Skocz do zawartości

Upadły z niebios [NZ][Alternate Universe][Human][slice of Life]


Co sądzisz   

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o uniwersum?

    • Podoba mi się.
      11
    • Może być / nie przeszkadza mi.
      6
    • NIE!!! Nie rób tego więcej!
      0
  2. 2. Co sądzisz o bohaterze?

    • Ciekawy.
      15
    • Standardowy.
      2
    • Nudny.
      0
  3. 3. Czy autor przesadził z mocami?

    • Nie. To zwykłe moce dla takiego bohatera.
      4
    • Nie sądzę.
      10
    • Trochę.
      3
    • BARDZO.
      0
  4. 4. Co sądzisz o opisach?

    • Nie zrozumiałe.
      0
    • Mogą być.
      5
    • Słabe.
      1
    • Dobre.
      6
    • Epickie.
      2
    • Na jarał się i piszę.
      3


Recommended Posts

Upadły z niebios

Fanfick jest o takich istotach.

Spoiler

Adventuring is Magic: Rainbow Dash

 Choć bardziej 21 wiek.

Ostrzegam tylko.

Mam swoje powody!

Zostaje mi zaprosić do czytana.

 

Prolog

 

Spoiler

Uwaga w tekście mogą się znaleźć trolle drugiego autora. Pozdrawiam

 

Equestria jest rozwinięta do około 21 wieku( lecz nie wszystko ). W lesie Ewerfree pojawił się dziwnie wyglądający przybysz. Kim jest i czego chce? I skąd ma takie wielkie skrzydła? 

Przez ostatnie przemyślenia doszedłem do wniosku że wydam całość jednocześnie ( całe skończone dzieło ).

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu napisać, ach cóż? Może po kolei (będą opóźnienia :D) Forma którą przedstawiasz to (chyba tak się pisze) anthro. Jakbyś mógł sprawdź czy jest w spisie tagów i dodaj jak trzeba, póki wielki D nie widział :) Do stylu pisania będę musiał się przyzwyczaić, ale prolog dość ciekawy. Póki co nie wiem co więcej napisać. Błędów było... oj BYŁO, ale że piszę z komórki to nie mam jak zaznaczyć, może później ;) Życzę powodzenia, weny i co tam jeszcze trzeba :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na konieczność wyjścia, przeczytałem 1 stronę i upstrzyłem notatkami, co myślę. Ogólnie, sporo zdań w opisach warto by podzielić na mniejsze, a część przeformułować. Poza tym, po pierwszej stronie zdaje się być ciekawa koncepcja. Na więcej niż 2 zdania musisz zaczekać do wieczora

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, takoż i piszę. 

Mamy tu fanfik o ciekawym zarysie i dość odważnym podejściu do kreacji świata (na polskiej scenie fanfikowej ciężko o anthro, nie będące clopem), Co więcej mamy OP bohatera, który rzuca się w oczy, ale to nie czyni go złym. Wprost przeciwnie. Ten motyw można naprawdę wspaniale wykorzystać (ale nie podpowiem jak, bo to nie moje dzieło). Niewiele można powiedzieć o fabule, bo to 10 stron prologu, ale nic na razie nie wskazuje by miała być słaba (a czytałem dzieła, gdzie tak było)

W zasadzie jedyną wadą (ale wielką) tego tekstu jest strona techniczna. O ile nie ma za bardzo literówek, to autor ma tendencję do tworzenia strasznie długich zdań, posiekanych masą przecinków (a i to nie zawsze). Tymczasem, w wielu miejscach aż się prosi o krótkie, a nawet bardzo krutkie zdania, będące czasem jednym, dwoma wyrazami. To jest dobra budowa opisu. Ponadto, mamy jakieś, dziwne, podwójne myślniki (połpałzy) o ile ja sie nie czepiam zamiennego stosowania myślnika i półpauzy (choć to błąd), to akurat podwójny wygląda paskudnie.  

Zatem, jeśli tekst dostanie solidnego i ogarniętego korektora, który nie będzie się bał lac po łbie autora i pokazywać, co jest nie tak, a także będzie dość solidnie modyfikował tekst (nawet na poziomie całych zdań), to może wyjść całkiem porządny fanfik. 

Tyle ode mnie, a teraz herbata

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfik zapowiada się dość ciekawie, nie do końca moje klimaty, ale to nieważne. Z początku bałam się czegoś oklepanego, ale niepotrzebnie, pomysł wydaje się oryginalny, przynajmniej ja jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. Z mocami głównego bohatera może troszkę przesadziłeś, na razie trudno powiedzieć. Łatwo coś takiego zepsuć, ale czasem może to wyjść na dobre - zobaczymy.

