Skocz do zawartości

osu!


Nister

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

WWWskin :3 The most awesome skin. Ale ogarnę ten zmodyfikowany Joy'a :D

 

Btw

Chciałby ktoś zagrać? Zaraz, teraz, kiedyś?

 

Edit

 

Dobra. Ogarnąłem ten zmodyfikowany skin. Z tego co widzę to jedynym co się zmieniło to kursor. I like it :)

Edytowano przez Jonathan Cloud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dostajesz możliwość edycji profilu po wykupieniu supportera, pisze ci wtedy tam takie zgrabne 'edit' SCREEN

Jednorazowe wykupienie supporta odblokowuje tą opcję na zawsze, więc nie trzeba się martwić że po wygaśnięciu to zniknie. Tak samo jak z możliwością zmiany nicku

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam!

Mam nadzieję, że nie jest za późno, aby odpisać w tym temacie.

W ostatnim czasie (max. miesiąc temu) do osu! został dodany update, w związku z którym możliwa jest gra multiplayer aż do 16 osób. Przyszedł mi dziś do głowy pomysł, aby to wykorzystać w sensowny sposób.

Widzę, że jest wielu graczy którzy rozpoczęli grę, i jak każdy nowy ma problemy z ukończeniem easy/normal. Co powiecie na ideę założenia nowego tematu, gdzie moglibyśmy planować wspólną rozgrywkę? Nowicjusze mieliby motywację aby się uczyć, a następnie czerpać radość z coraz lepszych wyników, a zaawansowani pomagaliby im.

Sama gra jest warta treningu, nawet ja się wciągnąłem i gram już ponad rok, którego nie żałuję, jednak granie samemu z czasem się nudzi... 

Mam nadzieję że temat ten jeszcze całkowicie nie umarł, że znajdzie się przynajmniej te 6-8 osób którym ten plan się podoba. :pinkie:

Jeśli macie jakieś propozycje - odpowiadajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nadzieję, że nie jest za późno, aby odpisać w tym temacie.

W ostatnim czasie (max. miesiąc temu) do osu! został dodany update, w związku z którym możliwa jest gra multiplayer aż do 16 osób. Przyszedł mi dziś do głowy pomysł, aby to wykorzystać w sensowny sposób.

Widzę, że jest wielu graczy którzy rozpoczęli grę, i jak każdy nowy ma problemy z ukończeniem easy/normal. Co powiecie na ideę założenia nowego tematu, gdzie moglibyśmy planować wspólną rozgrywkę? Nowicjusze mieliby motywację aby się uczyć, a następnie czerpać radość z coraz lepszych wyników, a zaawansowani pomagaliby im.

Sama gra jest warta treningu, nawet ja się wciągnąłem i gram już ponad rok, którego nie żałuję, jednak granie samemu z czasem się nudzi... 

Mam nadzieję że temat ten jeszcze całkowicie nie umarł, że znajdzie się przynajmniej te 6-8 osób którym ten plan się podoba. :pinkie:

Jeśli macie jakieś propozycje - odpowiadajcie.

Jak dla mnie, to świetny pomysł. Z chęcią pogram (jeśli się uda). Gram już 2 lata i co nie co umiem. :yay:

Mam nadzieję, że znajdzie się wielu chętnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy na większy odzew . :twilight:

Wczoraj rozmyślałem też nad ogólną organizacją (jeżeli plan wypali), i wyszło mi kilka punktów:

 

1: Planowanie rozgrywek. Tutaj miałem problem, ponieważ nie chcę aby w wątku z tym związanym wyszedł śmietnik, jednak wpadł mi podczas pisania tego postu pomysł.

W temacie będę pisał cały czas w jednym poście (jeżeli post można edytować nieskończenie wiele razy), w którym będzie kilka propozycji dni i godziny rozgrywki.

Max. 15 osób (+ ja) (Jeżeli będzie więcej chętnych, założony zostanie 2-gi temat) napisze post, a w nim czas w którym odpowiada mu rozgrywka. Pora będzie wybierana większoscią(Jak większość rzeczy) (Przykład: jeżeli 7 osób głosowało na np. Niedzielę o godzinie 17, a 9 na Sobotę o 19, Spotkanie będzie ustalone na Sobotę o 19.) Tak jak wyżej pisałem, będę prosił o aktualizowanie odpowiadającej daty w jednym i tym samym poście.

