Skocz do zawartości

osu!


Nister

Recommended Posts

DT i HT, reszta może być wybrana zawsze

 

 

Na multi nie gram, więc nie wiedziałem o tym, choć dziękuję za wyjaśnienie.

 

 

Gówno prawda

Jeśli jesteś tak przekonany wyzszoscia tabletu popatrz sobie jak gra nasz kapitan OWC - Fartownik, ewentualnie na to jak gra Amai

 

 

Nie mówię że tablet jest najlepszy, ale większość graczy wybiera właśnie ten sposób gry. Wyższość tableta mogę stwierdzić na "LeaF - I" , dokładnie poziom Terror, gdzie w Top 50 zaledwie 3 osoby korzystały z myszki. reszta tablet + klawiatura. Znalazłoby się parę innych map gdzie ukończenie mapy jest niemalże niemożliwe myszką, jednak nie jest ich za wiele.

 

Oczywiście to moje subiektywne odczucie, co do ztrota to tak, jego mapy są przewidywalne, jednak osobiście mam z nimi problemy, mimo iż na innych mapach jumpy wychodzą mi całkiem dobrze. On jumpy tworzy na wygląd banalne, a w praktyce wymagają precyzji. Dobrze pamiętam jak po ósmej próbie ukończenia "Babs Seed - ztrony" ze złości zrobiłem RageQuita, bo znowu nie trafiłem jednego hit-circle'a w jumpie (wciąż subiektywna ocena). Wracając do tematu tabletu. Insane'y z AR:9 może i daję radę ukończyć, jednak jeszcze nie zrobiłem żadnego na minimum połowę całego combo. Może to przez to że mało próbowałem, jednak chciałbym spróbować zagrać na tablecie. :fluttershy3:

 

Edit: projekt "Rytmicznej Księgi Porad" prawie gotowy, za max. godzinę napiszę temat. Napisane krótko zwięźle i na temat, jak narazie napisałem najważniejsze rzeczy, jednak będzie ona stopniowo wzbogacana. Poszukuję osób które znają się na Catch the Beat, Osu!Mania i Taiko, które mogłyby napisać "Uniwersalne Porady" (wskazówki, które przydadzą się każdemu) do wymienionych trybów gry.

Edytowano przez Scarred
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tryb standardowy mało gram, ale coś tam "umię" i mogę coś powiedzieć.

 

Co do tabletu i myszki... pal licho czym grasz, mam tablet, ale ostatnio wróciłem do myszki. Czemu? :dunno: Jak wolisz, tak graj. Mnie jedne mapy idą lepiej na myszce, inne na tablecie, więc tu moja opinia jest podzielona.

Co do sprzętu mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że mechaniczna klawiatura dużo daje.

 

Wskazówka ogólna chyba jest jedna "Jak chcesz się nauczyć grać, rzuć się jak najszybciej na insane'y". Szczególnie przydatna w ctb (siostra grała easy... jakimś cudem kończyła. Normal przychodził naturalnie i bez większych trudności jak w przypadku easy).

 

A jeśli chodzi właśnie o CTB to piszcie do mnie :rainderp: Chętnie jakoś pomogę/zagram (gra po sesji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych trybów to bez problemu ktoś się znajdzie do pomocy.

Do manii mamy Modrena (pan popisowe 7K na impossibru, dalej jestem pod wrażeniem ;]), w owocki męczą głównie Xyz (nie wiem czy jeszcze gra) i Kułot. W taiko może być problem, z tego co mi wiadomo tylko Nishi u nas coś o tym wie. Zaś jeśli chodzi o standard... Na tym polu akurat ja mam ogromne doświadczenie, więc jak napotkacie jakiś problem to pytajcie śmiało ;]

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W taiko może być problem, z tego co mi wiadomo tylko Nishi u nas coś o tym wie

 

Cóż, do Taiko zawsze można przetłumaczyć jeden z poradników znajdujących się na oficjalnym forum, czym ja mogę się zająć.

 

Więc obecnie 8 osób byłoby chętnych do gry, z czego jedna w późniejszym czasie (tak Jim o tobie mowa), więc temat o którym pisałem mogę jutro założyć, jednak dla pewności prosiłbym o potwierdzenie chęci wzięcia udziału. Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany to gorąco zapraszam.  :pbpt:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego Q&A to według mnie ten pomysł wydaje się trochę płytki.

