Skocz do zawartości

Nasze marzenia i oczekiwania co do VII sezonu


Lyokoheros

Czy chcesz by Sunset wróciła do Equestrii w VII sezonie?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy też chcesz by Sunset wróciła do Equestrii w VII sezonie?



Recommended Posts

Aż się dziwię, że takiego temato jeszcze nie ma... no to go założę. 

Pewnie każdy ma swoje oczekiwania i/lub marzenia co do VII sezonu i tego co się w nim stanie. Tak więc czemu by się tym nie podzielić. Wiadomo, wpływu na jego kształt to nie będzie miało żadnego... ale zawsze fajnie sobie pogdybać i pomarzyć.. 

Sam powiem, że nawet... stworzyłem własną - niemal kompletną wizję 6 serii. Choć oczywiście poza dwuczęściowcami(i jednym odcinkiem, który powinien być po pierwszym) kolejność jest w sumie nieustalona, bo nie ma większego znaczenia(tam gdzie ma podany jest numer/numery odcinka w nawiasach kwadratowych). Niekiedy mam tytuły odcinków(wtedy są oczywiście w cudzysłowiu), niekiedy tylko o czym by były:

-[1 i 2] "Spotkanie po latach" - do Equestrii powraca stary wróg(jakiś nowy antagonista, może ze starszych generacji np Catrina), pokonany niegdyś przez Lunę i Celestię(a może nawet ich poprzednika?), na pomoc zostaje wezwana Sunset Shimmer... która jak się okazuje podczas swojego pobytu w świecie ludzi stałą się alikornem...
-[3]"Stare i nowe znajomości" - Sunset i Starlight się lepiej poznają, okazuje się też, że Sunset jest dawną znajomą Sunbursta, któremu dokuczała w szkole magii...
-"Wielka misja Sunset" - Sunset otrzymuje misję od Znaczkowej Mapy
-o staniu się alikornem przez Celestię i Lunę*
-o zyskaniu znaczków przez Celestię i Lunę*
-o przemianie w Nightmare Moon, z perspektywy Celestii w odcinku piosenka "The Moon Rises" a na końcu "Kołysanka Dla księżniczki" i "Odpowiedź Luny"(ta wiem, że to by było troche dużo na jeden odcinek... te 3 piosenki razem mają prawie 15 minut... ale może ten jeden raz mogłaby powstać "wersja reżyserska" odcinka? Byle zdubbingowana)*
-o odnalezieniu Cadance i jej przemianie w alikorna*
-odcinek o nowym królestwie podmieńców
-3 misje znaczkowej mapy
-odcinek z rodzicami Rainbow

-Sunset chce odnaleźć swojego starego smoka, którego porzuciła opuszczając Equestrię, ale to nie będzie takie łatwe, a nawet jeśli jej się uda nie znaczy to, że będzie on zadowolony z ponownego spotkania...
-odcinek o odrodzeniu Griffonstone i wyborze nowego króla dla odradzającego się królestwa
-"Sobowtóry" - wizyta ludzkich przyjaciółek Sunset w Equestrii
-"Kuce Lotu i Magii" - Znaczkowa Liga(może z Babs?) i Button zostają wciągnięci do wnętrza gry podobnej do Heroesów... i jedynym sposobem na wyjście jest jej wygranie(a odpowiedzialnym za to wszystko jest Discord)
-"Za naukę i muffiny" - odcinek o bohaterach drugoplanowych. Equestrii zagraża wielka katastrofa, której tylko Derpy i Doktor mogą zaradzić...
-odcinek o Discordzie nie wiem jaki, ale co to by była za seria bez odcinka o władcy chaosu?
-[25 i 26] "Tajemnica przebaczenia"** - Chrysalis powraca by się zemścić, zabić Thoraxa i odzyskać władze nad rojem, zostaje jednak pokonana i się nawraca, w dużej mierze dzięki Sunset, co sprawia, że powstaje Siódmy Element - Element Przebaczenia/Nawrócenia. Jego moc oczyszcza Chrysalis nadając jej nową formę, zostaje ponownie przyjęta do roju i zaczyna wspólne rządy z Thoraxem

taką:

Spoiler

360px-Queen_Chrysalis_by_artist-dalagar.

No powinno być 26 ale na tyle pomysłu nie miałem, zostało jeszcze 5

I tak 4 odcinki, przy których jest * to takie odcinki retrospekcyjne, może byłby jakiś początek o tym że Celestia/Luna/Cadance zaczyna opowieść, ale właściwa akcja odcinka działaby się w przeszłości. 
**w tej kwestii mam do powiedzenia tylko jedno... TO TYTUŁ ROBOCZY!