 

2: "Zbiór podstaw i porad dla początkujących" - byłby to kolejny temat, w którym zostałyby zapisane wszytkie rady i podstawowe zasady rozgrywki w osu!, aby nowicjusze jak najlepiej rozpoczęli przygodę z tą grą. Jeśli się plan sprawdzi, wybiorę kilka osób, które będą też odpowiadać w tym zagadnieniu na pytania.

 

3: "Co jeśli będzie więcej/mniej (niepotrzebne skreślić), niż 16 chętnych?" - Odpowiedź jest prosta. Jeżeli będzie więcej osób, chociażby 19 (16 w standardzie, 3 które chciałyby dołączyć), to w większości przypadków nie będzie problemu. ponieważ jak wiadomo nie każdy da radę być o określonej porze. to właśnie te 3 osoby będą mogły "zastąpić" nieobecnych.

W przypadku minimum 24 chętnych, będą możliwe 2 opcje: podzielenie się na 2 grupy po 12 osób, lub jedną szesnasto- i jedną ośmio- osobową grupę. W tym wypadku zadecydują wszyscy.

 

4: "Czy gra będzie zabezpieczona hasłem?" - Najczęściej będzie tak, że równe 16 członków "grupy" nie będzie mogło być w tym samym czasie, przez co są trzy opcje wyboru:

 

a) - Zabezpieczenie hasłem, czyli gra będzie się odbywać bez "gości" (przypadkowi ludzie, którzy dołączą)

b) - Gra będzie otwarta, czyli ktoś będzie mógł wypełnić puste miejsca.

c) - Puste miejsca zostaną wypełnione przez mniejszość chętnych.

 

W obydwu przypadkach zadecydują jak wyżej wszyscy.

 

Wydaje mi się że napisałem najważniejsze rzeczy, które będę chciał napisać od nowa, aby były łatwiejsze do zrozumienia.

 

Czekamy na odzew, są już 3 osoby, jeżeli dołączy jeszcze minimum 5, ruszamy z projektem.

 

Pozdrawiam!  :pinkie:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo mama yo ciotka!

Też sobie pogram z jakąś rastamanią, ale obawiam się, że będzie piosenki będą dla mnie wolne, bo większość graczy nie ma powyżej 30 lvl, a ja mam 94 i gram dwa lata, ale i tak jestem chętny. Kompa miałem w naprawie i przez 2,5 miecha nie grałem tak więc skill mi trochę spadł. W tej sytuacji to dobrze, ale ogólnie nie ;). Mój nick to FrendzeLPL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie pogram z jakąś rastamanią, ale obawiam się, że będzie piosenki będą dla mnie wolne

 

 

A od czegoż to jest DT+HR?  :crazytwi:

 

 

z chęcią zagram, oraz mój kolega nicków nie podam z przyczyn prywatnych

 

 

 

Nie żeby coś, ale nie wydaje mi się żeby granie bez podawania nicku było możliwe...  :twilight3:

 

Nieważne, 7 osób już jest. Jeżeli to możliwe chciałbym poprosić o poinformowaniu przez was swoich znajomych chociażby z forum, jednak tych, których serio mogłoby to zainteresować. Nie chciałbym akcji w stylu "3 rozgrywki i zespół się sypie".

 

Wyczuwam że to może się udać, więc zabiorę się za projektowanie tematu dotyczącego porad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może misiek z nami zagra? Jest bardzo dobry, a co do DT to cały team musi mieć. Nie da się ustawić na jednego playera jak HD czy FL :/ A tak swoją drogą czy będziemy grać w 0108? Jeżeli nie to mnie to nie przeszkadza, bo kiedyś przechodziłem, ale teraz mam problemy ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek farmi S'ki, o jakiejs bardziej zaawansowanej grze nie bedzie mial wiekszego pojecia :rainderp:

Bardzo chetnie bym pomogl z tworzeniem tematu z poradami, troche sie tego uzbieralo przez ostatnie pare lat... jednak aktualnie jestem bez kompa ;-;

Ale akurat w osu nie ma okreslonej rzeczy ktora pomoze wszystkim, to wszystko zalezy od sprzetu(wygody) i cierpliwosci, umiejetnosci przychodza z czasem.

moznaby to zrobic w formie Q&A ,pomagajac przy okreslonych przypadkach stworzymy po jakims czasie liste ktora pomoze wszystkim, a jak nie to zawsze mozns zadac kolejne pytanie ;]

gome za wszelkie bledy i literowki, korzystanie z forum na moim fonie to drzazga w tylku (pisalem ten post 4 razy bo dolphin musial sie zrestartowac -_- )

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry, a co do DT to cały team musi mieć.