Jak ja zacząłem grać to już wiedziałem o co chodzi, bez większych problemów. Jedyne w czym można by było doradzić według mnie to w wykonywaniu streamów/jumpów, czym grać, że należy używać klawiatury itp.

Mechanika tej gry jest prosta więc nie widzę potrzeby tworzenia takiego działu. Najwięcej by pewnie było pytań typu "a co to DT?" "a ar10 to co?" "o co chodzi z tym WWW?" itd.

 

Teraz tak właśnie wpadło mi do głowy, że fajnie byłoby zrobić ranking na forum. To by na pewno pomogło w odnalezieniu partnera do gry i porównania. Nic wielkiego. Jeden temat, w którym byłaby po prostu lista. Nic więcej.

 

Jeżeli chodzi o inne tryby to jakoś mnie do nich nie ciągnie. Gram tylko standard. Raz na ruski rok zagram w osu!manie i taiko, ale catch the beats w ogóle nie gram. Jbc. gram na tablecie od 1,5 roku, ale miałem wymuszoną 2 miesięczną przerwę spowodowaną brakiem kompa i nie mogę odzyskać skilla (spadłem o 4k!), i radzę grać na tablecie. Oczywiście są dobrzy myszkowcy, ale uważam, że tablet jest rozsądniejszą opcją, nawet pomimo, że z początku trudno go ogarnąć, chociaż prawdę mówiąc w pół miesiąca osiągnąłem na tablecie lepsze wyniki, niż na myszcze w 2 miechy.

 

A tak btw. to grajcie codziennie, bo jeżeli nie TLDR to widzicie na moim przypadku, jakie są tego skutki. Nawet jak wam sie nie chce to na siłe te 10 piosenek.

 

Ale się rozpisałem...

 

A właśnie! To jest forum mlp, ale mam nadzieję, że bedziemy grać piosenki typu nightcore, vocaloid, nanahira itd. Bo jak było wcześniej napisane piosenki ztrota są strasznie prostolinijne i monotonne, a na dodatego tego wolne...

Edytowano przez FrendzeLPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A właśnie! To jest forum mlp, ale mam nadzieję, że bedziemy grać piosenki typu nightcore, vocaloid, nanahira itd. Bo jak było wcześniej napisane piosenki ztrota są strasznie prostolinijne i monotonne, a na dodatego tego wolne...

 

Po pierwsze: jeżeli nie zauważyłeś to jest kilka osób które dopiero rozpoczęły grę w osu!, i nie dadzą one rady odrazu przejść chociażby "Alex S. - My Little Pony Intro (Glitch Remix)" (wziąłem pierwszy lepszy przykład), więc chciałbym aby one stopniowo się uczyły. Nie sądzę żeby granie normali chociażby na HR+HD było nudne, w poprzednim tygodniu znajomy rozpoczął grę, graliśmy normale, i szczerze powiedziawszy granie HR+HD sprawiało mi frajdę. Mówię tu o takim graniu 4fun, połączonym z rozwijaniem umiejętności nowicjuszy.

 

Nie chcę przez to powiedzieć, że nie będziemy grać hardów/Insane'ów, bo z czasem i te poziomy będą oni musieli opanować. Co do beatmap (nienawidzę słowa "piosenka"..) to tak, z pewnością będziemy grać chociażby Hatsune Miku, muzykę z serii Touhou itp., jednak nie zapominając o muzyce fandomowej.


Wracając do tego Q&A to według mnie ten pomysł wydaje się trochę płytki.
Jak ja zacząłem grać to już wiedziałem o co chodzi, bez większych problemów. Jedyne w czym można by było doradzić według mnie to w wykonywaniu streamów/jumpów, czym grać, że należy używać klawiatury itp.

 

Poprzez Q&A mam na myśli odpowiadać na pytania dręczące graczy, nie tylko o podstawowe rzeczy ale też właśnie jumpy, streamy itd.

 


Teraz tak właśnie wpadło mi do głowy, że fajnie byłoby zrobić ranking na forum. To by na pewno pomogło w odnalezieniu partnera do gry i porównania. Nic wielkiego. Jeden temat, w którym byłaby po prostu lista. Nic więcej.

