Skocz do zawartości

osu!


Nister

Recommended Posts

Dun car' bout links.

 

Chciałbym się nauczyć grać osumanię i pytanie do kogoś kto już trochę w to grał, nie idzie mi najlepiej granie na 7 klawiszach, głównie przez ten środkowy... Wiem, że na to o co teraz pytam po części sam sobie odpowiadam.

 

Część ludzi gra cztery klawisze na jednej ręce na drugiej trzy (np. L:qwer P:jkl) a część gra z środkowym pod spacją. Który z tych sposobów jest "wydajniejszy", czy jest między nimi jakaś różnica w późniejszej grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: sposób grania w którym wykorzystuje się mały palec (czyli styl: qwer jkl) jest wygodny tylko na łatwych mapach. Styl ze spacją jest wygodniejszy już na trudniejszych mapach np. gdy zaczniesz napotykać streamy itp. Chodzi mi o to, że kciuk będzie w stanie o wiele więcej wytrzymać niż mały palec. Dlatego stwierdzam, że ten "wydajniejszy" sposób to ten ze spacją (np. sdf [space] jkl). Ja używam tego sposobu grania, a gdybym grał stylem bez spacji to nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jakbym mógł sobię złamać mój mapy palec grając mapy na mój poziom.

Napisałeś, że nie idzie Ci granie na 7K przez ten środkowy... Szczerze mówiąc, nie spotkałem gracza chcącego się nauczyć grać na 7K nie pisząc, że przez spacje nie idzie mu lol. Najłatwiejszą beatmapą na poćwiczenie grania 7K jest ta mapa. Umiejętność grania przyjdzie z czasem.

W skrócie: graj ze spacją i praktyka czyni mistrza.
PS. Czy nie powinieneś o to zapytać w rytmicznej księdze porad?

Edytowano przez Modren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

https://www.facebook.com/pages/Na%C5%82owgowo-gramy-w-Osu/372087872970780 stronka na której będę wrzucał jakieś fajne mapy i czasem skiny. Zachęcam do podsyłania ss'ów z waszych przejść tych map  :) jak będzie nas dużo to od czasu do casu jakieś gry multi się zorganizuję : )

A co do skina Kuoth to polecam tego : https://www.mediafire.com/?ep8296o6jzdyfj6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Mugłbym
poszczegulne

:facehoof:

 

Możesz równie dobrze grać na myszy jak na tablecie, to zależy tylko od preferencji

Grając na myszy ustaw w osu prędkość x1.0, w windowsowym menu też (opcje myszy, x1.0 to sam środek, bodajże 7 kreska z 15)

To chyba wszystko co jest potrzebne do szczęścia na myszy

 

Jeśli masz potężniejszą mysz to możesz pobawić się ilością DPI jeśli chcesz żeby kursor poruszał się szybciej/wolniej (DPI - ilość skanów na cal. Im więcej tym szybciej mysz porusza się po ekranie)

Have fun

Edytowano przez JimJoy
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...