Skocz do zawartości

Cluvrowa radosna twórczość


Cluvry

Recommended Posts

  • 3 months later...

Generalnie, nie czepiam się anatomii, ponieważ:

 

1. Pojęcie o tym mam mniej więcej takie jak o tańcu figurowym na lodzie.

2. Oh, come on! To są kucyki! Kreskówka! Bez przesady, co? :D

 

Jednak odnoszę wrażenie, że w tej pozie grzbiet/ brzuch jest trochę zbyt... Długi? Przez to to "zapadnięcie" wchodzi jakby za bardzo... To znaczy, w innych pozach, w których kucyk leży płasko na trawie, czy siedzi, nie ma problemu, bo ma się wrażenie, że to ciało się napina/ napręża i wygląda to bardzo ładnie, ale kiedy kucyk stoi, to zabieg ten traci nieco na naturalności.

 

Ale to jest jedyna uwaga. Generalnie, kontury są piękne, zwłaszcza na pyszczku widać jak zaokrąglenia płynnie przechodzą i jak się to razem komponuje. Smooth. Z drugiej strony, jeśli ktoś powie, że ten pyszczek jest za mało delikatny, czy dziewczęcy, no to będę go w stanie zrozumieć, ale na moje wyczucie i tak wygląda uroczo. Bardzo ładnie zarysowane kończyny i uszko, no i główny specjał, czyli skrzydełko. Widać ciężką pracę nad szczegółami - wygląda na szerokie, mocne, takie które cię uniesie :D No i piórka musza być potężne, ostre, co daje sygnał, że Firefly nie jest zawodniczką którą można zlekceważyć. Bardzo dobrze, że autor wyszedł z własną koncepcją na grzywę i styl postaci. Ogólnie większa objętość grzywy i ogona okazały się strzałem w dziesiątkę. Warto wspomnieć o tych zaciemnieniach, które wychodzą po obu stronach ucha, na grzywie. Ten drobny szczegół nadaje grzywie nieco "puszystości", czy też intensyfikuje wrażenie, że to... Cóż, włosy. Kurczę, nie umiem tego opisać, ale spójrzcie na rysunek ;)

 

No i co jeszcze? Świeża, przyjemna dla oka praca. Ja akurat jestem zwolennikiem minimalistycznych, prostych teł, toteż nie mam zastrzeżeń do tego co zaserwował nam autor. Ładnie to wygląda. Ogółem, widać że styl rozwija się w dobrym kierunku, co mnie bardzo cieszy. Szkoda tylko, że pewnie odstępy czasowe między pracami się zwiększą... Ale cóż, na taką jakość, na taki rozwój warto poczekać :D

Edytowano przez Hoffman
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Hoffman za bardzo rozbudowaną opinię :3 Anatomia niestety również dla mnie jest ciężkim tematem i przez to wychodzą takie "smaczki". Na pewno będę wciąż nad tym pracował :D Minimalistyczne tło to przede wszystkim efekt mojego lenistwa, do czego z bólem się przyznaję :twiblush2: No i fakt, za mało rysuję i przez to rozwój jest dość wolny, ale spróbuję to zmienić ;) 

Jeszcze raz dzięki za opinię i miłe słowa! 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po kolejnym okresie milczenia pora wrócić z kolejnym towarem ^^ 

Za parę dni wrzucę tutaj wszystkie prace, które naskrobałem w ramach ATG na Equestria Daily, a w międzyczasie chciałem się wam pochwalić kucykiem, którego od dawna próbowałem narysować, ale zupełnie mi nie wychodziło :crazytwi3:

pinkie_by_cluvry-dbl9nu4.png

  • +1 3
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...