 

Jeżeli jesteś aktywny na forum to możesz stworzyć takowy temat, ja nie mam narazie za wiele czasu, no i ranking ten musi być aktualizowany minimum co 2-3 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego Q&A to według mnie ten pomysł wydaje się trochę płytki.

Jak ja zacząłem grać to już wiedziałem o co chodzi, bez większych problemów. Jedyne w czym można by było doradzić według mnie to w wykonywaniu streamów/jumpów, czym grać, że należy używać klawiatury itp.

Mechanika tej gry jest prosta więc nie widzę potrzeby tworzenia takiego działu. Najwięcej by pewnie było pytań typu "a co to DT?" "a ar10 to co?" "o co chodzi z tym WWW?" itd.

Uwierz mi, w takim Q&A nawet ludzie którzy grają po kilka lat moga się czegoś dowiedzieć.

Moge nawet przedstawiać techniczne aspekty zliczania wyników oraz określania PP za mapę, rzeczy które są przydatne do efektywnego bicia rankingu... o których 80% graczy nie ma najmniejszego pojęcia :v

Sam jeszcze nie tak dawno temu myślałem że takie coś to będą pytania "A czemu klikamy kółka a nie kwadraty"... Jednak wystarczy tylko odrobine zainteresować się tym tematem i nawet do takiego bezsensu można zrobić godzinny wykład (dlatego lepiej na razie mnie nie pytajcie o zastosowanie matmy w osu, czaszki wam zadymie swoją paplaniną :drurrp: )

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej to czytam, to zdaje sobie sprawe, że zupełnie nic z tego nie rozumiem.

Mój brat nie ma tableta i nawet nie używa klawiatury, a ma 60-70 miejsce w polsce...

Edytowano przez Ihara
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiał Yoshi: Tableta to taka duża tabletka... No chyba że chodzi ci o tablet

Jakos średnio możliwe (wcale) mi się wydaje dojście do takiej pozycji bez używania klawiatury. Podrzuć nick to sprawdze jak to zrobił ;]

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well... nie wiem jak ja to czytałem że mi wyszło że gra na tablecie bez klawiatury :ming:

Twój brat należy do wymierajacej rasy myszkowców z solidnym acc, zadko dzisiaj spotkac kogoś takiego :rainderp:

(i wychodzi na to że muszę się poprawić na pavor nocturnus :drurrp: )

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Well... nie wiem jak ja to czytałem że mi wyszło że gra na tablecie bez klawiatury

 

Nie martw się, nie jako jedyny tak to przeczytałeś.:ming:

Jednak nie zapominajmy, że legendarna rasa myszkowców wykorzystuje myszki na których możliwe jest szybkie naciskanie obu przycisków (mój Titanum Goblin się zdecydowanie do tego nie nadaje  :rainderp: ), no i są one precyzyjne.

 

To też świetny przykład, że jeśli grasz na tym na czym lubisz, to możesz ugrać wyniki równe profesjonalistom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, detale.  :fluttershy5:

 

Co do tego rankingu, mógłby ktoś, kto jest aktywny, stworzyć taki temat? Jeżeli nie ma chętnych to mogę się tym zająć, jednak obecnie nie będę miał za dużo czasu.

Edytowano przez Scarred
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze w tym jakiegoś większego sensu

Moznaby niby wziąć bannery z osu.ppy.sh graczy ktorzy są u nas aktywni i to jakoś ustawić.... Ale akurat w osu można w zgarnąć kilkadziesiąt tysięcy miejsc rankingowych w kilka godzin, uaktualnianie tego byłoby wrzodem na tyłku :v

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do myszkowców.
Myszkowcy wymierają tylko dlatego, że tym stylem gra się najciężej. Mam nawet porównanie: Ja i JimJoy zaczęliśmy grać w podobnym okresie czasu, nawet mamy podobną liczbę zagrań. Ja gram tylko myszką i potrafię wygrać jakieś tam insane'yale ledwo, a JimJoy używając tableta stawia znacznie wyższe progi. Według mnie tylko dlatego rasy myszkowców jest coraz mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajmy, myszką Insane'a co ma nawet te AR:8 to nawet ja na S'kę z full combo wyrobiłem (choć wciąż twierdzę że gram gorzej niż but  :ajawesome: ), nawet dałem radę ukończyć "Nico Nico Douga - U.N. Owen Was Her?", mimo iż na "D".  :fluttershy5:  Na AR:9 kiedy to w większości map zaczynają się jumpy "strefowe" (nie biegasz po całej mapie a po max. 1/4 i następne kółka są po skosie) to dopiero zaczynają się problemy.

