Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


BiP

Recommended Posts

Czy tylko mnie bardziej ciekawi postać Lady Gagi niż Keanu w Cyberpunku?

 

Ogólnie to jakiś czas temu widziałam ankietę "Czy kupiłbyś Cyberpunk 2077 gdyby nie była robiona przez CDPR?". I zdziwiły mnie odpowiedzi, bo było mniej więcej pół na pół z wyższością na tak. 

Dziwi mnie to, że nagle tyle Polaków nagle zaczęło się interesować klimatem cyberpunka? Właściwie to wielu z nich dalej nie wie co to za klimat. 

Jeśli chodzi o mnie to gra mnie specjalnie jakoś nie interesuje i jeśli mam być szczera to właśnie studio u mnie głównie plusuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wbrew pozorom ma sens. CDPR to studio, które stoi za jedną z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Dla wielu osób to gwarancja jakości. I to jest błędne podejście.

 

Przykładowo takie Gearbox z jednej strony stworzyło niemal idealne Borderlands 2 (nie potrafię doszukać się konkretnych wad), ale z drugiej strony odpowiada za Aliens: Collonial Marines.

 

W przypadku Cyberpunka wiele rzeczy może pójść nie tak. Ot chociażby AI. Stworzenie skryptów do tej gry będzie cholernie trudne, ponieważ AI w FPSie musi być spostrzegawcze, a w skradance mieć drobne problemy ze wzrokiem. Ekipa CDPR będzie musiała znaleźć złoty środek. A do tego dochodzą model jazdy czy broń palna (audio, uczucie mocy pukawek). Nie ma co się nakręcać, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sam w grę nie raczej zagram, bo zwyczajnie ciężko jest mi się przedrzeć przez tak wielgachne molochy, to bardzo doceniam fakt, że twórców poruszyli samą idee świata "cyberpunk" i dzięki temu, że takie wiedźminy to gry ze świetną narracją, dialogami, światem i postaciami, to nie wierzę w to, aby ich przyszły twór okazał się być jakiś płaski.

Bo Cyberpunk to nie kwiatki na łączce i miodek z pasieki; cyberpunk to brud, smród, syf i zgnilizna. Miasta będą brudne, ludzie będą śmierdzieć, a neonowy przepych tego świata będzie wypalać oczy. Mam szczerą nadzieję, że gra nie zostanie podzielona na do bólu typowych dobrych i złych, lecz poprzednie dzieła ów studia nie zapowiada takiego scenariusza.

Ogólnie to bardzo szanuję podejście studia do tego tworu, bo można było z wszelkich wywiadów itd. wysnuć, że twórcy wiedzą, w co się pakują i przynajmniej pod względem fabuły i narracji nie zostaniemy gniota. Boję się jednak, że większość graczy w ogóle tego nie dostrzeże i wielokrotnie zarówno od jakiś graczy jak i "profesjonalnych" recenzentów usłyszymy, że "gra ma fajny świat" bez głębszego przemyślenia. Bo gry to nie tylko bezmózgie bieganie i strzelanie, a twór kulturowy jak każdy inny, gdzie nierzadko pod tą całą otoczą prostackiej rozgrywki mamy na prawdę głębokie tematy to poruszenia (imo przykłady gier, które robią tak świetnie Hotline Miami, Dark Souls, Undertale czy nawet Fallout New Vegas). Jednak w dużej większości spotkałem się z takim podejściem do tematu, co nie wróży nic dobrego.

Coś, czym u mnie twórcy mocno zaplsuowali to (podobno) możliwość stworzenia sobie postaci np. transpłciowej, no bo skoro już dzisiaj powoli zaczyna przechodzić to do normy (pobudeczka konserwy, świat idzie do przodu), to za te 50 lat może być ciekawie. Jednak z drugiej strony, już pojawiła się wręcz masowa "krytyka" o to, że jedna postać na plakacie niby ma cyce a przez spodnie widać co innego. I nawet pomimo tłumaczenia pomysłodawczyni, że to ma na celu szokować i że przyszłość dla wielu może nie być radosna i kolorowa, to i tak wielu ludzi stwierdziło, że nie powinno być takich rzeczy w grze bo im to nie pasuje. Już pomijam fakt, że teoretycznie zmiana płci to taka protoplasta modyfikacji ciała jakimiś implantami czy robo-częściami, to żywię nadzieją, że twórcy się nie ugną i wydadzą grę, której brutalna prawda będzie ludzi piekła w dupy.

