Skocz do zawartości

Czy Sunset miała... smoka?


Lyokoheros

Recommended Posts

Tak ostatnio czytając świąteczny komiks Equestria Girls jedna wypowiedź Sunset zwróciła moja uwagę: 

Cytuj

W domy najbliższą do komórek rzeczą były magiczne bekające smoki

Niby nic wielkiego, ale mój umysł zaraz zaczął interpretować co stało za tą wypowiedzią. 

Bo w serii widzieliśmy tylko Spike wysyłającego magiczne wiadomości, nie widzieliśmy żadnego innego kucyka, który by miał swojego "smoka do wiadomości"(a o ile mi wiadomo to przyjaciółki Twilight z Canterlotu też uczyły się w szkole dla utalentowanych jednorożców księżniczki Celestii).

I tu Sunset mówi o czymś takim... czyli Spike nie mógł być jedynym takim. Co więcej wydaje się, że sama jakiegoś miała. W końcu to brzmiało jakby z czegoś takiego jak wysyłanie wiadomości smoczym ogniem korzystała już w przeszłości.

 

I tu pojawia się pytanie. Co się stało z jej smokiem? 

 

I to pytanie zrodziło w mojej głowie szaloną myśl. 

A co jeśli smokiem tym był... 

Garble? 

 

Absurd? Cóż na pierwszy rzut oka niewątpliwie. Ale przyjrzyjmy się faktom i różnym drobnym szczególikom. 

Wiemy jaka była Sunset zanim Twilight pokazała jej czym jest przyjaźń. Delikatnie mówiąc byłą nieprzyjemna. Prawdopodobnie już przed ucieczką z Equestrii. Sądzę więc, że w odróżnieniu od Twilight swojego smoka mogła traktować bardzo instrumentalnie. A potem jeszcze go porzuciła... nie byłoby dziwne, gdyby miał przez to uraz do kucyków... a Garble zdawał się być wyjątkowo cięty na kucyki, nawet bardziej niż inne smoki. 

W dodatku... gdy chciałem dokładniej sprawdzić szczegóły sytuacji z 2 serii, gdy pierwszy raz go widzieliśmy to spostrzegłem pewną intrygującą rzecz. Albo mnie moje uszy mylą, albo Garble był jedynym, który nie wydał takiego zdziwionego westchnięcia(czy jakkolwiek to nazwać) gdy przyszedł list. Jakby jako jedyny wiedział co się stało. Po prostu wziął i przeczytał sobie ten list... jak gdyby takie coś nie było mu obce. W dodatku sposób w jaki mówi o Celestii nie pozwala na dobrą sprawę stwierdzić, czy o niej wcześniej słyszał czy nie. 

No i jest jeszcze coś, w odcinku "Turniej Ognia"... wiedział jak kichają kucyki!

(nie to ostatnie to żart, ale... no jednak pasuje do teorii)

W dodatku porównując kolorystykę Spike'a i Twilight można powiedzieć, że Garble pasuje kolorystycznie do Sunset. 

Nawet widziałem niekiedy grafiki z Sunset i małym Garblem(inna kwestia, że pochodziły po prostu z alternatywnego uniwersum kucyków, tworzonego w najbardziej prymitywny z możliwych sposobów - po prostu parami pozamieniano postacie rolami(np Sunset była w roli Twilight i vice versa, Cadance w roli Chrysalis i vice versa....)). 

 

Zostaje tylko jeden, za to dość poważny szkopuł.

Czas. 

I teraz będzie analiza co do właśnie kwesti czasu który minął. Specjalnie dla tych co nie lubią dużej ilości tekstu schowam ją w spoiler, a pod nim zamieszczę ostateczny wniosek. 

Spoiler

Zgodnie z moimi wyliczeniami współczynnik dylatacji miedzy światem ludzi a kucyków wynosi około 2,4-3. 

Jeden rok w świecie ludzi to 2,4 do 3 lat w Equestrii.

Załóżmy nawet najdłuższy wariant dylatacji - 1 rok u ludzi, 3 u kucyków. Znaczyłoby to, że z perspektywy ludzkiej portal otwiera się co 10 miesięcy(zakładając, że 30 księżycu=30 miesięcy=2,5 roku). Oraz, że bal był w listopadzie(to daje jakieś 8 miesięcy to rozgrywającego się prawdopodobnie w czerwcu obozu Everfree, przy 2 latach w Equestrii ).

W filmie mamy bal jesienny, na którym Sunset chce zdobyć koronę królowej balu. Wiemy też, że wygrała 3 poprzednie konkursy, ale były to również konkursy na królową balu wiosennego. Można założyć, że bal wiosenny od jesiennego dzieli pi razy drzwi 6 miesięcy. 

Tak więc mamy wygraną 6 miesięcy temu(listopad), 12 miesięcy temu(listopad) i 18 miesięcy temu(maj). Oznacza to też, że obecnie byłby 3 rok szkolny Sunset. oczywiście zgodnie z wyliczeniem nie mogła przybyć dokładnie 18 miesięcy temu, ale zapewne te 2 miesiące poświęciła na zaaklimatyzowanie się i zdobycie popularności. No i możliwe, że nie zaczęła od razu wszystkich skłócać. Mogła poświęcić pierwsze miesiące na ich dokładne poznanie... w końcu Applejack mówiła nieco o zgrywaniu niewiniątka i wbijaniu noża w plecy... chociaż nie idzie wykluczyć, że Sunset w tym pierwszym roku była od początku. Może nie przybyła na ziemie tylko te dwa miesiące wcześniej(czyli w marcu), ale jeszcze w poprzednim cyklu portalu. Czyli kolejne 10 miesięcy wcześniej - w lipcu przed początkiem roku szkolnego. 

