Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


BiP

Recommended Posts

Upubliczniono prezentację demonstracyjną Cyberpunka 2077 - wygląda obiecująco! :ohmy:

Spoiler

 

 

Podoba mi się dbałość o szczegóły i możliwość przejścia misji na różne sposoby. Gdy pomyślę jeszcze, że to wszystko ma się dziać w uniwersum kilkakrotnie większym niż w Wiedźminie 3, to aż płonę z podniecenia! :soawesome:

 

EDIT: Ciekaw jestem jakie będzie miał wymagania graficzne na PC? :fsscream:

Edytowano przez Grzegorz_Nikodem
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

Jeśli mi by to nie poszło i to na full detalach, to pomyślę nad nowym komputerem ;)

 

Ja nie wiem czy by mi chwyciło chociaż na minimalnych... :fsscream:

 

Nie wiem jak Ty sądzisz, ale ja myślę, że 6cio albo najlepiej 8io rdzeniowy procesor, 32 gb RAM ddr4, dysk SSD i GTX 1080 to będzie podstawa dla tej gry. 

 

Istnieje opcja z konsolą, ale Cyber to już chyba wyjdzie na PS5...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Gdy pomyślę jeszcze, że to wszystko ma się dziać w uniwersum kilkakrotnie większym niż w Wiedźminie 3, to aż płonę z podniecenia! :soawesome:

Zrobienie dużego świata to żadna sztuka i nie ma się czym "podniecać". Sztuką jest zapełnić ten świat atrakcjami. Ja tam podchodzę do Cyberpunka z dystansem. Powodów jest kilka:

 

- Wiedźmin był oparty o istniejące już uniwersum. Trudno powiedzieć czy Redzi poradzą sobie z własnym.

- CDP Red nie tworzył do tej pory FPSów, ani wyścigów. Łatwo się na tym "przejechać". 

- Film z rozgrywki mnie nie zachwycił. 

 

Nie oznacza to jednak, że ją "skreślam". O co to, to nie! To, że Redzi robili do tej pory Wiedźminy nie oznacza, że nie poradzą sobie z czymś innym. W końcu Guerrilla Games stworzyło fenomenalne Horizon: Zero Dawn, zaś Croteam, The Talos Principle. A przecież obie te ekipy robiły do tej pory niezbyt ambitne FPSy :dunno:

 

@Pawlex Dzięki za info. W takim razie wykreślam jedną z obaw. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Triste Cordis napisał:

- Wiedźmin był oparty o istniejące już uniwersum. Trudno powiedzieć czy Redzi poradzą sobie z własnym.

 

To może najpierw się doinformuj, zamiast wypisywać głupoty. 2077 jest komputerową adaptacją gry fabularnej "Cyberpunk 2020" autorstwa Mike'a Pondsmitha. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja współczuję CDP, bo ludzie tak się nahajpowali na tę grę, że jeśli nie będzie lepsza albo conajmniej taka jak Wiedźmin 3 to ludzie zaczną mięchem rzucać. Co do hajpu to w większości go nie rozumiem, ponieważ z tego co widzę ludzi hajpuje to, że wcześniej zrobili Wiedźmina 3 (nawet nie 2 czy 1) oraz że są polskimi producentami. Mniej osób hajpuje się z samego klimatu czy tematyki gry, co mogę zrozumieć. Mnie ta gra nie przekonuje właśnie z wielu powodów. Tematyka i klimat nie mój, chociaż jeszcze bym może mogła się przekonać, ale to, że poszli bardziej pod strzelankę i to w dodatku pierwszoosobową już mnie całkowicie odepchnęło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Zdecydowana większość graczy nahajpowała się tylko i wyłącznie dlatego, że robią ją Polacy, którzy zwojowali przemysł growy swoim Wiedźminem. 

A potem ta zdecydowana większość graczy, która pewnie zanim zobaczyła pierwszą zapowiedź 2077 nawet w ogóle nie słyszała o takowym uniwersum, pisze, że czemu to jest wszystko takie kolorowe, skoro zapowiedź z 2012 była taka mhoczna i ciężka, piszą że całe to uniwersum stworzyło sobie CDPR, albo mój faworyt, że czemu tu niby jest dzień i świeci słoneczko, skoro akcja rozgrywa się

w  "Night City" :lol: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym upublicznionym filmiku testowano cyberpunka na takim sprzęcie... 

CPU: Intel i7-8700K

Płyta główna: ASUS ROG Strix Z370-I Gaming

RAM: G. Skill Ripjaws, V 2x16GB, 300MHz, CL15

GPU: GeForce GTX 1080Ti

SSD: Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe

Zasilacz: Corsair SF600 600W

 

Daje to pewne pojęcie co może być wymagane. :twilight3:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

To już oficjalne: można kupić Cyberpunk 2077 przedpremierowo za 269 zł. Przewidywana data premiery zaplanowana jest na 16 kwietnia 2020 r. 