 

 

Tryb "Free Mode", czyli każdy wybiera sobie mody takie, jakie chce.

 

 

Ale akurat w osu nie ma okreslonej rzeczy ktora pomoze wszystkim, to wszystko zalezy od sprzetu(wygody) i cierpliwosci, umiejetnosci przychodza z czasem.

moznaby to zrobic w formie Q&A

 

 

Chodzi mi właśnie bardziej o Q&A, a pisząc porady mam na myśli uświadomienie początkującym że można grać tylko myszką jak i z pomocą klawiatury.

Co do samej "Księgi Podstaw i Porad" to dzisiaj jeżeli będę miał czas to powinienem jeszcze tego samego dnia wstawić nowy temat.

 

@up a czy byłbyś może zainteresowany rozgrywką? Tu chcę oczywiście dopisać że z czasem wybierać będziemy co raz to trudniejsze mapki, kto wie, może ktoś z nas przebije WWW... choć szanse marne.  :crazytwi:

 

 

A tak swoją drogą czy będziemy grać w 0108

 

 

Poprosiłbym o wytłumaczenie, tyle czasu gram w osu i wciąż nie znam tego "czegoś".  :shrug2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0108 to dosyć znany mapper, jego beatmapy oznaczone tym poziomem są zwykle dosyć wymagające. Tak samo jak mapy [skystar] są najtrudniejszymi diffami od Amamiya Yuko

Przebicie wolfa nie jest niemożliwe, od zmiany na PPv2 nie angażuje się już tak jak kiedyś... Na upartego nawet ja mógłbym go dogonić... za jakieś 3 lata xD

A co do rozgrywki... Bardzo chętnie... Ale jak już wspomniałem nie mam w tym momencie żadnego komputera i ten fakt się nie zmieni w najbliższym czasie, brakuje mi hajsu na nawet najtańszego notebooka. Jak już zalatwie sobie komputer nie będzie z tym najmniejszego problemu ;]

Przynajmniej jest już tyle dobrze że forum mi już działa na Tapatalku więc jak temat z poradami powstanie to będę odpowiadał na bieżąco :v

PS

"Free Mods" a nie 'Free Mode'

Tak czy siak DT na tym nie weźmiesz ;]

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę mogę powiedzieć tyle: Bez tableta szansa na pobicie wolfa jest mniejsza niż znikoma. :rainderp:

Ja osobiście może i kupiłbym tableta, gdyby nie fakt że musiałbym go używać lewą ręką (tak, niestety jestem leworęczny), a trenowanie z modem auto pilot jest ciężkie, bo te przejścia od slidera do slidera są takie... nienaturalne... no i oczywiście spada efektywność w naciskaniu klawiszy.

 

Co do 0108 to się zobaczy, mam kilka utworów które on zmappował i owszem, są wymagające, jednak w mojej opinii to jednak ztrot jest największym szaleńcem jeśli chodzi o tworzenie beatmap (If you know what I mean  :interesting: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie żeby coś, ale nie wydaje mi się żeby granie bez podawania nicku było możliwe... 

 

Chodziło mi bardziej o to, że niektórzy z tego forum mnie nie lubią, dlatego wole od razu nie podawać nicku,

 

'FrendzeLPL', dnia 29 Cze 2014 - 11:01 PM, napisał:snapback.png

Jest bardzo dobry, a co do DT to cały team musi mieć.

 

 

Tryb "Free Mode", czyli każdy wybiera sobie mody takie, jakie chce.

 

DT nie da się dać na Free Mods, ponieważ zwiększa to szybkość piosenki i każdy to musi mieć

Mody które nie muszą mieć wszyscy to HR, FL, HD, Easy, Relax itp. chyba tylko DT muszą mieć wszyscy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scarred

Gówno prawda

Jeśli jesteś tak przekonany wyzszoscia tabletu popatrz sobie jak gra nasz kapitan OWC - Fartownik, ewentualnie na to jak gra Amai

A mapy Ztrota zostawię bez komentarza, wystarczy zagrać jedną żeby znać wszystkie z nich, nie wychodzi poza prostą rytmike :ming:

@up

DT i HT, reszta może być wybrana zawsze (a bug z SDHR na multi dalej nie naprawiony :v)

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...