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słyszałem pogłoski jakoby wybory dokonane podczas gry, były nieodwracalne nawet po wczytaniu wcześniejszego zapisu. Jedynie rozpoczęcie gry od nowa pozwoli na zmianę decyzji... W sumie to nawet chyba lepiej, czuć będzie większą wagę podjętej decyzji, bo będzie ostateczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

Słyszałem pogłoski jakoby wybory dokonane podczas gry, były nieodwracalne nawet po wczytaniu wcześniejszego zapisu. Jedynie rozpoczęcie gry od nowa pozwoli na zmianę decyzji... W sumie to nawet chyba lepiej, czuć będzie większą wagę podjętej decyzji, bo będzie ostateczna.

 

Tak ma być w Dying Light 2, nie w Cyberpunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

BARDZO ciekawe wypowiedzi gości z tvgry.pl, którzy byli na zamkniętej demonstracji, nie upublicznionej dotyczącej Cyberpunka 2077.

 

Spoiler

 

 

Dla tych, którym nie chce się tyle słuchać, to przedstawię moim zdaniem najważniejsze punkty ich wypowiedzi (oczywiście to tylko subiektywne opinie osób zaznajomionych z tajnym demem, które ujawnia więcej o grze + dołożyłem trochę od siebie :P):

 

- w grze będzie 1/3 akcji, a resztę będą wypełniany eksploracje terenu oraz dialogi, podobnie jak w Wiedźminie

 

- będzie można przejść całą grę lub pojedyncze misje na wiele różnych sposobów: dewastując wszystko, umiejętnie hackując lub przemykając niezauważonym, w zależności jak rozwiniemy postać

 

- dubbing jest starannie dopracowany, zwłaszcza po polsku i angielsku: wskazuje na to obecność wielu słów charakterystycznych dla danego języka lub konkretnych grup społecznych (idiomy, kolokwializmy, związki frazeologiczne etc.)

 

- zniszczenie otoczenia jest podobne do tego, które było w Max Payne 3, ale może ciut lepsze - ogólnie widać ślady po kulach, odłamane kawałki mebli czy ścian itp.

 

- gra jest podobno niezwykle immersyjna przez to, że istnieje w jej universum mnóstwo detali i "smaczków", a wszystko dopełnia obraz FPP; 

 

- nie ma możliwości zmiany widoku z FPP na TPP jak w GTA V, będzie można oglądać postać z perspektywy trzeciej osoby tylko w aucie - jest to problem, ponieważ nie będzie można widzieć jak dobrze jest postać ubrana w nowe kostiumy

 

- sam model jazdy prawdopodobnie będzie bardzo przeciętny - można go porównać do tego z GTA III lub Watch Dogs 1 :shrug: pocieszeniem jest to, że sekwencje samochodowe nie będą aż tak istotne dla całości gry; możliwe, że będą jakieś wyścigi tymi autami, ale to na razie gdybanie...

 

- mechanika walki jest poprawna - nie będzie tak epicka jak w DOOMie czy Horizon Zero Dawn, raczej na niższym poziomie, ale będzie dawała frajdę graczowi 

 

- nie ma na razie wiadomości o tym czy będą rozbudowane misje poboczne jak w Wiedźminie i czy będzie pełno znajdziek, można się tylko domyślać, że będą, ale z Dema to nie wynika

 

- nie wiadomo jeszcze jak wielki ma być świat w grze, ale ponoć ogromny i spójny, a nie podzielony na oddzielne państwa jak w Wiedźminie 

 

- często gameplay jest porównywany do Deus Ex, choć na wyższym poziomie, lecz nie mam porównania, bo zupełnie nie grałem w DE :wut:

 

- sama rozgrywka jest wciągająca i nie męczy, ponoć nie wymaga aż takiego wysiłku jak w WIII

 

- muzyka w grze to w większości elektroniczny ambient, który wpada w ucho i tworzy świetną atmosferę

 

- Keanu odegra ważną rolę w grze m. in. jako głos w głowie bohatera/ bohaterki, który jej wiele rzeczy podpowiada (coś jakby Sylens z HZD :fswhat:), a sama postać kreowana przez Lady Gagę nie wiadomo jak i gdzie się pojawi, ale są spekulacje, że będzie - nie wiadomo jednak na razie jaką cegiełkę dołoży do tej gry;

 

<><><><><>

 

Od siebie powiem tylko tyle, że dla mnie nie ma zaskoczenia: tak jak było dosłownie we wszystkich dotychczasowych produkcjach CDPRED będzie położony nacisk na fabułę i dialogi. Gra ma być zoptymalizowana, więc będzie wyglądała dobrze, a rozgrywka wciągnie na wiele godzin. 