 

 

Trailer:

 

Spoiler

 

 

No i hype na tę też zaczyna mnie przerażać... Masowe kupowanie przez napalonych graczy, wielki skok akcji CDPRED aż do 22 mld zł. Keanu Reeves w grze, który kapitalnie pasuje do klimatu sci fi - co to będzie, co to będzie... :fswhat:

Edytowano przez Cheerful Sparkle
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BiP napisał:

Ja tam przed premierą i to tak odległą, to zazwyczaj gier nie kupuję.

 

Zuch chłopak! :bronies:  :lol:

 

Ja właśnie sobie rozkminiałem czysto teoretycznie czy miałoby sens kupowanie gry tak wcześnie - niektórzy tak robią, bo chcą wspierać twórców, nie mają co zrobić z pieniędzmi, kupują, bo "prędzej czy później i tak bym kupił", ale przecież człowiek nie przewidzi ogólnie co będzie za rok! 

 

Ogólnie rzecz biorąc co do kupienia gry na konsolę, to mam wątpliwości, ponieważ jeśli to ma być dynamiczna strzelanina, to nie bardzo mi się widzi mordowanie się z gałkami na padzie - o wiele bardziej wolę grać klawiaturą i myszką, ALE gdy sobie zacząłem rozważać jak mocny PC będzie potrzebny do tej gry, to wyszło mi, że najtańszy, który spełniałby parametry niezbędne do płynnego odpalenia jej w FHD na ultra albo chociażby bardzo wysokich detalach kosztuje obecnie bagatela 6 500 zł. Chyba, że za rok jego cena spadnie, wówczas taki komputer może kosztować ok. 4 500 zł. (Czysto teoretycznie, bo nie wiadomo jak będzie z optymalizacją gry).

 

To by się udało, gdybym zaczął oszczędzać na ten cel. Jednakowoż nie przewidzę co się wydarzy ogólnie w moim życiu do tego czasu - tyle nieprzewidywalnych scenariuszy kreuje moja chora wyobraźnia... :fswhat:

 

Jako fan Matrixa, Bladerunnera, Quake'a etc. czekam na grę z wypiekami na twarzy, ale ostatecznie wolałbym najpierw poznać recenzje, opisy tej gry, poczekać ewentualnie na pierwszą obniżkę cen, gdy gra wyjdzie, a nie już teraz planować na zaś kiedy i na czym będę w nią grał :pinkiesmile:

 

I tu rodzi się moja najgorsza obawa: a co jeśli gra okaże się średniawką?! :fsscream:

 

To ja na razie też nie będę może kupował... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"człowiek nie przewidzi ogólnie co będzie za rok! " Dokładnie, nawet nie wiem czy dożyję tej premiery, bo ludzie umierają w różnym wieku, a do tego gra może wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie już nie raz tak było, że ludzie nakupowali gier, a potem zonk, bo gra wyszła dużo gorsza niż na zapowiedziach.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lemi napisał:

Nie wiem skąd żeś wytrzasnął taką cenę, bo normalnie jest 199 złotych za zakup przed premierą

 

Jest na GOG 199 zł za grę na PC, ale na konsolę PS4 pro w Playstation Store jest za 269 zł. 

Zresztą podałem link... 

Edytowano przez Cheerful Sparkle
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie kupię gry, której nie zaprezentowano na żywo. Właśnie dlatego zamówiłem Borderlands 3 dopiero po publicznym pokazie, który mnie zachwycił :) A jeśli chodzi o Cyberpunka, to jakoś mnie on nie kręci. Zagrać, zagram, ale na pewno nie na premierę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Nigdy w życiu nie kupię gry, której nie zaprezentowano na żywo. Właśnie dlatego zamówiłem Borderlands 3 dopiero po publicznym pokazie, który mnie zachwycił :) A jeśli chodzi o Cyberpunka, to jakoś mnie on nie kręci. Zagrać, zagram, ale na pewno nie na premierę 

Dlatego i ja aż tak się nie jaram tą grą, bo info że "robili Wiedźminy, to musi być spoko grą" mnie nie przekonuje. niech pokażą grę właściwą, a nie tylko wyreżyserowane filmiki, które zwykle są mocno odpicowane, aby sprzedały grę...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już dłużej siedzieć spokojnie i w końcu wyrzucę z siebie wszystkie przemyślenia - chyba ten upał tak na mnie działa :pun:

 

1)

 

Ja mam zaufanie do Cd Projekt Red, ponieważ grałem we WSZYSTKIE ich gry i są one na bardzo wysokim poziomie. Nie mam tu na myśli wyłącznie trylogii Wiedźmina, ale też Gwinta on line i Wojnę Krwi: wiedźminskie opowieści. I moje wnioski są takie: we wszystkich tych grach wyraźnie położono nacisk na napisanie świetnych dialogów, dopracowanie detali, świetną muzykę oraz dubbing. Gry innych producentów moim zdaniem stoją o wiele niżej pod tym względem. 