 

 

 

[i tak przy okazji założyłem ankietę co do najbardziej upragnionego przeze mnie wątku VII serii - powrotu Sunset!]

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że sezon będzie pozytywnym zakończeniem, ale nie stawiałbym na tyle atrakcji ile przedstawiłeś w poście. Nie wybiegałem tak myślami co do przyszłości nowego sezonu, ale chciałbym przynajmniej odcinek dla Celestii, nowego Królestwa Changelingów, coś więcej o rodzinie niektórych z mane 6  i finał bardziej zaskakujący niż w poprzednim sezonie. 
A co do ankiety to dałem nie, ale z tego co wiem to głos można zmieniać, więc rozważę zmianę jak już dowiem się kim jest Sunset. Póki co wiem, że to postać z Equestria Girls, a nie oglądałem żadnej części i nie lubię łączenia tych uniwersów :P  Może w końcu się za to zabiorę i zmienię zdanie ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz, która jest w moim odczuciu pewna to fakt, że szanse na powrót na stałe Sunset do Equestrii są niemal zerowe. Czemu? Sunset jest kluczowym elementem serii EG i nagłe wsadzenie jej do serialu skutkowałoby pewnie brakiem zainteresowania wspomnianą serią Equestria Girls. Są osoby w fandomie, które oglądają te filmy tylko dlatego, bo Sunset w nich występuje, a to już jest dobry chwyt, aby nie kombinować ze zmianami w tej serii. Co najwyżej możemy oczekiwać shortów lub filmu gdzie Sunset do Equestrii wróci, przeprosić Tie, poprosić o pomoc Twi, bo jakieś draństwo zaatakowało świat ludzi lub ona sama ma jej pomóc... ale nie widzę dla Sunset stałego pobytu w Equestrii niestety :fluttersad:. Marketing oraz przyczyny filmowe, bo ekranizacje bez Sunset nie byłyby pewnie takie same, a ludzkie odpowiedniki main6 byłyby trochę osamotnione bez jej towarzystwa.  

 

Wiemy na pewno, że będzie nowy antagonista. Więcej tutaj, ale spoiler, więc uwaga:

 

Zaś co do moich oczekiwań:

- Mam nadzieję, że będą odcinki o nowo odmienionych changelingach jak i przedstawiona ich historia gatunku,

- Chrysia wraca, żeby zemścić się na Starlight. Ciekaw jestem jak to twórcy rozwiążą,

- Nie wiem czemu, ale chciałbym, aby Gabby oraz Gilda znów się pojawiły. Szczególnie Gabby, bo była rozbrajająca, 

- Odcinek poświęcony stricte Sunburstowi oraz Starlight. Początek 6 sezonu był taki nijaki i był zaledwie początkiem odnowienia znajomości i w sumie warto rozwinąć jak teraz sobie ta dwójka radzi, jak spędzają czas gdy się spotykają

- Byłoby super gdyby był koljeny odcinek związany ze Spike'iem oraz Ember. "Gauntlet of Fire" był mega odcinkiem i nie obraziłbym się na powrót błękitnej królowej wszystkich smoków. 

 

Edytowano przez Cheese
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Sunset nie pojawi się w VII sezonie... do niej należy bardziej seria Equestria Girls ( nie oglądałem ale z tego co czytałem tak wnioskuje) i nie ma sensu wprowadzać jej do nowego sezonu. Nie wykluczone jednak, że pojawi się w filmie pełnometrażowym MLP.

 

Na co liczę w VII sezonie? Nie mam jakichś określonych oczekiwań oprócz:

 

- Nie nawracać Chrysalis na kolorową jelenio-landrynę ( chodź prawdopodobnie nieuniknione).

- Więcej Starlight Glimmer.

- Więcej Flitter.

- Ponowne pojawienie się Vapor Trail.

- I przede wszystkim dobre, nie odstające od reszty sezonów odcinki, które zachęcą nas do wspólnych dyskusji i trwaniu w fandomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył Sunset w serialu. Chociażby na jeden czy dwa odcinki, ale nie cały sezon.

 

Tak przeczuwam, że oprócz typowych odcinków kręcących się wokół Mane6 będzie:

- przynajmniej jeden o CMC (ta, to minimum)

- z dwa, gdzie główną postacią będzie Starlight.

- początek i/lub koniec sezonu związany z tym.. jak on się zwał? Shadowlock? Wciąż mi wypada.

- seta, że będą dwa wokół Discorda

Liczba tych odcinków może być zaniżona.

