Skocz do zawartości

Nowa Nadzieja [NZ][TCB][Crossover]


Recommended Posts

Oto mój pierwszy fanfic.
Opowiadanie składa się z:
-Rozdział I - Okno
-Rozdział 2 - Pytania
-Rozdział 3 - Za medialną kurtyną 1/4 (ciągle pisany)
Prowadzone są ciągłe aktualizacje bieżącego tekstu, oraz dodawane są nowe rozdziały...

Przeczytałeś? Nie czekaj, każda obiektywna opinia jest mile widziana:rd8:

P.S. Nie jestem humanistą, więc z góry przepraszam za ograniczenie słownictwa, powtórzenia, błędy itd. (Jeśli takowe się nadarzą)
P.P.S. MLP itd. należą do Hasbro, mnie wińcie za błędną interpretacje zachowań danej postaci itp. Bla Bla Bla :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum, lecz nie od wczoraj znam uniwersum Biur Adaptacyjnych, przedwczoraj podczas koszenia trawnika natchnęło mnie, bym napisał własne opowiadanie. Z góry uprzedzam, iż nie miałem na celu całkowitego odwzorowania klimatu Conversion Bureau, a także świat przedstawiony jest stosunkowo inny. Napisałem dopiero wstęp, i na tym cały problem polega, że nie wiem czy taki styl się przyjmie, dlatego proszę was o obiektywne opinie na temat wyżej wymienionego opowiadania. Zapraszam

P.S. Nie jestem humanistą, więc z góry przepraszam za ograniczenie słownictwa, powtórzenia, błędy itd. (Jeśli takowe się nadarzą)

P.P.S. MLP itd. należą do Hasbro, mnie wińcie za błędną interpretacje zachowań danej postaci itp. Bla Bla Bla :D

i Jak?

Dosyć ciekawa aranżacja :). Świat jest standardowy, przygoda dość unikalna i zaczyna się bardzo interesująco. Błędów stosunkowo niewiele, styl do dopracowania, ale nie razi. Polecam kontynuować, stworzyć jakiś googledocs i pisać, pisać i jeszcze raz pisać ;3. Tkwi w tym potencjał i wierzę, że z niewielkim wkładem uda ci się go wydobyć. Powiem wprost, że po początku spodziewałem się o wiele mniej, a jednak pozytywnie mnie zaskoczył. Na razie były to głównie wspomnienia bohatera, chciałbym poczytać jakąś teraźniejszą akcję z nim w roli głównej i na to właśnie z niecierpliwością czekam.

Pozdrawiam,

~~ Thar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, do późna wyglądał przez nieduże, podniszczone okno swojego pokoju, kiedyś było białe, co wywnioskował po strzępkach lakieru, które póki, co wygrywały walkę z czasem.

- okno było białe? Chyba nie, wydaje mi się, że chodzi Ci o ramę okna. Jednakże to zdanie wskazuje, iż to właśnie okno (czyli SZYBA) była biała.

- przed "kiedyś" wstawiłabym "które"

Pierwsze zdanie... a ja już mam się czego przyczepić! ale się nie zrażam, czytam dalej

- Masakrycznie długie zdania, to drugie dla przykładu rozbiłabym na 3 krótsze, z pozostałymi też zrobiłabym porządek.

- Powtórzenia (to, że ostrzegłeś i przeprosiłeś nie znaczy, że one mogą sobie być w fanfiku w najlepsze). Jeśli sam nie potrafisz znaleźć synonimu wujek google służy pomocą.

Fabuła jest ok. Jednakże błędy wymienione wyżej (z duużym naciskiem na interpunkcje) bardzo rzucają się w oczy. Jeśli sam nie potrafisz ich wszystkich wyłapać i poprawić- poproś korektora, tutaj na pewno znajdą się ludzie, którzy Ci z tym pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- okno było białe? Chyba nie, wydaje mi się, że chodzi Ci o ramę okna. Jednakże to zdanie wskazuje, iż to właśnie okno (czyli SZYBA) była biała.

- przed "kiedyś" wstawiłabym "które"

Pierwsze zdanie... a ja już mam się czego przyczepić! ale się nie zrażam, czytam dalej

- Masakrycznie długie zdania, to drugie dla przykładu rozbiłabym na 3 krótsze, z pozostałymi też zrobiłabym porządek.

- Powtórzenia (to, że ostrzegłeś i przeprosiłeś nie znaczy, że one mogą sobie być w fanfiku w najlepsze). Jeśli sam nie potrafisz znaleźć synonimu wujek google służy pomocą.

Fabuła jest ok. Jednakże błędy wymienione wyżej (z duużym naciskiem na interpunkcje) bardzo rzucają się w oczy. Jeśli sam nie potrafisz ich wszystkich wyłapać i poprawić- poproś korektora, tutaj na pewno znajdą się ludzie, którzy Ci z tym pomogą.

Dzięki wielkie, powiem szczerze, że rzeczywiście nie mogłem tego wyłapać, wracając do synonimów masz jakiś pomysł do słowa "kuc"? Nie mam żadnych pomysłów poza: kucyk (tak wiem to jest zdrobnienie), zwierzę i ew. ogier, klacz (ale to już, nawiązuje do płci), interpunkcja według mnie leży i kwiczy jedynie w dialogu, jeśli znalazłeś coś więcej proszę o konkrety. Pozdrawiam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, właśnie... Jeśli ktoś ma wolny czas który, jest wstanie poświęcić dobrowolnie mojemu opowiadaniu, za co z góry dziękuje. To formalnie już ogłaszam, że szukam korektora ( nie nie mam na myśli pisaka). Pozdrawiam i zachęcam do współpracy :D P.S. Dla zainteresowanych: Już kończę drugi rozdział :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks, o dziwo ani Word, ani Gdoc nie wykryli tego błędu (jak zgaduje chodzi o kontekst użycia danego słowa, który w tym wypadku nie był odpowiedni). Przy okazji świetna robota z tą pracą Biur Adaptacyjnych, skończyłem dziś 6 rozdział i trochę się pusty poczułem kiedy dotarło do mnie, że nie ma więcej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ehh... mam być szczery? W chol*re nauki teraz mam, ach ta matura... Nawet na forum nie mam czasu wchodzić. Mam teraz dylemat, bo widzę, ze niektórym osoba się ten fic, naprawdę podoba... jeśli jeszcze ktoś wierzy w moje słowa... to powiedzieć mogę tylko: cos spróbuje wymyślić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...