 

Zgoda, że wychodzą bardzo ambitne twory jak Horizon Zero Dawn, God of war, Red Dead Redemption etc., które mają swoje niezbywalne atuty jak animacja, oryginalność czy mechanika walki, ale żadna z nich nie ma tego specyficznego klimatu, rozpisanego scenariusza, muzyki i "duszy" jaką posiadają produkcje CDPRED. Ja jestem zdania, i pewnie nie jestem odosobniony, że powinni iść za ciosem i robić Wiedźmina IV, ewentualnie remaster W I i II, ewentualnie nową grę osadzoną w universum Wieśka. Postanowili inaczej, więc ok. Ja im ufam. Mają moje zaufanie, ponieważ jako jedyni stworzyli tak wybitnie napisane gry, które są skrupulatnie przemyślane i traktują mnie poważnie jako gracza. 

 

2)

 

Tu przejdę do sedna: Redzi twierdzą, że Cyberpunk 2077 będzie jeszcze lepszą grą niż Wiedźmin 3, jeszcze większą, urozmaiconą i dłuższą. I w to im NIE WIERZĘ. Dlaczego? Dlatego, bo seria gier o Wiedźminie jest nie do podrobienia i są to przede wszystkim gry fantasy, które nie straciły na aktualności. O czym świadczy chociażby niecierpliwe oczekiwanie fanów twórczości Sapkowskiego na serial Netflixa. Nie bez znaczenia jest też popularność serialu Gra o Tron i niesłabnąca popularność Władcy Pierścieni

 

Jestem natomiast skłonny uwierzyć w to, że jeśli Cp będzie dopracowany w tych aspektach o których wspomniałem w pkt 1, czyli: świetna muzyka, genialne dialogi, wybitna fabuła, profesjonalny dubbing, dodatkowo dopieszczone animacją i mechaniką walki jak w tytułach, które wymieniłem, to będziemy mieli ARCYDZIEŁO.

 

Mam nadzieję, że znowu się wykażą w tym, w czym są najlepsi, a nie stworzą kiczowatej napierdzielanki jakich wiele... :rd2:

3)

 

8 godzin temu, BiP napisał:

Dokładnie, nawet nie wiem czy dożyję tej premiery, bo ludzie umierają w różnym wieku, a do tego gra może wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie już nie raz tak było, że ludzie nakupowali gier, a potem zonk, bo gra wyszła dużo gorsza niż na zapowiedziach.

 

Po pierwsze: wierzę, że będziesz żyć jak najdłużej, kolego, bądź dobrej myśli :fshug:

Ja miałem bardziej na myśli, to że za rok mogę nie mieć na czym grać, bo konsola może się schrzanić, a na nowy komputer może mnie nie być stać - różnie się w życiu dzieje. 

 

Po drugie: masz słuszność, że bywały gry, szumnie zapowiadane, które okazały się klapą. 

 

Ze swej strony mogę podać przykład Agony - gra wyglądała bardzo dobrze w trailerach, zapowiadała się na świetny horror, myślałem, że odniesie sukces Silent Hill lub Resident Evil, miesiącami czekałem na swoją "wycieczkę do piekła", do tego jeszcze notorycznie przesuwali datę premiery, a gdy doszło do wydania, to... 

 

TAKI CH...!! :ming:

 

 W coś tak złego już dawno nie grałem! :facehoof: Spieprzyli grę po całości. Szkoda nawet mi pisać o tym, chciałbym jak najszybciej zapomnieć... Jedyne, co dobrze zrobiłem, to to, że grałem w piracką wersję, którą z przyjemnością odinstalowałem, bo gdybym grę kupił, to musiałbym się męczyć z przechodzeniem. To by dopiero była AGONIA :pinkie4:

 

Myślę, że Cyberpunk AŻ TAK mnie nie zawiedzie :P

 

4)

 

Na razie na nowy produkt Redów się nie napalam, bo mam w co grać jeszcze na długi czas. Poza tym macie słuszność, Wy, co tam wyżej pisaliście, że niewiele wiadomo o tej grze. I to jest sedno sprawy: Redzi zastosowali niezawodny marketingowy chwyt niedopowiedzenia, wzbudzenia ciekawości, efekciarskich trailerów, a notabene nie wiadomo O CZYM W OGÓLE BĘDZIE GRA :ohmy:

 

Dodam jeszcze od siebie: ja osobiście ich dotychczasową twórczość oceniam tak:

 

Wiedźmin 1 - 8/10 - zajebiste dialogi, bardzo dobra fabuła, niezła muzyka, ale też denerwujący model walki i sterowanie postacią. 

