio dział jest bombardowany pokolorowanymi bazami co działa tu jak płachta na byka ;) Trzecia praca jakoś najbardziej mi do gustu przypadła. Jakiego programu graficznego używasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Hi I'm Uzi Wanna Play? napisał:

próbowałem na nim ale u mnie jest jakiś zepsuty bo po jakimś czasie nie da się rysować klikam myszką i nic się nie rysuje

Nie polecam rysować myszką, powinieneś raczej użyć tabletu graficznego żeby mogło ładnie odczytywać nacisk piórka, wtedy wszystko wygląda ładniej.

 

A prace są ładne, tylko coś z tymi pyszczkami jest nie tak i nie wiem czy oczka nie są za duże, chociaż kucyki mają duże oczy...hmm...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu Cassidy napisał:

Nie polecam rysować myszką, powinieneś raczej użyć tabletu graficznego żeby mogło ładnie odczytywać nacisk piórka, wtedy wszystko wygląda ładniej.

 

A prace są ładne, tylko coś z tymi pyszczkami jest nie tak i nie wiem czy oczka nie są za duże, chociaż kucyki mają duże oczy...hmm...

 

tablet graficzny jaki ma system operacyjny i ile kosztuje używany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet graficzny to kawał plastiku, który podłączasz do komputera przez USB i po którym miziasz plastikowym piórkiem. Nie mylić z tabletem jako przerośniętym smartfonem.

Wacom Intuos Draw w najmniejszym rozmiarze (A6 - rozmiar tabletu dobierasz do rozdzielczości i proporcji twojego ekranu, większe rozmiary są droższe) kosztuje ok. 300 zł - używane modele powinny kosztować między 150 a 200. Tańsze tablety są ciężej dostępne (Ceneo pokazuje pojedyncze sklepy), wycofywane z produkcji lub niekoniecznie będą dobrej jakości. Z miejsca przyzwyczaj się, że będziesz siedział i ślepił się na ekran komputera, bo wyświetlacz połączony z tzw. powierzchnią roboczą mają tylko horrendalnie drogie (kilka-kilkanaście tysięcy złotych) tablety Cintiq i podobne.

 

Kończyny tych kucyków są strasznie gumowate, a pyszczki spłaszczone i niekształtne. Uszy strasznie małe i dziwnie umiejscowione, oczy za duże. Skrzydła u pegaza przypominają bardziej dwa płaty blachodachówki, niż skrzydła, brzuch i zad w ogóle nie mają kształtu. Lineart jest nierówny, poszarpany. Coś mi mówi, że nie do końca ogarniasz, jak działają warstwy i przejrzystość (kolory zachodzące na kontury, brak przezroczystości na obrazkach bez tła) - pomogłabym, ale nie pracuję z SAI, jeno z przedpotopową wersją GIMPa (2.6.11). Spróbuj dorzucić jakieś tło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczki powinny być krótsze. ;)

Ale naprawdę bardzo mi się podoba Twój styl rysowania oczu, jest cudny. Same włosy są też genialnie wycieniowane. W trzecim obrazku tułów jest za długi, powinien być trochę krótszy. :aj5:

 Podobają mi się też kopytka oraz mimika twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Właśnie teraz Cassidy napisał:

Ślicznie, widzę, że dużo pracy poszło w tego arta.

Jednak nie wiem czemu, ale te pyszczki przypominają mi kacze dzióbki 

Ogólnie to bardzo ładne masz obrazki, łap watch'a ode mnie.

Dzięki :D ,jeżeli chodzi o pyszczki to nawet kolega powiedział mi że to dziwnie wygląda, stwierdziłem więc że będę rysował bardziej standardowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
3 godziny temu Dairinn napisał:

Zrobiłabym też większe oczy. 

Kiedy te oczy i tak zajmują już wystarczająco dużą część mordki ...

Według mnie właśnie oczy powinny być mniejsze, a pyszczek krótszy.

I grzywka do góry mogłaby być bardziej "puchata" ?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie dodawaj nigdy własnego ponika na gotowe tło, bo wygląda co najmniej źle ;;; I nie wiem po co ta niebieska poświata na konturach, hhh..

Ale sam kucyk jest ładny, troszkę mnie przeraża to wystające oko po jej prawej stronie głowy, a pyszczek taki...trochę kaczy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Dairinn napisał:

Ładny ten szkic. Pyszczek i oczy 10/10, grzywa oraz skrzydła też ok tylko jedna tylna noga poleciała za bardzo do przodu i podniesiona trochę nie wyszła. Zamierzasz go pokolorować? 

 

 

Dałem go pokolorować koledze, i trochę mu nie wyszło..ale wstawię :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga konstruktywna krytyka. 

Nogi, ogólnie ciało robisz dobrze, ale pyszczek jest tragiczny. Nie wiem czy próbujesz od początku mieć "swój styl" czy po prostu nie wiesz jak go zrobić. Jako początkujący digital artist mogę ci powiedzieć, że jeśli jest się nowym w te klocki to najlepiej zacząć od stylu pokazanego w serialu. Skorzystać z poradników. 

Sam miałem wielki problem z pyszczkami swego czasu więc wiem co mówię.

Ale ogólnie jest dobrze. Pracuj dalej, jeśli to lubisz to dużo ćwicz i zobaczysz, że będzie tylko coraz lepiej. :fluttershy5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...