Skocz do zawartości

Haxballowo-Kucykowy Turniej 2017


Gość Ziemowit

Recommended Posts

Gość Ziemowit

Witajcie moi drodzy w zapisach do drugiej edycji rozgrywek Haxballowych, organizowanych przez moją osobę. Ostatnie rozgrywki przyniosły niespodziewanie dobre efekty i można powiedzieć, że większość rzeczy organizacyjnych stało na dobrym poziomie. W tej edycji wy i w sumie sam ja zapragnąłem podwyższyć poprzeczkę organizując turniej na bazie projektu Realnie, o którym pisałem w temacie z tamtą edycją. Może teraz warto ją przypomnieć: Drużyny są tworzone przez kapitanów z własną nazwą, lecz miasto musi być z Equestrii. Ponadto wprowadzony zostanie system transferowy dzięki którym zawodnicy będą kupowani za monety, które będzie posiadała drużyna. Zaraz wytłumaczę wszystko jaśniej, żeby nie było wątpliwości. Najpierw może w etapach przedstawimy nasze działanie przy czym dokładnie wyjaśnimy. Czytajcie uważnie!


 

ETAP I - Ogólne Zapisy

 

No to właśnie rozpoczynamy ETAP I (zapisy na samym dole). Rozpoczynamy od zapisów. Każda osoba, która chce się zapisać musi wypełnić formularz, do którego link jest na samym dole mojego posta. Zapisy potrwają dopóki nie zapisze się 18 (albo więcej) chętnych uczestników. Jeżeli zapisy do turnieju będą się cieszyły coraz to większą popularnością to wtedy poczekamy, może zapisze się te 24 osoby, ale jeżeli nie zostaniemy przy 18 i przejdziemy do II Etapu. Na zapisy przewiduję ok. 2 tygodnie. Po przesłaniu formularza waszym zadaniem będzie potwierdzić mi na PW, że przesłaliście formularz (obowiązkowe)  oraz przesłanie obrazka OC (nieobowiązkowe). Po zapisach powstanie specjalny kanał na discordzie przeznaczony do rozmów o turnieju itp.

 

ETAP II - Tworzenie klubów

 

Każdy osobnik, który posiada choć trochę wolnego czasu będzie mógł być kapitanem swojego klubu. Będziemy czekać na 6 albo 8 drużyn (w zależności od ilości zapisanych graczy). Formularz do utworzenia drużyny pojawi się, gdy zbierzemy odpowiednią ilość zawodników. Po wypełnieniu formularzu waszym zadaniem jest potwierdzenie mi na PW, że przesłaliście formularz (obowiązkowe) oraz prześlecie mi logo waszej drużyny wymiarów 500x500 (obowiązkowe)

 

ETAP III - Transfery i Draft

 

Jak utworzy się te 6-8 klubów rozpoczniemy transfery. Każda drużyna otrzyma 100 monet i będzie mogła je wydać na zawodników. Wyceny zawodników będą na podstawie gry w poprzednim turnieju. Każda drużyna będzie miała tydzień na przeprowadzenie transferów. Jeżeli drużyna nie będzie miała 3 zawodników, będzie mogła nadrobić to na drafcie. Na wcześniej wspomnianym kanale na discordzie odbędzie się draft z obowiązkowym udziałem zawodników, którzy nie zostali kupieni oraz kapitanów drużyn, którym brakuje zawodników.

 

ETAP IV - Gazetka

 

W sumie pierwszy numer wyjdzie równo z transferami, ale napiszę to jako Etap IV, aby nie wrzucać wszystkiego do jednego worka. Gazetka będzie publikowana po ukończeniu kolejki. Znajdą się tam wywiady, zapowiedzi i podsumowania meczów, ciekawostki i wszystko co możemy w takich gazetkach zobaczyć. Nazwie się ona “Equestriański Przegląd Sportowy”. Nie miałem pomysłu na oryginalniejszą nazwę, ale mi się wydaje, iż taki tytuł będzie idealny.   


