Skocz do zawartości

Co sądzicie o shipach z AJ?


Gość Ziemowit

Recommended Posts

Gość Ziemowit

Czas zająć się trochę kontrowersyjną kwestią w fandomie jaką są shipy. Dużo osób ma negatywny stosunek do shipów, ale podejrzewam, iż wiele osób bardzo je lubi. Pytania brzmią następująco:

 

  1. Jak odnosicie się do shipów z AJ?
  2. Czy Applejack ciężej zshipować niż inne kucyki z Mane 6?
  3. Z kim byście ewentualnie zshipowali Applejack?

 

 

 


1. Cóż, ogólnie nie mam jakoś strasznie złego podejścia do shipów, ale chyba najbardziej lubię shipy z RD, nawet jako wielki wielbiciel Applejack. Nie wiem czy to dlatego, iż shipów z RD w internetach jest cała masa, ale po prostu do RD łatwiej kogoś dopasować, niż do AJ. No a jak dopasujemy kogoś zupełnie nie pasującego do AJ, wiadomo od razu, że ship jest kiepski, tego nie muszę mówić, a do wiejskiej klaczy nie łatwo znaleźć partnera

2. Oczywiście, Applejack ma dość oryginalny charakter i to przeszkadza tym twórcom shipów. Wystarczy porównać sobie ilość shipów Applejack z ilością shipów np. z Rainbow Dash czy Fluttershy

3. TrenderHoof, wydaje mi się, że taki pisarz pasuje do klimatu Applejack. 
 

 

 

 

Edytowano przez Ziemowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie wiem czmu, ale dla mnie shipy z Applejack się nie podobają.

   Jedyny ship który z nią lubię to Applejack x Rarity.

   

2. Ta.

     Inne Mane6 jest łatwiej shippować z powodu scen "w których coś zabłysło", które są zauważalne przez bronych. np. Solarin x Dashie, lub Rarity x Spike, czy nawet Twilight x Flash.

   Applejack niema wogóle takich scen, albo są niezauważalne.

   Jeżeli chodzi shipy miedzy Mane6, to jest tylko jeden który mi się podoba.

 

3. Applejack x Rarity, mają różne charaktery i zainteresowania, dla mnie jest to najlepszy ship z Applejack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
Właśnie teraz Twisterrrrrek napisał:

Applejack x Rarity

Nie ma nic gorszego w fandomie niż lesbijskie shipy.

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu Golden&Girl napisał:

Do Applejack jedynie pasuje mi Rarity. Jakoś Spike i inni (w domyśle pozostałe kucyki) do niej mi nie pasują.

Najlepszy według mnie ship to oczywiście Luna i Sombra.:lunalaugh:

Tych shipów jest tak dużo, że może być "każdy w/z każdym". Jedne bardziej "bliskie" a inne "dalsze" (chodzi o relacje bohaterów). Można np. zshipować AJ z Tomem i mi nie powiecie, że tak też może nie być :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shipy z RD i Rarity są ok. Fanfik "Earth and Sky" ma bardzo fajny ship AJ z Soarinem. Spoko "mini-ship" Aj z OCkiem jest w fanfiku "It's a dangerous business...", fanfik nieco się zestarzał, ale i tak polecam przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak samo jak do wszystkich innych. 

Nie mam żadnego problemu o ile mają jakiś fundament i nie są lesbijskie. 

 

2. Dla fandomu to nie stanowi problemu.. I tak ją shipują z kim się da xd 

 

3. Akurat do AJ jakoś nikt nie przychodzi mi do głowy.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak odnosicie się do shipów z AJ?

Żadne mnie do końca nie przekonują (nie mam żadnego OTP dla Applejack), ale też raczej nie denerwują. Nie mam niczego do lesbijskich shipów - nie do końca rozumiem, dlaczego ludzie mają z tym problem z ich istnieniem (chociaż, gdy jest ich dużo, tracą na wiarygodności). Jedyne, czego na prawdę nie cierpię w paringach, to incest i shipy pomiędzy postaciami o dużej różnicy wieku, ale takie rzeczy nie zdarzają się często. Nie przepadam też za shipowaniem Applejack z zupełnie losowymi kucykami tła bez kanonicznej osobowości, ale mogę polubić prawie wszystko, jeśli ktoś mi da do tego dobre wytłumaczenie.

 

2. Czy Applejack ciężej zshipować niż inne kucyki z Mane 6?

Dla mnie osobiście jest to pewien problem. W serialu nie widzieliśmy kucyków, które wydawałyby mi się w przynajmniej 90% w jej typie (na pewno znalazłyby się tu takie cechy jak rodzinność, ciężka praca i szczerość), a uważam, że klacz taka jak Applejack nie powinna być shipowana z byle kim. Nie mamy też zbyt dużo fundamentów w serialu, zwłaszcza, jeśli chcemy znaleźć jej ogiera. W dodatku czuję, że większość shipów jest dosyć naciąganych (to opis moich uczuć).

 

3. Z kim byście ewentualnie zshipowali Applejack?

Jeśli musiałabym wybrać - Rarity. Mają trochę korzeni w kanonie, nawet jeśli nie widzę ich w dłuższej relacji romantycznej. Pięknie przyjaźnią się mimo różnic, zawsze, gdy Mane6 rozdziela się na pary, są razem, mają wiele wspólnych odcinków (zwłaszcza ujmują ich momenty w "Trade Ya" i "Simple Ways"), więc dobrze widać, jak dbają o siebie, a poza tym ładnie wyglądają koło siebie.  Poza tym ten ship jakoś mi jakoś "klika" bardziej, niż pozostałe.

Oprócz tego może SoarinJack. Tak naprawdę nie do końca wiem dlaczego, Soarin po prostu jest miły i lubi ciasto jabłkowe. :derp2:

Edytowano przez Matil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

to może ja się tu wypowiem, jako że jest to jeden z ciekawszych działów. Ja lubię takie rzeczy, ostatnio znalazłem fajny art ukazujący taki ship właśnie z Jabłkową Jack, o ile mogę tak powiedzieć, ale niestety.. przez cenzurę forum nie można nic pokazać, a szkoda bo niektóre są bardzo pomysłowo i fajnie narysowane. Warto wam powiedzieć iż jestem dorosłym odbiorcą tego serialu i dla mnie pokazanie rzeczy typu ship nie stanowi problemu, chętnie bym pokazał kilka naprawdę ciekawie narysowanych, no ale cenzura forum.. może sobie stworzę swój własny dział w strefie +18 to wam pokażę ci mi się podoba

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ja tam mam luźne podejście do shipów ^^

No i dla mnie ,,shipy" to również ładne arty, ukazujące niekoniecznie romantyczną relację, ale dwójkę różnych kuców.

Tak to ładnie wygląda AppleDash, Rarity x Applejack i AJ z Caramelem. 

 

Co do kanonu - nie widzę Applejack z nikim, tak samo jak każdą z mane6, a przede wszystkim między sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...