Skocz do zawartości

Klub Konesera Polskiego Fanfika - nabór do ekipy


Coldwind

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Na początku pragnę zaznaczyć, iż pierwotna idea wyszła od @Zodiak, ja ją wcielam w czyn.

 

Postanowiłem ożywić nieco fandomowy półświatek literacki, więc zakładam Klub Konesera Polskiego Fanfika. Będzie to serwer na Discordzie, na którym będzie można prowadzić dyskusje na temat polskiej twórczości, luźniejsze niż te w tematach na forum. 

 

Poszukiwani są:

- Administrator - osoba, która ogarniałaby to wszystko razem ze mną i zastępowałaby mnie w razie nieobecności

- Moderatorzy (na razie 1-2 [EDIT: mogę przyjąć więcej chętnych, którzy mogliby się zmieniać] ) - osoby, które pilnowałyby porządku na czatach i prowadziłyby dyskusje

 

Chętnych proszę o zgłoszenia na priv.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Coldwind
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zaczyna. Zakładają tajne loże. Sekretne spotkania. Tajemny uścisk dłoni. Wymowne, pełne milczenia spojrzenia. Spiski. Znam ja takie ugrupowania. Kto wie, o czym tak naprawdę będą tam radzić. Międzynarodowa sceno fanfikowa strzeż się. Nadciągają wolnopisarze z MLPPolska :D

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Arkane Whisper napisał:

 Nadciągają wolnopisarze z MLPPolska :D

Kurcze, odkryli nas. Będziemy musieli zejść do podziemia i tam realizować sekrety plan przekonania wszystkich, że MLD to najlepszy fanfik (i, że Chrysalis powinna rząądzić Equestrią)

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Little Dashie... nie... Past Sins jest definitywnie najlepsze. Naprawdę nie wyobrażam sobie jakby to można przebić. Może i samego opowiadania My Little Dashie nie czytałem, ale oglądałem ekranizację i choć jest to wzruszające i piękne to nie dorównuje historii Nyx. 

A Chrysalis? Ona to nawet na władanie własnym gatunkiem nie zasługuje, a co dopiero cała Equestrią... 

 

W każdym razie całkiem ciekawa inicjatywa. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można przebić boleśnie naiwnego średniaka o nierealnej Mary Sue? A bardzo łatwo. Ale nie zbaczajmy z tematu.

 

Na moderkę etc. wolę się nie pchać, bo i czasu brak, i sił nie bardzo, ale sama loża idea mi się podoba i chętnie czasem wpadnę. Podrzućcie tylko namiary na serwer.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ylthin Maruda Namiary będą, jak wszystko dopnę na ostatni guzik i oficjalnie wystartuję projekt.

 

Miło mi, że jest jakieś zainteresowanie. Przypominam, że jeśli ktoś jest chętny, to niech się do mnie zgłosi na priv. Mogę przyjąć trochę więcej modów, którzy mogliby się zmieniać, gdy część jest niedysponowana.

 

Aha, i nie offtopujcie. Do dyskusji na temat opowiadań służy dział opowiadań i w przyszłości Klub.

Edytowano przez Coldwind
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż gdyby nie brak czasu i masa innych obowiązków(w tym też własnie tych fandomowych) to bym się pewnie zgłosił. 

I wybacz, ale muszę też powiedzieć, że Past Sins nie jest ani średniakiem(choć owszem, nie styl pisania jest jego największym atutem), ani nie jest też w żadnym wypadku naiwne. To piękne, idealistyczne i mądre opowiadanie, a co jeszcze lepsze w swej treści głęboko chrześcijańskie(no dobra to się po części zawiera w tym, że mądre). Zaś Nyx nijak nie jest Mary Sue, owszem sam sposób jej powstania jest mało realistyczny, ale na tym brak realizmu się kończy. Postać jest poprowadzona świetnie, wszystko co przeżywa, co myśli, co umie, decyzje które podejmuje, jej sposób zachowania wynikają właśnie z tego kim jest i jest to bardzo dobra i świetnie przemyślana postać. 

Naprawdę taka opinia o Past Sins to jakieś absurdalnych wręcz rozmiarów malkontenctwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Lyokoheros napisał:

Cóż gdyby nie brak czasu i masa innych obowiązków(w tym też własnie tych fandomowych) to bym się pewnie zgłosił. 

I wybacz, ale muszę też powiedzieć, że Past Sins nie jest ani średniakiem(choć owszem, nie styl pisania jest jego największym atutem), ani nie jest też w żadnym wypadku naiwne. To piękne, idealistyczne i mądre opowiadanie, a co jeszcze lepsze w swej treści głęboko chrześcijańskie(no dobra to się po części zawiera w tym, że mądre). Zaś Nyx nijak nie jest Mary Sue, owszem sam sposób jej powstania jest mało realistyczny, ale na tym brak realizmu się kończy. Postać jest poprowadzona świetnie, wszystko co przeżywa, co myśli, co umie, decyzje które podejmuje, jej sposób zachowania wynikają właśnie z tego kim jest i jest to bardzo dobra i świetnie przemyślana postać. 

Naprawdę taka opinia o Past Sins to jakieś absurdalnych wręcz rozmiarów malkontenctwo.

Wiesz... Mi się wydaję, że postacie, które są sierotami a jednak im wychodzi w życiu i umieją sobie poradzić, to albo przejaw pewnej zazdrości, ALBO w literaturze juz ich za dużo było - co jest po części prawdą - i dlatego są obecnie tak pogardzane....