 

Teraz czas na zasady:


 

PRZEPROWADZANIE TRANSFERÓW

 

1.1 Każda drużyna musi dokonać choć jednego transferu.

1.2 Transferów może dokonywać wyłącznie kapitan (stwórca drużyny)

1.3 Transfery przeprowadzane są tak: Najpierw kapitan uzgadnia transfer z zawodnikiem, a później informuje mnie na PW o transferze ze skrinem z rozmowy o uzgodnienie warnuków

 

2. DRAFT

 

2.1 Każda drużyna nie posiadająca trzech zawodników i każdy zapisany musi stawić się na drafcie

2.2 Draft odbędzie się na serwerze na Discordzie. Osoby nie posiadające tam konta, muszą się zarejestrować oraz zainstalować aplikację na komputer/smartfon/tablet

2.3 Godzina draftu będzie ustalana przez osoby, które muszę się na nim stawić

2.4 Draft rozpoczyna drużyna z najmniejszą liczbą zawodników.

 

3. MECZ

 

3.1 Mecz będzie składał się z dwóch połów, a między połowami 2-minuty przerwy

3.2 Na Hoście każda drużyna musi stawić się na 5. minut przed meczem

3.3 Mecze będą odbywać się o ustalonej godzinie, przez kapitanów drużyn i organizatora

 

4. KARY

 

4.1 Za niestawienie się na mecz przysługuje walkower. Gdy obie drużyny nie przyjdą na mecz, każdej zostanie odjęte 0,5 punktów

4.2 Gdy niestawienie się na mecz powtórzy się drużynie zostaną odjęte -2 punkty

4.3 W razie niestawienia się na cztery mecze drużyna jest rozwiązana, a jej zawodnicy przydzieleniu do drużyn w drafcie        

4.4 Na Hoście panuje kultura. Za niekulturalne zachowania, kłótnie zawodnicy mogą otrzymać żółtą, albo nawet czerwoną kartkę (czerwona kartka wyklucza z gry w następnym meczu)

4.5 Niekulturalne zachowanie w tym temacie, również będzie karane

 

 

TERMINARZ: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sw-qLmozLnyiODaMrBk2sR80BxJ9jOMiXTzOlxrl9a8/edit?usp=sharing

 

 

 Edit1 (19.02): Z gazetki postanowiłem zrezygnować.      

 

Edit2 (03.03): Dodanie składów drużyn do głównego posta

 

 

 

 


Timbervolves Ponyville

Timbervolves_Ponyville.png.e7db0c27bac7fc10134412b5532a13f4.png

 

@Ziemowit

@CalevaN

@Trigger Lord

@Catniss
 

 

 

 

 


[BRAK LOGA]

Fillydelphia City

 

@Polineks96

@Fic

@Zexel
 

 

 

 

 

 


eagleclaw-fa-logo-large.thumb.jpg.37e4fd5c341fbfcf46fb5d7ab0eec3dd.jpg

CLOUDSALE RT

 

@Twister

@Michalski9

@Wuchta
 

 

Edytowano przez Ziemowit
Link do komentarza
Gość Ziemowit
2 minuty temu Rainbow Twister napisał:

A każda drużyna będzie miałą swój kana na Discordzie?

Kanał na discordzie będzie ogólny, dla wszystkich uczestników. Jak chcesz możesz zrobić dla drużyny.

3 minuty temu Rainbow Twister napisał:

Kiedy będzie wycenianie zawodników?

Wtedy kiedy rozpocznie się okienko transferowe. Po tym jak uzbieramy 18 albo 24 zawodników.

4 minuty temu Rainbow Twister napisał:

Czy jak kapitan drużyny nie będzie miał czasu grania w meczu, to mecz będzie przełożony?

Wtedy będzie musiał to uwzględnić przy ustalaniu terminu. Po ustaleniu terminu będą 3 dni czasu, aby ewentualnie coś zmienić.

Link do komentarza
Gość Ziemowit
8 minut temu Michalski9 napisał:

a mogę korzystać w przeglądarce? xD

Też można.

 

MAMY JUŻ SIEDMIU ZAPISANYCH! NIEŹLE IDZIE.

 

57,1% NAPASTNIKÓW

14,3% Pozostałe pozycje

 

https://discord.gg/EuaUD

 

I już mamy kanał na Discordzie, wbijajcie.