Błędów jest sporo, szczególnie interpunkcyjnych, starałam się zaznaczać. Poza tym trochę mieszasz czasy - najpierw teraźniejszy, potem przeszły, potem znów na moment teraźniejszy... Musisz nad tym pracować i znaleźć korektora.

Jeszcze coś o opisach - nie wiem, co sądzą inni czytelnicy, ale jak dla mnie momentami były przydługie i ciut przekombinowane. Nie wszystko trzeba tak opisywać, czasem spokojnie wystarczy jedno-dwa zdania. Poza tym mam wrażenie, że trochę nadużywasz w nich słowa "niczym".

Pamiętam, że czytałam kiedyś pierwszy rozdział twojego drugiego fanfika i widzę znaczną poprawę od tego czasu, tak trzymaj. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to wiecie jak człowieka zestresować. Ledwie zarysowałem główną postać a wy mówicie że dobra. Jak teraz mam ją rozwinąć by dalej taka była? I jak zareagujecie na 1 rozdział? Matulu pomocy!? Już nie wspominam że szukam korektora który jest taki jak Sun piszę i kogoś kto będzie mi dawał wskazówki czy to co piszę dalej jest dobre. Tyle problemów, a tak mało czasu. Pomocy!

Spoiler

A miało to być małą odskocznią od mojego głównego dzieła. 

Spoiler

Co sądzicie o dodaniu 2 damskiej postaci?

 

Edytowano przez Yoda
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się ciesz, mało kto zaczyna i już ma tak pozytywne opinie.
Tylko nie porzucaj pierwszego fica a powinno iść ci lepiej zarówno na jednym jak i na drugim wykujesz dobrą formę pisarską... o ile domyślasz się o co mi chodzi ;)
Ekspertem pisarskim w tym fandomie nie jestem, gdyż moje dzieła trudno było by połączyć z Kucykami, ale powiem ci ze jak na początek idzie ci dobrze.
Nie kombinuj nic tylko pisz , nie zastanawiaj się, jesteś kowalem swego losu pisarskiego co wykujesz to twoje, co się nauczysz nigdy nie przeminie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu karlik napisał:

Poza tym trochę mieszasz czasy - najpierw teraźniejszy, potem przeszły, potem znów na moment teraźniejszy... Musisz nad tym pracować i znaleźć korektora.

 

Trochę może być moja wina. Przeczytałem nieco szybciej od ciebie (sądząc po komentarzu) i zostawiłem nieco własnych sugestii (w tym zmianę czasu an przeszły). Ale jak spojrzałem na zegar i policzyłem, ze w godzinę przeczytałem 4 strony, to szczerze, odpuściłem dalszą korektę, bo to tytaniczna praca. Mogłem tez po drodze coś pominąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Przeczytane. Dwa razy. W sumie miałem napisać cokolwiek dopiero po pierwszym rozdziale. Idąc jednak tokiem myślenia "Zostaw komentarz, co ci szkoda?" i nie wiedząc, kiedy dalsza część fic'a ujrzy światło dzienne, piszę to teraz. 

 

Na początku powiem, że widząc tag "human" spodziewałem się kolejnego brony'ego wesoło hasającego po Equestriańskich łąkach. Zaskoczyłem się. Pozytywnie/negatywnie? Nie wiem.

Poza tym anthro. Mało który polski fic posiada zhumanizowane wersje kucyków. (Tak? No tak, patrząc w pamięć z polskich fic'ów to Verard i spółka coś tam robili w MLT.

Reszty nie mogę sobie przypomnieć/nie czytałem.)

 

Pierwsze, co rzuca się w oczy to styl pisania. Jest... Niecodzienny. Próbował chyba nadać lekko tajemniczości fabule przedstawionej, co popsuły BŁĘDY. Jest ich całe mrowie. Rozpierzchnięta armia pozjadanych, przestawionych i zdublowanych przecinków prosi o wsparcie. Jako grammar-nazi ciężko mi na to patrzeć pozytywnie. Nie będę wypominał, że czasami zdania są długie jak Moskiewski pociąg jadący do Syberii. To już mówili.

Fabuły jest mało. Prolog bardziej stara się zapoznać głównego bohatera z kucykami i dać zarys jego charakteru. Wyszło to ciekawie, co było pozytywnym zaskoczeniem. Problem z bytami "nieśmiertelnymi" jest jednak taki, że łatwo ową postać zepsuć. Nie niszcz więc połowy planety jednym skrzydłem. 

