Skocz do zawartości

Co Rapid narysował


Rapid

Recommended Posts

Właśnie teraz Zbysio napisał:

Uwaga konstruktywna krytyka. 

Nogi, ogólnie ciało robisz dobrze, ale pyszczek jest tragiczny. Nie wiem czy próbujesz od początku mieć "swój styl" czy po prostu nie wiesz jak go zrobić. Jako początkujący digital artist mogę ci powiedzieć, że jeśli jest się nowym w te klocki to najlepiej zacząć od stylu pokazanego w serialu. Skorzystać z poradników. 

Sam miałem wielki problem z pyszczkami swego czasu więc wiem co mówię.

Ale ogólnie jest dobrze. Pracuj dalej, jeśli to lubisz to dużo ćwicz i zobaczysz, że będzie tylko coraz lepiej. :fluttershy5:

Ale chodzi ci o ten szkic czy to z tłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prace w temacie. Po prostu ten pyszczek nie wygląda dobrze. Jest za długi i za płaski. Ponownie zadam pytanie bo to naprawdę może pomóc. Czy próbujesz mieć swój styl czy kierujesz się intuicją rysując? Kiedy jest się niedoświadczonym próbowanie własnego stylu w duuużej większości przypadków kończy się źle bo rysownik powiela wciąż te same błędy. Głownie chodzi mi o to, żebyś spróbował narysować np. kilka główek tak, jak w serialu. Ewentualnie można wybrać sobie jakiegoś artystę i brać przykład z niego, ale to polecałbym zrobić później. Jest pełno poradników jak narysować poprawnego kucyka. I to nie jest żadna porażka dla żadnego artysty (nie lubię tego słowa po polsku. Jest zbyt wyniosłe) gdy korzysta z poradników. 

Jeśli kierujesz się wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem to tym bardziej polecam poradniki, ponieważ brak wiedzy to największy wróg.

Mam nadzieję, że pomogę, a nie cię zrażę :flutterblush:

Edytowano przez Zbysio
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Zbysio napisał:

Wszystkie prace w temacie. Po prostu ten pyszczek nie wygląda dobrze. Jest za długi i za płaski. Ponownie zadam pytanie bo to naprawdę może pomóc. Czy próbujesz mieć swój styl czy kierujesz się intuicją rysując? Kiedy jest się niedoświadczonym próbowanie własnego stylu w duuużej większości przypadków kończy się źle bo rysownik powiela wciąż te same błędy. Głownie chodzi mi o to, żebyś spróbował narysować np. kilka główek tak, jak w serialu. Ewentualnie można wybrać sobie jakiegoś artystę i brać przykład z niego, ale to polecałbym zrobić później. Jest pełno poradników jak narysować poprawnego kucyka. I to nie jest żadna porażka dla żadnego artysty (nie lubię tego słowa po polsku. Jest zbyt wyniosłe) gdy korzysta z poradników. 

Jeśli kierujesz się wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem to tym bardziej polecam poradniki, ponieważ brak wiedzy to największy wróg.

Mam nadzieję, że pomogę, a nie cię zrażę :flutterblush:

O to ci chodzi, przez jakiś czas miałem fazę na nietworzenie takim stylem jak serialu, bo znudził mi się, chciałem trochę "oryginalniej" rysować ale odchodzę od tego. Teraz będę bardziej serialowe.

Edytowano przez Rapid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest duży błąd. To nie może się znudzić. Jeśli coś w rysowaniu się nudzi to trzeba się zmusić. Niestety to bolesna sztuka jeśli oczywiście chce się być dobrym w dość krótkim czasie. Serialowy styl jest zrobiony tak, że jeśli narysujesz go dobrze to obrazek zawsze będzie ładny. Własny styl wiedzie się innymi prawami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zbytnio poprawy w pysku. IMO masz słabe wyczucie przestrzeni i struktury - pysk jest spłaszczony i wydłużony, a oczy dziwnie rozmieszczone.

Nie jest to może najlepszy tutorial czy metoda ogółem, ale sprawdza się... no, przyzwoicie. Chyba. Czarna oś pomaga w ustawieniu głowy (pochylona, podniesiona, przekrzywiona etc.), czerwone linie wyznaczają pozycję pyska (front, bok, 3/4 i wszystko pomiędzy), jasnozielone kółko to trzewioczaszka (szczęka, nos itd.). Największym problemem może być uchwycenie właściwych proporcji - kwestia żmudnej nauki i rysowania czegoś więcej, niż tylko poniaczy, bo z niewyrobioną ręką i okiem daleko nie zajedziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...