 

Fajnie by było znów jakiś odcinek w krainie smoków i gryfów czy nawet w Yakyakistanie (choć z tym bym się kłócił). Może znów jakiś odcinek wprowadzający jakieś stworzenia. Mogłyby znów skorzystać z Rainbow Power kiedyś, choćby w finale sezonu. A może tak znów jakiś odcinek z Dzielną Do? No i w końcu coś o rodzicach AJ. Albo RD. Jak nie patrzeć pozostałej czwórki już mieliśmy okazję poznać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz kim jest Sunset Shimmer!? O_O

 

Mówiąc najkrócej: to postać dzięki której zacząłem oglądać MLP. Konkretnie to dzięki tej piosence która w fotograficznym skrócie przedstawia jej historię i to kim jest: 

Spoiler

 

No i - dzięki Starlight - Sunset może wrocić i zostać wprowadzona tak jakby była zupełnie nową postacią. Jak? To wyjaśnię nieco później. 

 

Najpierw powiem nieco szerzej o mojej ulubienicy(to moja ulubiona postać w całym uniwersum) - na podstawie filmów(naprawdę warto je obejrzeć, szczególnie Rainbow Rocks jest dobre) jak i jednego komiksu(który jednak nie do końca pamiętam)... ale, że spodziewam się iż większość raczej wie to dam to w spoilerze, coby nie wydłużało nadmiernie posta. 

Spoiler

Sunset to jednorożec, poprzednia uczennica Celestii(przed Twilight - jednak raczej Twilight stała się uczennicą gdy Sunset jeszcze wciąż nią była). Była bardzo utalentowana i podobnie to Twilight nie dbała o przyjaźń... ale w odróżnieniu od Twilight tym czego pragnęła była potęga, a nie dobro Equstrii. Celestia próbowała ją uczyć o przyjaźni, ale Sunset nie była tym zainteresowana. Inni nic dla niej nie znaczyli. Lekceważyła ich oraz rady Celestii. Co więcej wręcz żądała od niej by dała jej potężną moc, by ją zmieniała w alikorna(co i tak nie uważam, że znaczy iż to możliwe, to mógł być przejaw jej żądzy mocy - żądanie nie możliwego). 

Dowiedziała się też o znajdującym się w Canterlocie magicznym lustrze będącym portalem do magicznego świata otwierającym się raz na 30 księżyców(czyli najpewniej 2,5 roku) i (prawdopodobnie 4 lata przed początkiem serialu) po odmowie Celestii uciekła do świata ludzi. 

Chciała się zemścić, ale na razie zaaklimatyzowywała się do nowego świata. Została uczennicą liceum Canterlot, gdzie dyrektorką była ludzka odpowiedniczka Celestii. Wiele znanych z serialu kucyków ma swoich ludzkich odpowiedników w tym liceeum(powierniczki elementów - za wyjątkiem Twilight - Derpy, Lyra, Bon Bon, Snips, Snails). Tam sabotując przyjaźnie i manipulując uczniami zyskała niemal całkowitą władzę nad szkołą i żaden uczeń nie ośmielił się jej przeciwstawić(nie wiem też jak to możliwe, że ziemska Celestia nic nie widziała, ale chyba musiało ta być, bo przed nią zgrywała niewiniątko). 

W międzyczasie w Equestrii po tym jak Cadance objęła rządy w Kryształowym Królestwie lustro zostało przeniesione do kryształowego pałacu. 

I tu zaczyna się właściwa akcja pierwszego filmu. Tuż po koronacji Twilight, gdy przebywała z przyjaciółkami w kryształowym pałacu przez portal przechodzi Sunset Shimmer. Kradnie koronę śpiącej Twilight, wraz ze znajdującym się w niej elementem magii. Twilight się budzi i podczas gonitwy korona wpada do portalu. Sunset wbiega za nią przez portal, a później Celestia tłumaczy Twilight kim była Sunset, mówiąc też, że cały czas miała nadzieję iż do niej powróci. 

Twilight decyduje się na samotną wyprawę do innego świata by odebrać Sunset koronę. 

Tu już oszczędzę szczegółów, ale sytuacja była taka, że by dostać koronę zaróno Sunset jak i Twilight musiałyby wygrać tytuł księżniczki jesiennego balu. Tylko, że nikt nie odważy się sprzeciwić Sunset, więc Twilight ma niełatwe zadanie. Jednak zaprzyjaźnia się z ludzkimi odpowiedniczkami swoich przyjaciółek w końcu jej się to udaje(mimo iż Sunset robi wszystko by ją skompromitować i ośmieszyć). Sunset postanawia w końcu ukraść koronę, porywając w tym celu Spike, by zwabić Twilight na dwór, a potem grożąc zniszczeniem portalu. Ostatecznie - mimo iż Twilight odmawia oddania korony - Sunset dostaje ją w swoje ręce i... 

