Skocz do zawartości

Zapiekanki człowieka biednego


Servant Saber

Recommended Posts

Zapiexy przepisu kuzynki Agleci, ale z turbo odpicowaniem. Wg. jej przepisu zapiekankę powinno dać się zrobić z tego co znajdziemy w domu, wg. moich modyfikacji staje się to daniem, którym najesz się na kolejne 16 godzin :interesting: 
Składniki, które obejmują wersję rozszerzoną oznaczę gwiazdką.


S K Ł A D N I K I

  • 2-4 bułki [1 bułka = 2 zapiekanki]
    • w sumie to obojętnie jakie, byleby miały jak najbardziej płaską górę i dół, ja używam kajzerek
  • masło ★
  • przyprawa do pizzy i zapiekanek (lub po prostu mieszanka Twoich ulubionych przypraw) ★
  • MJENCHO
    • to trochę nieprecyzyjne bo to zależy co lubisz, od siebie polecam parówki lub salami
  • warzywka ★
    • też zależy co lubisz: pomidory, cebula, ogórek kiszony, oliwki, kukurydza, cokolwiek 
  • pieczarki ★
  • ser!
    • tu też zależy jaki lubisz, ja polecam bardzo ser gouda, morski, salami lub mozzarella

 

P R Z Y G O T O W A N I E

  1.  Pokrój bułki na pół, resztę składników jak Ci się podoba, rozgrzej sobie piekarnik
  2. Ułóż składniki wg. schematu bułk -> masło -> przyprawy -> warzywka -> mjencho -> pieczarki -> ser
  3. Ułóż na blaszce do pieczenia wyłożoną folią aluminiową lub papierem do pieczenia. W przypadku tego pierwszego polecam posmarowanie dołu zapiexów olejem lub innym tłuszczem
  4. Wsadź do piekarnika na... :rainderp: 
    W domu mam dość stary piekarnik i z racji wieku starła się podziałka przy gałce - gdy włączamy piekarnik, to nie znamy jego temperatury, czas zawsze też na oko xD Przy zapiexach stosuję zasadę "trzy minuty po roztopieniu się sera"
  5. Wyjmij z piekarnika i zjedz :party: 

 

/podrzuciłabym zdjęcie, ale nie mam ;-; /

Smacznego :yay: 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba kaloryczna! :D Przez święta nabrałem trochę za dużo i mimo, że dalej mieszczę się w ubraniach z przedziału S to zapięcie paska na tą dziurkę co zwykle jest już problematyczne, więc nie skuszę się na to danie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam pomidorów, pod wpływem wysokiej temperatury się zagotują i będą trochę jak sfermentowane, chyba że się je ususzy, ale lepiej po prostu dodać jakiś sos pomidorowy. Kukurydza bywa mdła i psuje smak, chyba że się kupi taką z kolby, nie z puszki. Oliwki to już jest w ogóle dziadostwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...