Skocz do zawartości

[Zawieszony] Nauka a magia [NZ][crossover][TCB?] [human][sci-fi]


Recommended Posts

Opis: Przyszłość maluje się nie pewnie nie tylko dla Equestrii, ale i dla ziemi. Nie wiadomo co przyniesie los wybrańcom, o których wiedział już Starswirl Brodaty. Czy oni w ogóle wiedzą do czego ich powołano? Co w tej sprawie robi rodzina królewskich sióstr?

Od autora: To opowiadanie ma pokazać, że da się połączyć dwie tak różne rzeczy. Mam nadzieje, iż trafię w gusta chociaż paru osób, które to przeczytają i będą czekać na więcej. Tag [TCB?] umieściłem ponieważ chcę pokazać alternatywną wizję po kolei: co działo się przed pierwszymi ponyfikacjami, przybyciem Equestrii na ziemię, otwarcia pierwszego biura, itd. Część wydarzeń na pewno będzie zainspirowana pracą wspólną, a może nawet pojawi się Sunrise, Storm Star lub i wszyscy?  Opowieść jak zwykle zaczyna się dawno, daw... zaraz wcale nie tak dawno, bo tydzień po wydarzeniach z finału sezonu szóstego (w equestrii) i na przełomie lipca i sierpnia 2011 roku (na ziemi).


 

 

Naukaamagia.thumb.jpg.a90bae9ddaf2f97714662b67377e69b1.jpg

 

 

A teraz zapraszam do czytania.

Prolog

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4

Rozdział 5

Rozdział 6

Rozdział 7

Rozdział 8

Edytowano przez Crystal Arrow
Nowy rozdział.
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałem aż ktoś weźmie na warsztat motyw z Suneset powracającą do Equestrii. Jestem całkowicie za.

Jedna ważna rzecz, pisz trochę dłuższe opisy. Jak na razie akcja przelatuje za szybko. 

 

I na koniec mały offtopic

Spoiler

Ciekawi mnie jedno zdanie:

"Księżyc był czerwony przez położenie względne Słońca, Ziemi i Marsa"

Możesz mi wyjaśnić jak to w ogóle ma wyglądać. Wiem że się czepiam ale z moją wiedzą astronomiczną nie potrafię tego znieść. Prosiłbym o odpowiedź na PW. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale czasami przed "a" nie stawia się przecinka. I tytuł tego fanfika to jest właśnie taki przypadek. No i ta kropka też taka trochę niepotrzebna.  W sumie to bym się nie czepiała, zwłaszcza, że sama mistrzynią polszczyzny nie jestem, ale w tytule to tak trochę razi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Cahan napisał:

Nie żeby coś, ale czasami przed "a" nie stawia się przecinka. I tytuł tego fanfika to jest właśnie taki przypadek. No i ta kropka też taka trochę niepotrzebna.  W sumie to bym się nie czepiała, zwłaszcza, że sama mistrzynią polszczyzny nie jestem, ale w tytule to tak trochę razi.

Sorry, dyslekcja nie Spike, a autokorekta nieznań interpunkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Póki co o fabule trudno coś powiedzieć, bo za wiele jej nie ma. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to typowy fanfik z serii "Brony przenosi się do Equestrii", bo motyw Sunset Shimmer można by ciekawiej wykorzystać.

Co do strony technicznej, mam parę uwag. Po pierwsze, zapis dialogów jest niepoprawny. Raczej nie używa się myślników (-) tylko półpauzy (–), których nie ma na klawiaturze, a po nich koniecznie stawia się spację. Np., obecnie jest tak:

-To tylko sen -odparł nastolatek, wchodząc z powrotem do śpiwora.

A powinno być tak:

– To tylko sen – odparł nastolatek, wchodząc z powrotem do śpiwora.

Proponowałabym jeszcze dodać akapity, będzie wyglądać o wiele bardziej estetycznie. Przydałoby się zwolnić tempo akcji i dodać więcej opisów, ale to już wiesz. Wydaje mi się też, że piszesz za długie zdania, zwykle bez uzasadnienia, i aż się prosi, żeby postawić tam kropkę, a nie przecinek, np:

Była północ, sowy huczały, wiatr zawodził, płomiennowłosa dziewczyna stała w środku lasu, nikogo poza nią tam nie było, tylko w oddali widniało małe światełko.

Była północ, sowy huczały, wiatr zawodził. Płomiennowłosa dziewczyna stała w środku lasu. Nikogo poza nią tam nie było, tylko w oddali widniało małe światełko.

Poza tym większych błędów nie dostrzegłam, mam nadzieję, że jakoś ci pomogłam. Nie zrażaj się i pisz dalej! Pozdrawiam i życzę powodzenia. :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie, nie śpię. Przepraszam za zwłokę, ale problemy natury technicznej, rodzino-życiowej jak i twórczej spowolniły pisanie tegoż Ficka. Mam masę pomysłów na przyszłość, chodź pierw trzeba wprowadzić pewne podstawy. Przykro mi, ale nie jestem w stanie przewidzieć kiedy udostępnię następny rozdział.

:fluttercry2::fluttercry2::fluttercry2::fluttercry2::fluttercry2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość BrainDev
3 godziny temu, Crystal Arrow napisał:

Instytut

Badań 

Nadzwyczajnych

Ośrodek naukowy z serii książek "Felix Net i Nika" Rafała Kosika. To właśnie z tą sagą robię crossover.

No, już za IBN'a masz u mnie szacunek. Fik leci do obserwowanych. Przy okazji nie mogę się doczekać kolejnej części FNiN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No też znam Feliksa, ale do tego wyliczania od ilu lat to się nie dołożę, bo dokładnie nie pamiętam. W każdym razie nie przeczytałem jeszcze wszystkiego, skończyłem chyba na "Trzeciej Kuzynce"... Wydarzenia do której części Feliksa będą miały tu znaczenie? Bo patrząc na tempo wydawania rozdziałów pewnie zdążę doczytać. 