Cóż dochodzi do dziwnej rzeczy - Sunset zmienia się w sukkuba. I gdy próbuje zabić Twilight osłaniają ją jej przyjaciółki i ochrania je moc Elementu - jak się okazało wraz z magią do tego świata dostała się moc elementów, reprezentowanych przez nowe przyjaciółki Twilight - i tą mocą pokonały demoniczną formę Sunset Shimmer, ale tym co zrobiły było podanie jej pomocnej dłoni. Twilight zostawiła Sunset w dobrych rękach swoich przyjaciółek. I co ważne od razu po pokonaniu było w Sunset widać szczerą skruchę. 

Właściwie... to już w momencie przed przemianą. Przemiana zaszła jakby wbrew jej woli, po tym jak założyła koronę. Przyjmuje się zwykle coś w stylu, że to jej zła wola i żądza mocy interferowała z mocą elementu skutkując tym... ale według mnie nie tylko o to chodzi. Element pozwolił temu co w niej najgorsze "wyjść na zewnątrz", by potem to zniszczyć i ją oczyścić, dać jej szansę na nowy start. Już gdy zaczęła się przemiana było widać łzy w oczach Sunset. Zupełnie jakby element jakoś do niej dotarł i poruszył jej sumienie. 

W każdym razie od tego czasu Sunset zmieniła się nie do poznania. I tak jak dawna Sunset była okropna tak nowa stała się naprawdę cudowna osobą. Zaczęła doceniać przyjaźń i naprawdę troszczyć się o innych.. pokazała też nie raz, że ma bardzo silny charakter, dzielnie znosząc to jak jej przeszłość się za nią ciągła. I bardzo wybaczającą.

I później Sunset wiele przeżyła. Moim zdaniem nawet jej dokonania - jak i pewne inne szczegóły - świadczą o tym iż będąc w świecie ludzi stała się alikornem. Ale nie wiem czy chcesz psuć sobie przyjemność poznawania tego samodzielnie, więc to też dam w spoilerze

Spoiler

Gdy Sunset została pokonana pojawienie się magii zostało odnotowane przez inne pochodzące z Equestrii istoty syreny(tym zaczyna się 2 film - Rainbow Rocks), zesłane tam dawno temu i niejako uwięzione w ciele nastolatek. Przybyły one do liceum Canterlot by zasiać konflikty i żywić się negatywną energią. Chciały odzyskać pełnie mocy, jednakże Sunset wymyśliła sposób ich pokonania - ich magia działała poprzez piosenki, więc wpadła na stworzenie muzycznego przeciw zaklęcia. Zanim jeszcze pojawiły się Dazzlings(tak syreny nazwały swój zespół) przyjaciółki Sunset założyły zespół - Rainbooms, jak się łatwo domyślić po nazwie z inicjatywy RainbowDash - ponadto gdy grały to niejako wyzwalała się ich magia, "kucykowały"(efekt ten pojawił się w sumie już w pierwszym filmie - wyrastały im kucykowe uszy(ludzkie znikały), a włosy przedłużały się w końskie ogony, w dodatku pegazy/alikorny zyskiwały też skrzydła). Wezwały też na pomoc Twilight(przy pomocy specjalnego dziennika, którym dawniej Sunset porozumiewała się z księżniczką Celestią), którą od razu włączono do zespołu... a o Sunset to się już nie pomyślało... 

Jednakże kiepsko im szło. Ostatecznie zaczęły się ze sobą kłócić przez co ich magia zaczęła dawać moc Dazzlings... pogodziła ich dopiero Sunset, I wtedy zagrały... choć wciąż bez niej. I grając w swoistej magiczno-muzycznej bitwie były wstanie jedynie się bronić przez syrenami... do czasu aż pomogła im Sunset. Wtedy zaczęły naprawdę wygrywać. Dzięki Sunset wspólnie pokonały syreny i złamały ich moc. Sunset dokonała czegoś, czego nawet sam Starswirl nie potrafił dokonać.

No i w powstającej wtedy tęczy przyjaźni pojawił się też wtedy 7 kolor - czerwony reprezentujący Sunset. 

