Skocz do zawartości

Buch i para w ruch [Oneshot][Steampunk][Comedy][Random]


Coldwind

Recommended Posts

Całkiem fajne opowiadanie, które przyjemnie się czyta.

Właściwie, to z racji jego długości, nie ma co się rozpisywać w komentarzach, więc krótko :)

Postacie są raczej standardowe, ale nie jest to wadą powyższego tekstu, a wręcz przeciwnie, dobrze się wpasowują w opowiedzianą historię, która dość zabawnie się kończy, swoistym "sukcesem" rozumu nad fizycznymi ograniczeniami. Całość trochę kojarzy mi się z grą "Arcanum", a kto w nią grał, ten zapewne się domyśli dlaczego (albo i nie, takie luźne raczej skojarzenie).

Od strony technicznej jest dobrze.

Moim zdaniem warto to opowiadanie przeczytać.

Pozdrawiam :giggle:

P.S.

42 minuty temu Coldwind napisał:

Dziś chcę wam zaprezentować moje najnowsze opowiadanie, które wygrało ostatnią edycję specjalną Konkursu Literackiego.

Nie jest to szczególne osiągnięcie. Biorąc pod uwagę ilu nas rywalizowało :rdblink:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne krótkie i przyjemne opowiadanie. Aż bym się chciała do czegoś przyczepić, ale nie ma do czego. :D Ciekawy, dobrze zrealizowany pomysł, szczególnie, że z tego co wiem było pisane na szybko w bardzo krótkim czasie. Dobrze wpisuje się w temat konkursu, na tych kilku stronach udało się oddać klimat steampunku. Warto poświęcić tę chwilkę na przeczytanie, polecam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No cóż, to było dosyć... Krótkie. Ale całkiem sympatyczne. Trochę tekstu, chwila poczytania, powiedziałbym, że nawiązania do tematu konkursowego były dosyć skromne. Rzekłbym wręcz, że gdyby nie informacja o minionym konkursie literackim zapewne nie domyśliłbym się, że to w ten sposób w ogóle doszło do powstania niniejszego opowiadania. Prędzej pomyślałbym, że była to spontaniczna zajawka, takie tam ;)

 

W sumie, motyw, że z jednego drzewa powstaje jedna wykałaczka przypomniał mi pewien odcinek „Tabalugi” - był tam bóbr, który z jednego ściętego drzewa robił jeden patyczek do lodów i była mega chryja, bo zanim bohaterowie zorientowali się co jest grane to chyba pół doliny wycięli.

 

Ale skupiając się na tekście, to realizuje on dobrane tagi po prostu poprawnie. Żadnych szczególnie innowacyjnych pomysłów, lecz nie można powiedzieć, że historyjka jest odgrzewanym kotletem. Momentami jest zabawna, została napisana poprawnie, język jest prosty, przystępny. Dosyć groteskowe zakończenie, lubię je. I to chyba tyle. Potencjał na coś więcej jest zawsze, ale to już raczej po prostu dla historii osadzonej w steampunkowych realiach. Jeżeli macie chwilę wolnego czasu można zajrzeć, z ciekawości. Ot, krótkie, niezobowiązujące opowiadanko.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...