Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Seria S.T.A.L.K.E.R.


Beerbarian

Recommended Posts

Nigdzie nie mogłem znaleźć temacie o tej serii, więc może ja zacznę (chyba, że ten temat tej gry usuwa się za każdym razem i ja o tym nie wiem). Tak więc, zna ktoś tą serię? Ktoś sie zagrywa? Grał kiedyś? Według mnie ulubiona seria gier. A co wy myślicie?

Edytowano przez Beerbarian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem. W COP od czasu do czasu pogrywam, czasami zdarza mi się coś samemu moddować lub też scalać kilka modów innych twórców. 

Oprócz serii Half Life i Crysis uważam za jedną z najlepszych i klimatycznych (mimo licznych niedopracowań, nieekonomicznego silnika graficznego itd.)

Ponadto trochę się zawiodłem na twórcach, którzy nie przyłożyli się do wiernego i szczegółowego odwzorowania chociażby miasta Prypeć i jego okolic. (Call of duty 4 w misjach w czarnobylu naprawdę pokazało pazur i klimat plus jakaś tam wierność lokacji - wychodzi na to że Activision zrobiło to lepiej od GSC :D)

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany odświeżeniem serii to polecam stalker lost alpha - dostępne do pobrania za free. Bardzo ciekawa totalna modyfikacja cienia czarnobyla.

Edytowano przez Chip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu Chip napisał:

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany odświeżeniem serii to polecam stalker lost alpha - dostępne do pobrania za free. Bardzo ciekawa totalna modyfikacja cienia czarnobyla.

Ostatnio głośno zrobiło się o Call of Chernobyl, który łączy wszystkie mapy z danej serii (plus kilka dodatkowych z wczesnych wersji SoC), do tego powstaje do niego ogromna ilość addonów, dzięki którym można dostosować sobie grę do własnych upodobań (sam mod nie ingeruję zbytnio w podstawową mechanikę). Jeśli komuś brakowało w Stalkerze całej Zony dostępnej w jednym miejscu i moda nastawionego na eksplorację (bo na konkretną fabułę czy dodatkowe zadania nie ma tu co liczyć) warto się zainteresować.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super seria (mimo że grałem tylko w Czyste niebo) połączenie mmo rpg i strzelanki dobrze im wyszło. Gra jest rozbudowana, ma podobno osiem różnych zakończeń, można chodzić gdzie się chce robić co się chce, co do odtworzenia czarnobyla i okolic....niektóre budynki odwzorowali inne nie, w czystym niebie było dodane jakieś fikcyjne miasto, ale przypominało Prypeć. Mieli tworzyć Stalkera 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalker... Gra, która wzbudzała sensację jeszcze zanim się pojawiła (cień czarnobyla tworzono 7 lat), gra, która od początku miała klimat, fabułę i mechanikę. Stalker wnosił powiew świeżości i mnóstwo ciekawych rozwiązań. Miała co prawda strasznie surowy (a nawet miejscami biedny) styl graficzny i absolutną masę bugów, nawet po kilku patchach. Czasami były one tak absurdalne, że uniemożliwiały ukończenie gry. 

Ale to było niczym, przy jakimkolwiek poziomie trudności (dopiero przy modzie Misery robi się jakiekolwiek wyzwanie), klimacie wylewającym się z ekranu i gigantycznej grywalności. 

Przeszedłem wszystkie części po kilkanaście razy i powiem, że z każdą, kolejną częścią grywalność i dobór ekwipunku się zmieniał. Podczas gdy w cieniu w zasadzie dążyłem do zdobycia konkretnych broni i trzymania ich do zdobycia kolejnych, to w czystym niebie można już było poeksperymentować, a w zewie prypeci robić buildy (w sigerousie i misery, to już w ogóle). To była jedna z największych (poza klimatem) zalet stalkerów. No i spora podatność na modowanie, oraz dostępność modów (choć i tak czekam tylko na nowe Misery)

Tak więc Stalker zasługuje na szacunek i marudzenie o kolejną część. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Więc tak: 

S.T.A.L.K.E.R. to tak na prawdę gra którą darze ogromnym sentymentem, gra na której się wychowałem. Gra na prawdę bardzo wyjątkowa w swoim rodzaju, ponieważ mimo iż historia jest ta sama, to każde przejście będzie nieco odmienne, ale sama "podstawka" to nawet nie 20% tego co można z Stalkera wycisnąć. 

W moich oczach największą zaletą stalkera jest ogromna społeczność i Mody. Modów jest tak dużo, że przejście ich wszystkich jest prawie niemożliwe, a większość z nich ma fabułę na poziomie najlepszych tytułów AAA (Choć zdarzają się też abominacje, których nawet wirtualnym kijem nie wolno tykać).

Nie jestem w stanie policzyć ile czasu spędziłem na ogrywaniu lub robieniu własnych/pomaganiu w tworzeniu modyfikacji. Seria bardzo popularna w Polsce, w końcu mamy jedną z najliczniejszych społeczności i wielkie fora (Z czego jedno które i tak umrze hehehe :caleb:) 

 

A S.T.A.L.K.E.R. 2 nie będzie :forever_alone:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja od jakiegoś czasu zagrywam w pierwszą część i powiem, że gra ma klimat i potencjał, szkoda jednak, że często musimy popylać po tych samych lokacjach, w tę i z powrotem.  Nie mniej gra jest warta uwagi, a gdy skończę jedynkę biorę się za dwójkę ;)

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...