Skocz do zawartości

Konkurs literacko-artystyczny "Najdłuższa noc"


Sosna

Recommended Posts

Na początku chciałem przeprosić, że na wyniki musieliście tak długo czekać. Miałem po drodze od zakończenia konkursu do teraz masę mniej lub bardziej czasochłonnych zajęć nie pozwalających mi zająć się konkursem.

 

Chciałbym też podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie @Arkane Whisper, @Polineks96, @Catniss. Żeby już więcej nie przedłużać oto recenzje:

 

Dolar84:

 

Uszatka:

Spoiler

Arkane Whisper - Uwielbiam twoje opowiadania. Zawsze są tajemnicze, mroczne, a to coś co lubię najbardziej. "Wieczna straż" pod tym względem nie zawodzi. Trzyma w napięciu, wprowadzając czytelnika w sam środek walki by potem powoli tłumaczyć o co chodzi. Pomysł ogromnie przypadł mi do gustu. Styl pisania bez zarzutu. No, może jeden mały się znajdzie: w pierwszym akapicie w oczy rzuciło mi się powtórzenie, ale to tyle. 

 

Catniss - Ciekawy pomysł na przedstawienie Nightmare Moon. Co prawda niezbyt pasuje względem kanonu, ale czy to takie ważne? Szkoda tylko, że aż takie krótkie bo chętnie bym się dowiedziała co w takim razie stało się z Nightmare Moon, że jest taka, a nie inna. Tego mi tu zabrakło. Do stylu nie mam zastrzeżeń. 

 

Polineks96 - Cóż...ten tekst jest dosyć chaotyczny. Za dużo w nim dialogów, za mało rozbudowanych opisów. Ciężko się wczuć w akcję, która pędzi na łeb na szyję. Postać Zua została przez ciebie bardzo spłycona. Pomijając już sam pomysł na imię, którego sens co prawda rozumiem - przepowiednia miała brzmieć dwuznacznie - ale jednak niespecjalnie mi przypadł do gustu. Mogłeś skupić się na samej walce z tą istotą, tłumacząc o co chodzi na przykład rozmyśleniami Twillight w chwilach odpoczynku. 

 

Sosna:

 

Według słów Uszatki recenzje ułożone są od opowiadania, które podobało jej się najbardziej do tego, które podobało jej się najmniej. Także ten Gratuluję zwycięzcy, który proszony jest do zgłoszenia się do @Uszatka, w celu odbioru nagrody.

 

Jeszcze raz dziękuję za wzięce udziału w konkursie i do zobaczenia następnym razem.

  • +1 3
Link do komentarza

Fajnie, że się Wam podobało, a po przeczytaniu recenzji, zasadniczo z wszystkimi się zgodzę.

Uznałem ostatnio, że sceny walki słabo mi wychodzą; a przynajmniej osobiście takie odnoszę wrażenie; więc możliwe, że to jest powodem słabszej, pierwszej "części" opowiadania. Możliwe, że powinienem w opowiadaniu jakoś inaczej rozpocząć akcję, niż walką, ale wyszło jak wyszło. Osobiście jestem z niego dosyć zadowolony, ale sam wiem, że można by napisać lepiej. Może następnym razem :)

Gratuluję przy okazji wszystkim uczestnikom, ponieważ już samo wzięcie udziału w rywalizacji i próba swoich sił są godne szacunku, a ponadto, każdy ma miejsce na podium :D

 

Do następnego razu, kiedy, być może, frekwencja bardziej dopisze :giggle:

  • +1 3
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...