 

@Jockerpolish jeśli tak lubisz motyw powrotu Sunset do Equestrii to polecam mój "Kod Equestria" - na razie 9 opublikowanych rozdziałów, a będzie tego jeszcze więcej. I choć jest to bardzo wielowątkowe opowiadanie(i również multiwersowe - tu uniwersum kucyków połączyłem z Kod Lyoko)... i jednym z głównych wątków jest właśnie powrót Sunset do Equestrii... i jeszcze coś związanego z Sunset! (co prawda pojawia się ona dopiero w 3 rozdziale(a wspominana jest po raz pierwszy dopiero w drugim), ale to w zasadzie jedna z głównych bohaterek tego opowiadania) (więc w sumie tobie @Redeline też to polecem, skoro lubisz Sunset;))

 

Ale dobra, dość tej bezczelnej autopromocji, czas się skupić na tym opowiadaniu. 

Generalnie zgadzam się z przedmówcami, że zapowiada się ciekawie. Co prawda jest trochę błędów, czasem dość dziwnych(jak zwroty grzecznościowe typu "ci" z dużych liter w dialogach, niezgodność rodzaju gramatycznego podmiotu z resztą zdania(np "biała jednorożec powiedziała"), czy dziwne powtórzenia), ale na to Ci w większości pozwracałem uwagę w komentarzach.

 

Fabuły jak na razie za wiele nie ma, na razie dostaliśmy co najwyżej zapowiedź tego co może być. Oczywiście wejście oddziału specjalnego pod koniec 2 rozdziału zapowiada, że coś się wydarzy(bo nie wyglądało na to by było to częścią zaplanowanych atrakcji na tamtym harcerskim obozie, który jak dotąd zdawał się wiele nie wnosić, mimo owego tajemniczego omdlenia i zajścia nad jeziorem)... w Equestrii też mamy to tajemnicze pojawienie się Sunset i pękniecie lustra. Zapewne będzie to jakoś powiązane... no i ta księga, na której koło siebie stoją kucyk i człowiek... 

Mamy tu zawiązanie kilku potencjalnie ciekawych wątków, ale żaden nie zdołał jeszcze rozwinąć skrzydeł... w przeciwieństwie do Sunset;)

 

No i właśnie, jej reakcja wydaje mi się mało do niej pasująca. O ile wątpliwości czy moc alikorna jej się należy są zrozumiała, to ona wydaje się być wręcz wściekła, że nim się stała. No i jednak porównywanie jej do księżniczek nie powinno jej aż tak drażnić. A chęć ukrycia, że jest alikornem jest już w ogóle dziwna... 

I ciężko mi sobie wyobrazić Spitfire w galowej sukni... na tej uroczystości bardziej bym ją widział po prostu w kombinezonie Wonderbolts, albo jej biurowym mundurze... w każdym razie nie wydaje mi się, by była szczególnie zła za niezrealizowanie takiego zamówienia :D

No i widzę, że w kwestii wiedzy Starlight o Sunset mieliśmy identyczne założenia. 

 

I jeszcze w kwestii opisu...

Dnia 5.01.2017 o 19:25, Crystal Arrow napisał:

Mam zamiar przywrócić wiarę w ludzkość, ale też mode na Biura.

Trochę to jednak sprzeczność, bo idea Biur - zwłaszcza w oryginalnej formie o ile wiem - jest sama w sobie silnie mizantropiczna, stanowi więc kompletną odwrotność wiary w ludzkość... zastanawiam się jak te dwie sprzeczności połączysz - Biura Adaptatycjne i wiara w ludzkość...

No i nie podoba mi się określanie królewskich sióstr/ich rodziców jako istot boskich. To się w sumie mocno gryzie z kanonem... i w zasadzie raczej z ideą, która zdaje się być główną myślą opowiadania - połączenia nauki i magii... co raczej implikuje, że królewskie siostry nijak boskimi istotami nie są. 

 

Zresztą kto wie, może tu ostatecznie ma się okazać, że magia to też tak naprawdę nauka...

W końcu, jak to powiedział Doktor Hooves w 6 rozdziale Kodu Equestria: "Nauka i magia w zasadzie bardzo się przeplatają... prawdę mówiąc możliwe nawet, że magia jest też nauką, ale taką, której po prostu w pełni nie rozumiemy...".

 

Aha i jeszcze coś - lepiej chyba jednak będzie jak umieścisz też linki do rozdziałów w samym temacie, będzie to o wiele wygodniejsze. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lyokoheros dzięki za komentarze tu jak i do samego tekstu.

Jeżeli chodzi o felixa musisz doczytać do części "{...} Sekret czerwonej Hańczy".

Co do "bezczelnej autopromocji" autopromój sobie ile chcesz, nie przeszkadza mi to, a wręcz przeciwnie ponieważ lubię to opowiadanie i nie mogę się doczekać kolejnych rozdziałów;)

Te dziwne błędy są wynikiem braku jakiegokolwiek doświadczenia.

Mam zamiar rozruszać fabułę w następnym rozdziale, tak jak wyjaśnić nienaturalne zachowanie naszej ukochanej Sunset, bo to też część fabuły. A suknia Spitfire nie jest dokładnie dla niej (ale nie spojleruje).

Opis od dawna jest do poprawy, ale nie mam do tego siły ani głowy. Tak samo jak do teorii magi.

I jeszcze raz dzięki za komentarze.

 

Edytowano przez Crystal Arrow
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...