 

Więcej będzie można powiedzieć, gdy się w końcu zagra! :fsscream:

 

Pozdrawiam :) 

 

Edytowano przez Cheerful Sparkle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Upubliczniono nowe demo gry. Teraz już mamy jaśniejszy obraz jak będzie ona wyglądała. Potwierdziły się wszystkie dotychczasowe przypuszczenia: nacisk będzie kładziony na wielowątkową fabułę, dialogi i muzykę, reszta może nie zadowolić bardziej wymagających graczy, ale mimo wszystko zapowiada się ciekawie.

 

Nowa prezentacja:

 

Spoiler

 

 

Recenzja TVGry:

 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

A te multi to będzie wspólne przechodzenie gry w kampanii, walka pomiędzy graczami podobna do np BF, czy jeszcze inna forma?

I ja również z jednej strony wolę poczekać aż grę doszlifują na 101%, niż jakby mieli dać grę z błędami i potem dopiero łatali ją, bo niesmak już by pozostał na długo...

Nie mniej póki co mało autorzy pokazali, co sprawia że albo szykuje się nam mega hicior i autorzy chcą nas zaskoczyć, albo nie mają wiele do pokazania i nie chcą odstraszać ludzi jeszcze przed premierą słabą jakością gry.

Ja w każdym razie czekam głównie na Dying Light 2 i nie jestem w tym osamotniony, bo pewna ankieta na FB, pokazała jak wielu ludzi myśli podobnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Od sobie dodam, że na GOG-u jest teraz (niejako na osłodę) dostępna kolekcja różnego rodzaju cyfrowych pierdółek (tapety, screeny, koncept arty itp.) za darmoszkę.
Jakkolwiek jest na forum temat, w którym dzielimy się różnego rodzaju kodami do gier czy informujemy o promocjach, to skoro jest to temat ściśle traktujący o Cyberpunku 2077 i nikt o tej kolekcji nie wspomniał, to pozwolę sobie wrzucić link właśnie tu (najwyżej dostanę po pustym łbie :)  ):

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wynik dzisiejszego dnia jest następujący...

 

Mamy nowy trailer:

 

Spoiler

 

 

I prezentację fragmentu gry z omówieniem, co to tam będzie ciekawego:

 

Spoiler

 

 

Reasumując: dalej można się dowiedzieć niewiele więcej niż to, co do tej pory było wiadome :v

 

Jeśli mogę się tutaj podzielić osobistą refleksją, to znudziło mi się czekanie i opadły moje emocje :sparkler:

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cheerful Sparkle napisał:

Jeśli mogę się tutaj podzielić osobistą refleksją, to znudziło mi się czekanie i opadły moje emocje :sparkler:

U mnie podobnie, bo ile można przesuwać premierę...? Oczywiście rozumiem że chcą dopracować grę, no ale żeby nie było że poczekamy tak kilka lat, aż potem zrezygnują z tej gry, lub dostaniemy przeciętniaka. Jak to było z Duke Nukem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
1 godzinę temu, kosmar29 napisał:

No i jak tam, zadowoleni xD?

 

Ja, tak, i to bardzo. Może dlatego, że od samego początku nie miałem oczekiwań z kosmosu i nie spuszczałem się nad każdym newsem czy nowym screenem? A może dlatego, że brałem pod uwagę, iż Redzi nigdy nie robili strzelanek ani wyścigów, a co za tym idzie te elementy mogą być niedopracowane? Albo, że zrobienie AI w grze z walką na miecze jest DUUUUUŻO łatwiejsze od AI ze skradanko-strzelanki? :rd: Ukończyłem grę na PS5 i nie żałuję zakupu (w premierowej cenie).

 

Owszem, trafiłem na wiele mniej lub bardziej irytujących błędów, ale gra nadrabia to świetną fabułą, ciekawymi postaciami i doskonałym klimatem. Obecnie czekam na łatkę "next-genową" i zacznę od nowa, ale tym razem nie będę pomijać zadań pobocznych. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...