Edytowano przez Ziemowit
Link do komentarza
5 godzin temu Ziemowit napisał:

Wyceny zawodników będą na podstawie gry w poprzednim turnieju

Hmm... ja bym zaproponował inaczej

Przeprowadzenie na każdym swego rodzaju "testu sprawnościowego", który będzie sprawdzał wiele aspektów i umiejętności zawodnika

Co ty na to?

  • +1 1
Link do komentarza
Gość Ziemowit

Siemka!

Co do propozycji @Onyx. Wiem jak rozegrać testy. Każdy o takiej wieczornej porze codziennie będzie mógł przejść taki test. Ja codziennie będę wrzucał link do hosta, a chętni będą mogli wziąć w nim udział kiedy chcą.

 

 

Edytowano przez Ziemowit
Link do komentarza
godzinę temu Ziemowit napisał:

Siemka!

Co do propozycji @Onyx. Wiem jak rozegrać testy. Każdy o takiej wieczornej porze codziennie będzie mógł przejść taki test. Ja codziennie będę wrzucał link do hosta, a chętni będą mogli wziąć w nim udział kiedy chcą.

 

 

:cadanceawesome: 

  • +1 1
Link do komentarza

Kolejna edycja brzmi jak najbardziej kusząco, ale tą sobie podaruję. Nie wiem jak u mnie z organizacją czasu :\ Ledwo wyrabiałem się na pierwszą edycje, a tutaj nagle jakieś transfery czy piniondze... może przyszłym razem :fluttershy5:. Jednak i tak będę śledził poczynania i kibicował moim faworytom #GOPinkie! #GORainbow!

Link do komentarza
Gość Ziemowit
8 minut temu Gringo37 napisał:

Proszę o wpisanie mnie do turnieju. 

Ziemovit, za ten szantaż to ja cię zgłoszę do Sipera.

Sam się zapisz :v

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4W3dcIavJPHFqDgrrezQWftX6AbRboLPwpKAjkAcXnAeS3Q/viewform

Ja tylko reklamuje :wow:

 

godzinę temu Immo napisał:

I w sensie że to muszę coś pobierać czy takie w stylu role-play'a?

http://www.haxball.com/

Haxball to zwykła gra w piłkę nożną. Tylko, że jesteś kulką.

 

PS: Dodam za chwilę ankietę, a pytanie jej będzie brzmiało na jakiej mapce chcielibyście grać (Classic/Big/Real Soccer)

 

Classic - średniej wielkości mapa

Big - Duża mapa

Real Soccer - Wszystko tak jak w rzeczywistości (rzuty rożne, auty, rzuty z bramki)

Link do komentarza
46 minut temu Ziemowit napisał:

PS: Dodam za chwilę ankietę, a pytanie jej będzie brzmiało na jakiej mapce chcielibyście grać (Classic/Big/Real Soccer)

 

Classic - średniej wielkości mapa

Big - Duża mapa

Real Soccer - Wszystko tak jak w rzeczywistości (rzuty rożne, auty, rzuty z bramki)

 

Classic to maksymalnie 2 osoby, więc odpada. 

Big to idealna mapka i tylko na 3 osoby.

A jeżeli chodzi o Real Soccer to po 4/5/6 osób na drużynę, bo inaczej nie ma sensu grać na takiej wielkiej mapce.

Oczywiście stawiam, że chodzi Ci o właśnie taką mapkę, bo jest sporo odmian real soccera, ale to musisz mi napisać o jaką wersję chodzi.

 

Link do komentarza
Gość Ziemowit
43 minuty temu CalevaN napisał:

 

Classic to maksymalnie 2 osoby, więc odpada. 

Big to idealna mapka i tylko na 3 osoby.

A jeżeli chodzi o Real Soccer to po 4/5/6 osób na drużynę, bo inaczej nie ma sensu grać na takiej wielkiej mapce.

Oczywiście stawiam, że chodzi Ci o właśnie taką mapkę, bo jest sporo odmian real soccera, ale to musisz mi napisać o jaką wersję chodzi.

 

Mam specjalny Real Soccer 3v3

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...