W dodatku w filmiku, do którego linkowałem(pierwszy spoiler) można dostrzec takie jakby żółte światła wychodzące z Sunset, które tańczą wokół niej, a potem w eksplozji światła dostaje skrzydeł. Wygląda to bardzo analogicznie do przemiany Twilight. Ale na tym analogie się nie kończą. Oczywiście, ten filmik to raczej coś co nigdy się nie wydarzyło(ta wycieczka na dach), tylko swoista zapowiedź jej przemiany. 

W Igrzyskach Przyjaźni(3 film) pojawia się postać ludzkiej Twilight Sparkle(zwanej też Sci-Twi). Stworzyła one urządzenie do badania magii, które wysysało ją z portalu i przyjaciółek Sunset. Potem - zmanipulowana przez dyrektor Grzyb(dyrektor Crystal Prep - szkoły Sci-Twi) - uwalnia tą magię co również przemienia ją w demona, który zaczyna wszędzie otwierać portale do Equestrii - jest gotowa zniszczyć ten świat by dostaś się do pełnej magii(o której chce posiąść całą wiedzę) Equestrii.. Wtedy Sunset zbiera magie od swoich przyjaciółek(w formie celujących w urządzenie kolorowych promieni światła... co wyglądało bardzo analogicznie do strumieni światła z elementów, które wystrzeliły w Twilight przed tym jak przeniosła się do tego jakby "podwymiaru" w którym spotkała Celestię) i przemienia się w świetlistego anioła(tą jej formę zwie się też czasem Daydream Shimmer). Następnie staje do walki z Midnight Sparkle(demoniczna forma Twilight) i wygrywa(no nie powiem, że to iż Spike(ziemski) pomógł się jej na moment opamiętać nie miało znaczenia) oraz zamyka przejścia do Equestrii. Gdy ją pokonuje potężnym strumieniem światła obydwie je otacza wielka kolumna blasku, wewnątrz której Sunset ofiarowuje Sci-Twi pomoc, pokazanie czym jest przyjaźń "Pokaże ci, że jest inna droga, mi też kiedyś ja pokazał" i oczyszcza ją z efektów tej przemiany. Potem światło znika, a one obydwie wracają do starej formy. W dodatku gdy Twilight podaje Sunset rękę to od Sunset wychodzi też taka jakby kulka światła..

I w tym momencie moim zdaniem - podczas ponownej przemiany w człowieka lub podczas przemiany w tego anioła. 

 

Co prawda w 4 filmie(Legenda Everfree) gdy kucykują Sci-Twi(mimo iż niczego nie dokonała na dobrą sprawę) ma skrzydła a Sunset nie... ale to moim zdaniem jest fabularny błąd po prostu.

 

No i cała historia Sunset sprawia też, że nadaje się idealnie by reprezentować element przebaczenia/nawrócenia. W dodatku w 4 filmie istnieje pewne 7 magicznych kryształów - każdy w kolorze jednej z bohaterek głównej 7... i te kryształy wydają się być pewną analogią do elementów więc... to sugeruje, że faktycznie 7 mógłby istnieć.

 

I teraz dlaczego uważam, że Starlight daje świetną okazję do wprowadzenia Sunset? 

Cóż pamiętam dobrze jak na początku finału 6 serii miałem myśli "tak zaraz Starlight skontaktuje się z Sunset i ona przybędzie im na pomoc!". No ta sytuacja aż się prosiła o to by wprowadzić Sunset. No może i zamek był okupowany, a dziennik mógł być pilnowany, ale i tak... stracona została świetna okazja! 

Ale z tego wynika coś innego. Skoro Starlight nawet nie pomyślała o tym by wezwać Sunset to zapewne nie wie o jej istnieniu. 

Tak więc Twilight musiałaby wyjaśnić Starlight kim jest Sunset, gdyby chciała ją wezwać na pomoc. Prezentując ją Starlight możnaby ją zaprezentować tak jakby była zupełnie nową postacią(oczywiście Twilight nie opowiedziałaby całej historii z filmów, ale na pewo dość by widz ich nie znających wiedział kim jest Sunset). Nie różniłoby się to wiele od wprowadzenia np brata Twilight w finale 2 serii. Jej przyjaciółki nie wiedziały o jego istnieniu więc Twilight musiała im to wyjaśnić... jedyna różnica z Sunset jest taka, że ktoś chcący poznać jej przeszłość miałby filmy o tym. 