To daje 5 lub 7,5 roku, od czego trzeba odliczyć 1 rok jaki mija między pierwszym filmem a początkiem serialu.

Podsumowując wychodzi na to, że Sunset uciekła z Equestrii 4 lata lub 6,5 roku przed początkiem serialu. Wtedy byłoby to hipotetyczne porzucenie Garble'a... który był zapewne w przybliżeniu w takim wieku jak Spike podczas swej wyprawy do krainy smoków. No może nieco starszy, ale pewnie góra o jakiś rok. W każdym razie daje go różnice w wieku rzędu ledwie 4-8 lat(powiedzmy, że mógł być porzucony maksymalnie w wieku 1,5 roku niż miał Spike, gdy go spotkał)... a różnica wieku miedzy Spike'iem a Garblem wydaje mi się jednak trochę większa(Spike przez te 3 lata serii właściwie nie urósł).

Chyba... że pewne czynniki mogą stymulować wzrost smoka. Widzieliśmy, że może tak się dziać na skutek chciwości... mam jednak dziwne wrażenie, że to pewnie nie to. 

Wiadomo, że jednym z ważniejszych składników smoczej diety są kryształy. Spike co prawda raczej miał wszelkie potrzeby zaspokojone... ale raczej się nimi nie opychał Garble po tym jak zapewne uciekł z Canterlotu żył dziko i nikt go raczej nie ograniczał, więc możliwe, że mógł pożerać całkiem duże ich ilości... 

Do czego zmierzam? Że może spożywanie dużej ilości kryształów stymuluje wzrost u smoków. Przy odpowiednio dużej skali tego efektu - i liczbie spożywanych klejnotów - Garble pewnie mógłby tak wyrosnąć nawet gdyby różnica wieku między nimi była z dolnych granic wspomnianego wcześniej przedziału. 

 

  • +1 1
Link do komentarza

No już bez przesady.

Przede wszystkim w komiksach jest dużo rzeczy, które sam serial odrzucił bądź z premierą nowego sezonu czy tam filmu, odrzuci. Puki jednak tego nie zrobi (lub nie potwierdzi) nie ma co snuć jakiś teorii, bo i tak nic to kompletnie nie zmienia. A zwłaszcza, jeśli chodzi o te wysnute z komiksów.

Link do komentarza

Powiem tak. Do komiksów też podchodzę bardzo sceptycznie i traktuje je na ogół tylko jako możliwość, ale... 

Póki z serialu i/lub filmów nie wypływają sprzeczne z tym wnioski to można to uznać i jak najbardziej jest sens snuć na podstawie tego teorię. 

 

Po za tym i bez tego jednego tekstu założenie, że Sunset mogła mieć smoka nie byłoby pozbawione racji bytu. Ten tekst był przede wszystkim impulsem, który spowodował powstanie tej teorii w moim umyśle - niemal automatycznie. 

W końcu Twilight wykluła Spike'a w ramach testu kwalifikacyjnego... więc - nawet jeśli jej przyjaciółki ze szkoły dla utalentowanych jednorożców z tego co widać żadnego nie miały - wydaje się logicznym, że Spike mógł nie być jedynym takim "listowym smokiem". I skoro Sunset wcześniej miała o ile mi wiadomo podobną pozycję u Celestii jak Twilight obecnie, to tym bardziej jest możliwe, że faktycznie miała smoka. 

Po za tym jak pokazałem w poprzednim poście - wiele szczegółów zaskakująco dobrze pasuje. 

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza

Właśnie o to chodzi - o to, że tak wyglądał test Twilight. Sam tekst w komiksie był jak mówiłem raczej impulsem(no dobra, nie do końca tak to sformułowałem w pierwszym poście, ale to głównie podsunęło myśl, że może tak być - a to się z serialem zgadza), który spowodował pomyślenie o tym. Głównie chodzi właśnie o to dlaczego Twilight ma Spike.. no i te różne szczególiki z samego serialu, które pasują.

Co do dziennika... cóż owszem doskonale wiem o dzienniku... ale nie wydaje mi się on być przeszkodą, szczególnie, że też był w tym komiksie. 

Owszem taki dziennik po części może zastąpić takiego smoka, ale zauważmy, że dziennik ma ograniczoną liczbę stron, ponadto takiemu smoczemu asystentowi możesz coś po prostu podyktować, nie trzeba pisać samemu. No i taki smok może wysłać dowolną ilość wiadomości, nie zużyje się po jakimś czasie. I nawet gdy akurat jest daleko poinformuje cię o dojściu wiadomości - w wypadku dziennika musisz go mieć przy sobie, by dostrzec sygnał. Sądzę też, że smok mógłby taki list wysłać do kogoś innego niż Celestia(tak jak Celestia pewnie umie również wysłać tak wiadomość do innego smoka niż Spike)

W skrócie smok może jednak więcej niż taka książka, no i jako, że wykluwanie smoka było testem początkowym to pewnie swojego smoka Sunset dostałaby jeszcze przed dostaniem księgi, którą dostała pewnie znacznie później. 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...