Kreacja otoczenia to... Everfree! Suprise! Bo wcale to nie jest punkt startowy przeważającej ilości postaci w fic'ach. No nic, jest to jako tako uzasadnione fabularnie. Chociaż i tak ciężko mi uwierzyć, żeby gostek łaził przez cały rok i nie spotkał kuca.

 

Ten "human" mnie zaciekawił. Jest odświeżeniem do tagu, pod którego sztandarem dzisiaj ciężko znaleźć dobrego rycerza. Ubolewam nad tym, bo to jeden z moich ulubionych typów fic'ów. Jeżeli więc potrzebujesz pomocy z opowiadaniem, to myślę, że jestem w stanie pomóc.

I nie rób syndromu "jeden/dwa/trzy rozdziały i do kosza". To boli.

 

Arekeen

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dziś ( niedziela) poprawę prologu. Cały będzie w czasie teraźniejszym i mam nadzieje że ilość błędów spadnie. Styl pisania jest wzorowany na książce " pamiętniki dywizjonu 303". Postaram się by tak było, aby dynamiki nadać tekstowi. Jak jest w tagach, niszczenia światów oraz wielkich wojen zapewne nie będzie. Raczej coś ala serial "Lucfer". Mam wielką nadzieje że mi wyjdzie.

Spoiler

Na kilku rozdziałach się na pewno nie skończy. Jednak będą one wychodziły niezwykle rzadko. Jeden na 2 miesiące może rzadziej. Ale planuje je po 100 stron. Mam teraz 4 pomysły na fabułę. I trochę trudno mi zdecydować który będzie najlepszy. 

Spoiler

Arekeen. Ty serio o pomocy mówisz? I na czym dokładnie by miała ona polegać?

 

Edytowano przez Yoda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, i mało co, a zapomniałbym zostawić komentarza :twiblush:

Po kolei.

Pierwsze, co zapamiętałem, to mnóstwo błędów, ale jak tak teraz na szybkiego przeleciałem tekst wzrokiem, to chyba poprawiłeś większość. Jest dobrze, jak na szybki rzut okiem :)

Przejdźmy do meritum.

Nie ukrywam, że zainteresowałeś mnie głównie obrazkiem Rainbow Dash, ale spodziewałem się czegoś innego. Początek, pojawienie się (a jakże) w lesie Everfree jest typowe, ale przynajmniej nie był to brony, mogący nareszcie bezkarnie realizować swoje marzenia, sny, itp., itd. Zamiast bronego jest natomiast postać dość OP, jak widzę. Może to być dobrze rozegrane, ale jakoś tak zwykle się nie dzieje. Postacie OP w opowiadaniach najczęściej, prędzej lub później, negatywnie wpływając na samo opowiadanie. Życzę Ci jak najlepiej, ale lojalnie ostrzegam.

Mogłem źle zrozumieć, ale oni latali ponad Ponyville i Everfree, tak? Skoro tak, to Celestia musi mieć niebywale dobry wzrok, że ich obserwowała ze swojego zamku :badass:

Nie przeczę, iż akuratnie to opowiadanie mnie zainteresowało, chociaż zwykle, o czym już Ci pisałem przy poprzednim opowiadaniu, unikam tekstów o przenoszeniu się ludzi do świata kucyków. Miałem jednakże cichą nadzieję, że będzie to jakieś typowo przygodowe opowiadanie fantasy, a wnioskowałem tak właśnie po obrazku anthro, z twojego wstępnego posta, i był to powód, dla którego poczułem lekkie ukłucie zawodu.

Podsumowując.

Póki co nie wiem, co myślę o tym opowiadaniu, więc poczekam na coś więcej. Z jednej strony nie są to "moje klimaty", ale z drugiej, ciekaw jestem nawet co wymyśliłeś z głównym bohaterem. Będę śledził losy opowiadania i wtedy się zobaczy.

 

Pozdrawiam :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
44 minuty temu, LegendarnyKapitan napisał:

Wiem i bym chciał ale brak mi pomysłu na większą fabułę, stary pomysł był zbyt "nudny" był poprostu zły. Więc czasem do tego wracam by pomyśleć nad moim aniołem. 

 

Kapitainie.

Masz już zarys fabularny który możesz zmienić i zrobić jeszcze lepszy niż przedtem prosze o zachowanie formatu pisania dobrze czyta sie takiego fica ponieważ sposub jaki opisujesz i wplatasz w to przemyślenia,myśli bochatera i rozmowy jest bardzo dobrze przemyślany którego nie widziałem w takiej formie w żadnym ficu który przeczytałem

Edytowano przez MixFix
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...