 

W kwestii szans powrotu... ja wcale nie mówiłem, że to ma być taki powrót zupełnie na stałe. Sądzę, że Sunset część czasu spędzałaby w jednym, a część w drugim świecie(dlatego np w paru odcinkach mogłoby jej nie być(niech to będzie choćby i połowa, ale Sunset zasługuje na co najmniej tyle uwagi ile Starlight dostała w 6 serii. Tyle to dla mnie absolutne minimum, w tym koniecznie parę odcinków stricte o niej... choć nawet jeden odcinek, nawet sama wzmianka o niej już by mnie uradował. Ale w zasadzie to i całą serię mogłaby być - w końcu kto powiedział, że czas spędzony w świecie ludzi nie mógłby być między odcinkami? Możnaby np czasem robić, że w trakcie odcinka do niego/z niego wraca), mimo bycia 7 główną bohaterką(tak tak własnie widzę jej rolę)... a także nadal mogłaby występować w kolejnych filmach Equestria Girls i ewentualnie innych krótkometrażówkach z tego). Zresztą od Igrzysk Przyjaźni mam wrażenie coraz większego spychania Sunset na dalszy plan(nawet mimo jej decydującej i ważnej roli zarówno w samych igrzyskach jak i jeszcze Legendzie Everfree! Ale dość mocno czuć pewien przechył na Sci-Twi)

 

No i w sumie z tym antagonistą to mógłby być ten z komiksów, o którym wspomina ten spoiler - Katrina była ty tylko i wyłącznie przypadkiem - ale niech uda mu się uwięzić/unieszkodliwić Celestię, Lune i Cadane, a Twilight niech myśli, że nie da sobie rady i zdecyduje się wezwać na pomoc Sunset. 

 

A Sunset... ona należy do tego świata, ona jest z Equestrii. To fatalny pomysł, by porzuciła ten świat na zawsze. Jasne, świat ludzi też stał się jakby jej domem, a z rodziną - wedle komiksu świątecznego - nigdy nie była blisko może nawet już jej nie ma... ale to miejsce z którego pochodzi. No i jej ponowne spotkanie z Celestią jest czymś bez czego nie wyobrażam sobie zakończenia tej serii(no ja to chciałem dać w pierwszym dwuodcinkowcu moje wymarzonej VII serii - nawet jeśli zapomniałem dopisać tego istotnego szczegółu). 

Ponadto niesie tyle świetnych możliwości fabularnych - jej zapoznawanie się z główną 6(poza Twilight), jej potencjalna przyjaźń z Starlight(bo choć są różne to mają też nieco wspólnego), może dawna przeszłośc z Sunburstem, oczywiście ponowne spotkanie z Celestią i być może zostanie nową uczennicą Twilight, poznanie Flurry, może poszukiwanie jej dawnego smoka...

 

No i wiem, że niektórzy nie chcą łączenia serialu i filmów, ale... dla mnie to nierozerwalnie ze sobą związane twory, jedno spójne uniwersum. Naprawdę nie potrafię zrozumieć takich osób. 

I skoro mówiłem o swoich marzeniach to w połączeniu poszedłem na całego. 

 

Co się zaś tyczy innych oczekiwań to zgadzam się z 

-historia podmieńców - bardzo chętnie... choć w mojej wizji Equestrii jest ona niejasna nawet dla samych podmieńców, choć Chrysalis miała w niej matkę i babkę oczywiście(ale skąd się wzięła pierwsza królowa podmieńców? Tego nikt nie wie choć istnieją w Equestrii teorie spiskowe na ten temat, ale że cała wiedza sprzed Wojny Tysiącletniej przepadła, a podmieńce po raz pierwszy widziano na jej początku to nikt nie jest wstanie ich potwierdzić lub obalić)

-Gabi i Gilda o tak... zdecydowanie byłoby dla nich miejsce podczas wizyty w Griffonstone... Gabi mogłaby się też spotkać wtedy ze Znaczkową Ligą(którą główne bohaterki by zabrały na tą wycieczkę)... no i ciekawe jaka byłaby relacja Gabi i Gildy

-odcinek o Starlight i Sunburście... jak najbardziej tak. Zwłaszcza wplatając w to Sunset, tak jak mówiłem w pomyśle na odcinek "Stare i Nowe znajomości". No i dwa o Starlight to by mogły być, ale o ile o Sunset będzie co najmniej tyle samo. Starlight już dostała masę czasu ekranowego w 5 i 6 serii, a Sunset ma jedynie filmy, zaś w serialu nawet wzmianki

-Vapor Trail - w sumie czemu nie, pewnie ze Sky Stingerem... w sumie to nie mam też nic przeciwko pojawieniu się innych wprowadzonych w 6 serii postaci, jak np Szafran Masali(choć nie mam pojęcia w jakich okolicznościach...)

