Skocz do zawartości

Stara muzyka [Trochę- zabawa, trochę- nie.]


WilczeK

Recommended Posts

Witam!

 

Każdy kto już widział mój status.  - Wie, że lubię piosenki z przed przełomu wieków i w tym oto statusie wyszło, że nie jestem sam na forum, a pewnie jest takich jeszcze więcej 

Dlatego właśnie otwieram, coś co można nazwać zabawą, ale generalnie idea jest taka, aby wymienić się starą dobrą muzyką z innymi.  

 

Generalnie ''zapdajemy'' muzykę, która wyszła przed 2000 rokiem. Ale jako, że było to już dawno, jak ktoś wrzuci coś nowszego, ale zrekompensuje jakością. - To nikt raczej się nie powinien czepiać. Nie daje dolnej granicy, można wrzucać utwory nawet z lat 20,30.... a jest kilka fajnych. No, ale liczę na wasze rozgarnięcie i na to że nikt nie zarzuci Bogurodzicy. 

 

Dodatkowo wprowadzam stary dobry system punktacji 0 - 10, aby zmotywować ludzi do unikania wrzucania crapów.

 

Mechanika jak kałach. - Oklepana, ale solidna:

- Ktoś wrzuca piosenkę:

- Drugi ''Ktoś'' ocenia i wrzuca swoją.

- Trzeci ocenia i też wrzuca coś od siebie

 

No to dobrej zabawy i zaczynamy klasykiem: 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7+/10 

Czuć ten klimat czarnych piosenek z lat 70/80, sam podkład muzyczny jest najbardziej charakterystyczny i typowy dla tego typu piosenek. Naprawdę, czarni kiedyś fajne utwory robili, a teraz to gównie rap... choć oczywiście nie zawsze. 

 

To ja powrócę do The Doors:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jeju, Knopfler w tym kawalku .. <3 kocham 10/10. 

Ja podrzuce cos mocniejszego na czym wzorowala sie mloda Metallica !

Moze i Heavy metal z ery NWOBHM (New Wave of British Heavy Metal), wtedy rosly takie zespoly jak grzyby po deszczu, ale prosze zwrocic uwage jaki to nie banalny utwór. Ma w sobie ta pizde punkowa, swietne wstawki na gitarze i porywajace solo które nie opiera sie tylko na tappingu, a bass .. kurcze niby metal a np w 2:03 okolo slychac jak bas po skali wspina sie do góry I wyladowuje podczas gdy Gitara cisnie main riff ! Perkusja standardowo w sumie, nie mam co napisac, fajne fille. 

Jesli komus sie nie chce sluchac, to poczatek gdzies po minucie sie konczy.

ANGEL WITCH

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Takie 6/10 w skłonności do 7.
Z tego tytułu, że kiedy byłam małą dziewczynką, moi rodzice pałali miłością do panów Kaczmarskiego oraz Grechuty, to miłość do tej dwójki została mi do dziś. Moi rówieśnicy jak i osoby starsze ode mnie często gęsto nie mają pojęcia kim byli ci genialni Polacy, dlatego tym postem pragnę ich przypomnieć.

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Wilczkowa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...