Jeżeli się uda to może w tym miesiącu się zbiorę i zakupię jakiś tablet, choć nie powiem - 3 porty USB to według mnie stanowczo za mało. :facehoof:

Edytowano przez Scarred
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię, NIGDY nie bierz mnie jako porównania. W moim przypadku to nie tablet robi różnice tylko ośli upór. Jak widze że jakaś mapa sprawia mi problem to jest po prostu:

Pierwsze 10 prób:"...:

20: "ku*wa, przejdę to"

40: "ku*wa, przejdę to"

75: "ku*wa, przejdę to..."

100+: "KU*WA, PRZEJDE TA PIEPRZONA MAPĘ!!!"[...]

I mecze ja aż mi się w końcu uda

Jeżeli widzę że w którymś momecie nie mam szans to mapa ląduje w kolekcji "ku*wa przejść to" i wracam do niej po kilku tygodniach z pełną para.

Na samym początku postawiłem sobie za wyzwanie Big Blacka, jako jedną z najtrudniejszych istniejących map, że kiedyś ja przejdę. Wyobrazcie sobie jaka to satysfakcja jak po ponad półtora roku to się udaje ^^

Scarred, nie kupuj tabletu dopóki nie będziesz wiedzial czy bedzie ci na nim wygodnie, szkoda kasy

I taki informatyczny życiowy cheat:

Można korzystać z wyjścia e-sata (jest w większości nowszych laptopów) jak że zwykłego USB 3.0 ;]

I jeszcze słowo a'propos myszkowców:

Myszką wcale nie jest ciężej, to tylko pozorne stwierdzenie. Opinię że mysz jest gorsza wzięła się z tego... Powiedzmy sobie szczerze... Czy jak jesteście ja jakiś jutubach i ogladacie osu... Widzieliście kogoś z tabletem kto gra źle? Ludzie zaczęli uważać że muszą mieć tablet żeby być lepsi etc, poszły płoty że to bardziej pecyzyjna forma gry blah blah blah... Gówno prawda, tak jak z bronią- wszystko zależy od ręki która to trzyma

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-sata? Nie w tej Toshibie ;_; Jak już jesteśmy na moment przy tym temacie, nie wiem jakim cudem kupiłem lapka który miał mieć 1024 MB w pamięci karty graficznej, a w ostatnim tygodniu sprawdzając parametry widziałem stwierdzone 2.92 GB :ming:

 

A co do tabletu, jest właściwie jakiś sposób żeby sprawdzić czy będzie dla mnie wygodny?

 

Edit: Co do portów USB, mógłbym się zdecydować na ROZSĄDNY zakup Huba USB, bo ostatnim razem jak kupiłem kartę dźwiękową od LogiLinka to do tej pory rozpaczam nad tym  :fluttercry2:

Edytowano przez Scarred
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko dostanie go w swoje łapki i pomacanie go porysianie na nim. Ja swojego bambusa kupiłem do grafiki... Po czym stwierdziłem że myszka jest lepsza do wektorów :ming: Ale zdążyłem się do niego wtedy już na tyle przyzwyczaic że był wygodniejszy od myszki do normalnej obsługi kompa :rainderp:

Kup hub na 20 USB 3.0

Są takie fajne listwy, wpinasz je do kompa i kontaktu :kappa:

Tapnięte z tej pieprzonej niedziałającej cegły jaką jest Xperia Tipo

Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kup hub na 20 USB 3.0

 

Czemu nie, potem się będę zastanawiał co zrobić z taką ilością USB.  :crazytwi:


Hmmm... Ja gram myszką 2 lata, 85 lv i jakoś udaje mi sie przejść (bardzo) proste insane.

 

Myszki nadają się do wykonywania Insane'ów, nawet z AR:9, pod warunkiem że jumpy nie są "dostosowane" dla tabletów, nawet na full combo.

Zainteresowało mnie teraz też, jakby wykorzystać efekt sugestii w osu!, bo jednak jakby nie patrzeć to najwięcej zależy od nas, i naszych umiejętności.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...