-Coś o rodzicach AJ też by nie zaszkodziło. Już wcześniej mieliśmy dostać potwierdzenie, że nie żyją, ale na obietnicach się skończyło... odcinek przedstawiający historię ich śmierci to może trochę dużo, trochę za mocno ale... chciałbym czegoś takiego... jakaś bohaterska śmierć, np jak w jednym komiksie, gdzie uratowali bawiącą się z Applejack Rarity z pękającego mostu linowego...

-JakJakistan... hm... może choć nie wiem co by tam ciekawego miało się dziać. 

-odcinek dla Spike'a i Ember... bardzo chętnie. Ale jako przyjaciół, nie pary. 

-Flim i Flam... hm... ponownej ich wizyty w sumie bym się spodziewał raczej w 8 serii. Dotąd pojawiali się w każdej parzystej... ale nie miałbym nic przeciwko niej. Zwłaszcza po tym jak ostatnio udało im się zrobić coś dobrego

-Odcinek z Dzielną do też byłby świetnym pomysłem, może nawet o... z historią jak odnalazła Lustro do innego świata(nieopisaną w dotychczasowych książkach, którą podzieliłaby się z Rainbow i Twilight)

-nowe stworzenia? Chęnie... hm... może więcej o gargulcach i centaurach? Może poznalibyśmy Scorpana... Albo odcinek o Iron Willu i poznanie jego historii i/lub ojczyzny?

-odcinek o Znaczkowej Lidze... jak moje "Kuce Lotu i Magii"? Choć nie mówię, że jeszcze jakiś by zaszkodził. Może nawet... Znaczkowa Liga dostałaby misję od mapy? Aha i oczywiśćie to bardzo ważne - chcę udziału Buttona, ale zdecydowanie nie chcę by robiono z niego taką beksę jak z niego robią w niektórych animacjach.

-odcinek o postaciach drugoplanowych... hm więc czemuby nie moje "Za naukę i muffiny!";)

-ponowne użycie tęczowej siły... hm... widziałbym to w finale przy/przed/po pojawieniu się siódmego Elementu. I razem z nim może też tęczowy tryb dla Sunset

Spoiler

rainbow_power_sunset_shimmer_by_zekrom_9

O taki z błękitnym(lub ewentualnie szafirowo niebieskim) pasemkiem 

 

O innych co pokrywają się z moimi(jak odcinek o gryfach, podmieńcach, smokach) to nie muszę chyba mówić. 

 

Co do Flitter to jest mi obojętna, ale nie mam nic przeciwko jej większemu udziałowi. 

A żeby serial nie był sztucznie głupi i naiwny? To już od dawna mamy. 

No postacie wiadomo są wyolbrzymione czasem, ale to przecież element budowania komizmu w serialu... choć u Starlight to czasem irytuje np w "Odrobinę więcej magii".

 

No i jak mogłem zapomnieć - świetnie byłoby zobaczyć jak Lightning Dust się poprawia i wychodzi na prostą.

 

 

 

 

 

Edytowano przez Lyokoheros
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to po obejrzeniu wszystkich już to co jest w pierwszej części mojego posta będziesz wiedział. No nie licząc uszczegółowienia z komiksu, który pamiętam dość ogólnikowo jednak. 

No a przynajmniej zawartość 2 i 3 spoilera - bo to z grubsza jest po prostu historia Sunset od bycia uczennicą Celestii po Legendę Everfree. Z należytym podkreśleniem jej zasług. Będących tej rangi co u Twilight. 

No i w sumie Sunset to nie jedyna świetna postać z filmów... bardzo też lubię Sonatę... która jest trochę jak Pinkie. Ale choć również pochodzi z Equestrii to raczej do niej nie wróci. 

 

I właśnie zapomniałem wcześniej zapytać o jedną rzecz. Napisałeś 

6 godzin temu Kruczek napisał:

Mam nadzieję, że sezon będzie pozytywnym zakończeniem

Chodzi ci o to, że według Ciebie to będzie ostatnia seria? Czy to literówka i miało być "zaskoczenie"?

No i finał 6 serii... moim zdaniem był zaskakujący. Nie tylko pod względem nie posiadania piosenki. Owszem to, że Chrysalis przegra było do przewidzenia, ale to jak dokładnie się to stało było dość niespodziewane. Przemiany podmieńców zdecydowanie się nie spodziewałem. 