 

A do reszty mam taką propozycję :)

 

I dlatego mam pomysł, jak klub powstanie, proponuję rozmowę właśnie o Past Sinsie i jego bohaterce... W końcu to ma być projekt dyskusyjny o fanfikach, także tych klasycznych, racja?

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dyskusja o Past Sinsach i Nyx to świetny pomysł(i w sumie racja, ze to może być kwestia zazdrości - choć prawdę powiedziawszy do aż tak śmiałych tez wolałem się nie posuwać pisząc tamtego posta - co się zaś tyczy tego, czy jakiegoś typu postaci było w literaturze za dużo, to powiem tyle, że ocenianie postaci przez pryzmat tego czy pojawiają się inne podobne postacie/jak częsty jest dany motyw to jakiś idiotyzm. Tym co winno oceniać się w postaci jest ona i tylko ona. To jaka jest, jak została wykreowana, jaką ma historię, co przeżyła, jak sobie z tym radzi itd. A nie czy coś takiego już było czy nie ani jak wiele razy. To się praktycznie nie liczy. Naprawdę ten cały pęd na oryginalność, na to by "byle inaczej, byle nie tak samo jak już ktoś zrobił" jest irracjonalny. Inność i oryginalność nie jest, nie była i nie będzie wartością samą w sobie).

 

No i w sumie możnaby też o Si Deusie... a jak Gandzie będzie w klubie to możnaby się zabrać za przekonywanie go by wreszcie skończył kontynuację.

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accurate Accu Memory Na początku w zaplanowanych dyskusjach chciałbym się skupić na polskich fanfikach, ale kto wie... Na pewno będzie kanał do swobodnej wymiany poglądów na temat różnych dzieł, na którym będzie można rozmawiać cały czas, więc tam możesz podjąć tą tematykę. Ale głównym celem jest popularyzacja polskich dzieł.

 

 

I ostatni raz proszę, skończcie offtopować, bo do takich dyskusji jest odpowiedni dział. Tu rozmawiamy tylko na temat projektu.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że inni, którzy nie lubią Past Sinsów powiedzieliby to samo co ja:

Spoiler

Past Sins to historia typu wyciskach łez. Niestety, ale nawet w swojej kategorii nie jest zbyt dobra, ponieważ opiera się na pewnych kliszach i to wykorzystanych tak sobie. Mamy biedną sierotę Nyx, która jest, ale nie jest Nightmare Moon - czytelnik po paru minutach lektury łapie, że Nyx nie jest żadną Nightmare Moon i jest niegroźna. Potem Nyx jest słodkim, grzecznym i idealnym dzieckiem, co już jest słabe. Takich ludzi w zasadzie nie ma, ale i tak tę część Past Sinsów uważam za całkiem niezłą - jest spoko jako Slice of Life o tęczowych osiołkach. Niestety, ale następnie naiwna i głupia Celestia popełnia błąd i mamy Nightmare Moon, która jest Nyx. Nagle, tak zupełnie z czapy Nyx robi się zła, bo ma focha i słucha bandę sekciarzy. Potem jej psiapsiółki i Twilight pomagają jej się nawrócić, a Nyxunia walczy z atakiem zwierzaków na Ponyville. Na końcu zmienia się w źrebaka, ściąga Princessy do Equestrii i wszyscy są szczęśliwi. W tym fanfiku najbardziej bolą gwałtowne zmiany zachowania, atak potworów z lasu (wyobraź sobie, że ci miasto atakują wściekłe niedźwiedzie, to mniej więcej ten sam poziom absurdu) i naiwną Celkę. Nikt nie musi być o nic zazdrosny, ten fanfik może nie jest zły, ale też nie jest jakiś super.

 

Do klubu chętnie dołączę, ale nie jako członkini ekipy. Bardzo bym chciała, ale nie chcę wziąć na siebie za dużo. Poza tym ktoś musi fanfiki pisać. I również radziłabym się na skupieniu się na fanfikach polskich. Szczególnie, że mamy sporo perełek, które zbierają stanowczo za mało atencji. Poza tym najlepszą konkurencją dla Past Sinsów jest właśnie promocja dobrego, polskiego fanfika :crazytwi:.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu Cahan napisał:

Do klubu chętnie dołączę, ale nie jako członkini ekipy. Bardzo bym chciała, ale nie chcę wziąć na siebie za dużo.

Jakby co, możesz negocjować indywidualne warunki zatrudnienia. Właśnie dlatego jednak zdecydowałem się jednak na więcej moderatorów, by nie obciążać ich obowiązkami. Teraz tylko czekam na pierwsze zgłoszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

wyobraź sobie, że ci miasto atakują wściekłe niedźwiedzie, to mniej więcej ten sam poziom absurdu)

Spoiler

A w Rosyji była? Sasze widziała?  To co ty wiesz o atakach niedźwiedzi.

Cytuj

Jakby co, możesz negocjować indywidualne warunki zatrudnienia.

Zaraz, to znaczy, że będzie za to wypłata? No to ja się zgłaszam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk! Chętni do ekipy wciąż poszukiwani.

 

Im nas więcej, tym lepiej. Nawet, jeżeli ktoś nie dysponuje dużą ilością czasu, może pomóc tak, jak potrafi. Każda cegiełka włożona w projekt to spora pomoc.

 

Chętnych proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam, czekając na wiadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Verlax Na razie mam już dwóch modów, ale mogą być czasami niedysponowani. Myślę, że poczekam jeszcze na jedną lub dwie chętne osoby. Cały projekt jest w fazie mocno roboczej i przynajmniej do końca miesiąca z niej nie wyjdzie. Sprawdzę, jak to wszystko będzie działać i poszukam odpowiedniej formuły dla spotkań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...