Wiedźmin 2 - 10/10 - świetna fabuła, wybitna muzyka, dialogi i dubbing na medal. 

Wiedźmin 3 - 11/10 - arcydzieło pod każdym względem. Najważniejsza gra w jaką grałem.

Gwint - 8/10 - bardzo dobra gra logiczna, karciana, świetnie przemyślana i dopracowana, ze wspaniałym podkładem muzycznym oraz różnymi smaczkami.

Wojna Krwi 9/10 - nieprzeciętna gra rpg z elementami logicznych zagadek, mająca świetną fabułę, dylematy moralne, dubbing oraz muzykę wartą wszystkich nagród. 

 

Cyberpunk 2077 - nie wiadomo co, ale w sumie liczę, że ocenię ją w czasie grania na przynajmniej 8/10 :kappa:

 

<><><><><>

 

Podsumowując: jeżeli w Cp Redzi postawią na scenariusz i wszystko to, co tak dobrze im wychodziło do tej pory, to o przyszłość tej gry się nie boję.

 

W sumie mogłem to napisać w dwóch zdaniach, ale uznałem, że lepiej będzie jak to wszystko wypunktuję i się rozpiszę :rarityexcited:

 

<><><><><>

 

To chyba będzie tyle ode mnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cheerful Sparkle napisał:

Podsumowując: jeżeli w Cp Redzi postawią na scenariusz i wszystko to, co tak dobrze im wychodziło do tej pory, to o przyszłość tej gry się nie boję.

Nie zapominajmy, że Cyberpunk to nie Wiedźmin. Redzi muszą ogarnąć broń palną oraz model jazdy, a wcześniej tego robili. Trzymam kciuki, ale oczekiwania są zbyt wysokie. A co do Wiedźmina 3, to jestem chyba jednym z nielicznych, którzy odbili się od tej gry :).   

 

Triste próbuje przeniknąć przez ścianę szarego świata i wniknąć do świata Wiedźmina 3... The movie.  

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Triste Cordis napisał:

A co do Wiedźmina 3, to jestem chyba jednym z nielicznych, którzy odbili się od tej gry :).   

 

Zapewne, nawet mój szef i dwóch kolegów z pracy od jakiegoś miesiąca dopiero zaczęli grać w W3 i tak się jarają tą grą, jak inni w dniu premiery.

 

52 minuty temu, Triste Cordis napisał:

Nie zapominajmy, że Cyberpunk to nie Wiedźmin. Redzi muszą ogarnąć broń palną oraz model jazdy, a wcześniej tego robili.

No i to mnie martwi najbardziej, że coś im nie wyjdzie, to całkiem nowe uniwersum, nowe bronie itp, oczywiście im kibicuję i raczej kupię tę grę, ale ostateczną decyzję podejmę, jak coś więcej zobaczymy, bo podejrzewam, że nie bez przyczyny jak na razie widzimy tylko wyreżyserowane filmiki.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Redzi muszą ogarnąć broń palną oraz model jazdy, a wcześniej tego robili.

 

W sumie racja, o tym nie pomyślałem. Ale bądźmy dobrej myśli, oby się przyłożyli. 

 

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

A co do Wiedźmina 3, to jestem chyba jednym z nielicznych, którzy odbili się od tej gry :)

 

Nie rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć, że się odbiłeś od gry? W sensie: nie zainteresowała Cię, nie chciało Ci się jej przechodzić, coś Ci się nie spodobało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cheerful Sparkle napisał:

Nie rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć, że się odbiłeś od gry? W sensie: nie zainteresowała Cię, nie chciało Ci się jej przechodzić, coś Ci się nie spodobało? 

Wszystko to, co napisałeś. Najzwyczajniej w świecie mnie nie wciągnęła i dość szybko przestała interesować. A do tego w pewnym momencie szybko uszkadzająca się broń zaczęła mi działać na nerwy. . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Najzwyczajniej w świecie mnie nie wciągnęła i dość szybko przestała interesować. A do tego w pewnym momencie szybko uszkadzająca się broń zaczęła mi działać na nerwy. . 

 

A no to cóż... kwestia gustu... :S A co do broni: ten motyw akurat mi się spodobał - nadawał realizm używanym przedmiotom :P 

 

1 godzinę temu, BiP napisał:

Akurat to można wyłączyć w opcjach. 

 

Nie mówiąc o tym, że można sobie było je łatwo naostrzyć, a ostrzałki łatwo było zdobyć :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...