 

No i - znowu coś co miałem pisać wcześniej, a zapomniałem - wiem, że może w moich planach jest pewnie więcej atrakcji niż sezon zaoferuje... ale po co ograniczać się w marzeniach. To psuje całą przyjemność z takiego snucia wizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Kruczek napisał:

Mam nadzieję, że sezon będzie pozytywnym zakończeniem, ale nie stawiałbym na tyle atrakcji ile przedstawiłeś w poście. Nie wybiegałem tak myślami co do przyszłości nowego sezonu, ale chciałbym przynajmniej odcinek dla Celestii, nowego Królestwa Changelingów, coś więcej o rodzinie niektórych z mane 6  i finał bardziej zaskakujący niż w poprzednim sezonie. 
A co do ankiety to dałem nie, ale z tego co wiem to głos można zmieniać, więc rozważę zmianę jak już dowiem się kim jest Sunset. Póki co wiem, że to postać z Equestria Girls, a nie oglądałem żadnej części i nie lubię łączenia tych uniwersów :P  Może w końcu się za to zabiorę i zmienię zdanie ^^

Masz ode mnie plus za odcinek dla Celestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenia względem 7 sezonu?

 

SHIPPING NIECHAJ POWSTANIE! Tzn. nie przez fanów a twórców i mówię tu o całym Mane6 (co rzecz jasna nigdy nie wejdzie w życie) xd

 

Na pewno powrót Sunset, aby rozwiązać jakiś trudny dylemat. Poznanie Starswirla Brodatowatego też jest ważne. Niechaj Twilight nam panuje na wieki, wieków... 

A w sumie to już tyle dali tych Alicornów to niech Mane Six też zostaną Princessami (oczywiście żarty się mnie trzymają, od razu uprzedzam potencjalnych hejterów. 

Czekam na jakiś wątek Fluttershy x Discord, ale to chyba powinno zostać w Shippingu. Poza walką z Kryśką, jakimiś innymi Karynami i Brajankami Equestrii to w sumie

zdaje się na pomysłowość twórców. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznanie Starswirla? Raczej niemożliwe, na 100% już nie żyje. On żył w czasach Windigos, grubo ponad 1000 lat temu, jednorożce nie są tak długowieczne. 

 

A wątek Fluttershy x Discord... no zdziwiłbym się, jakby go nie było. Żadna para przecież nie otrzymuje od twórców tyle uwagi co ta, każda seria dostarcza nowych dowodów tej kanoniczności.

Za to Applejack jest tu problematyczna, jej w ogóle średnio da się kogoś znaleźć. Fluttershy oczywiście ma Discorda, Rarity ma Spike'a, Rainbow Soarina, Twilight Flasha... do Pinkie dałoby się naciągnąć, że Cheese by pasował... ale dla Applejack jako jedynej kompletnie nie wiadomo. 

Edytowano przez Lyokoheros
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu Lyokoheros napisał:

Poznanie Starswirla? Raczej niemożliwe, na 100% już nie żyje. On żył w czasach Windigos, grubo ponad 1000 lat temu, jednorożce nie są tak długowieczne. 

 

A wątek Fluttershy x Discord... no zdziwiłbym się, jakby go nie było. Żadna para przecież nie otrzymuje ot twórców tyle uwagi co ta, każda seria dostarcza nowych dowodów tej kanoniczności.

Za to Applejack jest tu problematyczna, jej w ogóle średnio da się kogoś znaleźć. Fluttershy oczywiście ma Discorda, Rarity ma Spike'a, Rainbow Soarina, Twilight Flasha... do Pinkie dałoby się naciągnąć, że Cheese by pasował... ale dla Applejack jako jedynej kompletnie nie wiadomo. 

Fluttercord tak https://m.youtube.com/watch?v=w6UwGXdkVSg 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poznanie Starswirla to miałem na myśli podróże w czasie, jakie mogliśmy zobaczyć w finale 5 sezonu.

Co do pary dla Applejack zgodzę się, jest ciężko, ale może w 7 sezonie kogoś pozna, kto wie...

 

I to jeszcze nie jest ten pocałunek, na który czekam u Fluttercord! xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu BiP napisał:

A może...?

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

15873474_355070238181773_510426830211755 

 

Przecież Fluffy Puff nigdy w serialu się nie pojawi : (

 

Właśnie 7 sezon będzie ostatnim a potem co?

 

Fandom upadnie, wszystkie fora zostaną usunięte xD

Edytowano przez Hi I'm Uzi Wanna Play?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenie, to wspaniały scenariusz w którym przeniesiemy się w czasie, lub za sprawą zaklęcia Flurry Heart dorośnie i zawiedziona na ciemną stronę mocy prze króla Sombrę, który powrócił bo znów władać Crystal Empire będą walczyć z mane six oraz Cadance. Taki pojedynek córki z matką byłby wspaniałym widowiskiem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...